Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Krásne gesto. Slovan s Košicami odložili rivalitu, pomôžu Valachovi

HC Košice a HC Slovan Bratislava pripravili spoločnú aktivitu, ktorej cieľom je pomôcť Jurajovi Valachovi v jeho boji s neľahkým údelom.

28.11.2022 16:13
Juraj Valach Foto: ,
Juraj Valach reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta i na olympiáde.
debata

Košičania nastúpia na najbližší súboj proti Slovanu v špeciálnych oranžových dresoch, ktoré následne poputujú do dražby.

"Jej výťažok venujeme Jurajovi Valachovi a budeme dúfať, že mu finančné prostriedky aspoň trochu pomôžu v starostlivosti o jeho deti.

Zároveň, chceme aj týmto krokom poukázať na fakt, že všetci hokejisti hrajúci pod neustálym tlakom sú ľudia so svojimi údelmi a osudmi.

Rivalita na ľade je pre hokej veľmi dôležitá a so Slovanom, ale aj inými súpermi si nikdy nič nedarujeme a urobíme všetko preto, aby to tak ostalo.

Dôležitý je však rešpekt mimo ľadu, a to nielen medzi hráčmi, ale aj fanúšikmi. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa zapoja do aukcie, alebo svoj príspevok v akejkoľvek výške poukážu priamo Jurajovi," napísal klub na facebooku.

Obrancu Slovana Valacha postretol krutý osud. Pri pôrode dcéry Amálie a syna Jerguša prišla o život jeho manželka.

Navyše syn bojuje s vážnym telesným aj mentálnym postihnutím. HC Slovan usporiadal v roku 2021 aukciu dresov, ktorej výťažok bol venovaný práve Valachovi. A tento rok sa k nemu pridal aj rival z Košíc.

Juraj Valach Čítajte viac Môže sa dotknúť mrakov. Valachov hendikepovaný syn sa dočkal

Standings provided by SofaScore LiveScore

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Juraj Valach