Janus s čistým kontom. V súboji Slovana s Trenčínom rozhodli nájazdy

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 20. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 2:0. Obhajca majstrovského titulu, bratislavský Slovan, doma zaváhal a s Duklou Trenčín prehral 1:2 po nájazdoch.

25.11.2022 20:27 , aktualizované: 21:26
SR Hokej Extraliga 20. kolo Slovan Trenčín BAX Foto: ,
Kľúčovým mužom Dukly Trenčín pri triumfe na ľade Slovana bol brankár Connor Lacouvee.

Hokejisti Trenčína tak vďaka zisku dvoch bodov poskočili na ôsme miesto tabuľky. „Belasí“ sú druhí za Novými Zámkami, no odohrali o dve stretnutia menej.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostal Slovan do vedenia v 25. minúte zásluhou Daniila Fominycha, pre ktorého to bol siedmy gól v prebiehajúcej sezóne.

V 45. minúte vyrovnal svojím desiatym gólom v ročníku Šimon Petráš a duel dospel nakoniec až do nájazdov. V siedmej sérii rozhodol o výhre hostí Miguel Tourigny.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Fominych (Mackenzie, Haščák) – 45. Petráš (Tourigny), rozh. nájazd: Tourigny. Rozhodovali: Stano, J. Konc ml. – Gegáň, Haringa, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 4538 divákov.
Slovan: Hlavaj – Mackenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Gennaro, Haščák – Petriska, Kytnár, Matoušek – Šotek, Minárik, Dej
Trenčín: LaCouvee – Ulrych, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Hlaváč, Martiška, Stacha – Petráš, Sojčík, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Krajčovič, Jurák, Obdržálek – Stahoň, Ferenyi, Gaťár

Líder z Nových Zámkov uspel v nájazdoch

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 20. kole Tipos extraligy lídrovi súťaže Novým Zámkom 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Výraznou mierou sa pričinil o výhru hostí dvojgólový Robby Jackson, ktorý zaknihoval aj víťazný zásah.

Domáci mali v prvej tretine navrch a ujali sa dvojgólového vedenia už v úvode v rozpätí dvoch minút, keď najprv z chybnej rozohrávky súpera ťažil Tamáši a po ňom z tlaku prepálil Kantora spoza kruhu Björkung. Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, keď po strele Johnsona uspel na dorážke Jackson. Novozámčania potom nevyužili tri presilovky v rade.

V treťom dejstve sa striedali šance na oboch stranách, ale z vyrovnania sa tešili ‚býci‘ v šestici pri hre bez brankára. Spomedzi kruhov sa presadil 95 sekúnd pred klaksónom Johnson. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zaknihoval jediný gól v siedmej sérii Jackson.

HC '05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 2:3 po sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Tamáši, 7. Björkung (Bíreš, Kabáč) – 21. Jackson (Johnson), 59. Johnson (Lee, Jackson), rozh. nájazd Jackson Rozhodovali: Baluška, M. Korba – Bogdaň, Jedlička, vylúčení na dve min.: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1788.
Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačík, Holenda, Kojo, Björkung, Ďatelinka, Frídel – Výhonský, Urbánek, D. Jendek – Troock, Tamáši, R. Gašpar – Šoltés, Kontos, Watling – J. Sukeľ, Bíreš, Kabáč
Nové Zámky: Kantor – Lee, Ligas, Hatala, L. Kozák, Martin Chovan, Mamčics, Jobek – Jackson, Johnson, Farley – Klempa, T. Mikúš, Mišiak – Faith, J. Mikúš, Števuliak – Hajnik, Ondrušek, Barto

Košice sú tesne za elitnou štvorkou

Brankár „oceliarov“ Jaroslav Janus vychytal pri víťazstve Košíc nad Popradom 2:0 vo svojom druhom extraligovom zápase prvé čisté konto. Do listiny strelcov sa zapísali domáci legionári Denis Paršin a Colin Campbell. V drese hostí debutoval lotyšský útočník Frenks Razgals.

Pre Košičanov to bolo 12. víťazstvo v sezóne, po ktorom majú 33 bodov a sú tesne za prvou štvorkou. Popradčania sú so ziskom 25 bodov na priebežnom 7. mieste.

Tipos extraliga – 20. kolo:
HC Košice – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Paršin (Ferenc, Chovan), 49. Campbell (Ferenc, Leskinen). Rozhodovali: Štefik, Rojík – Hajnik, Knižka, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2423 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Bartánus, Chovan, Paršin – Lamper, Slovák, Tybor – Rogoň, Linet, Jokeľ
Poprad: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Paločko, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Suchý, Paukovček, Valigura – Razgals, Mlynarovič, Kukuča

Liptáci vzdorovali Michalovciam

Hokejisti HK Dukla INGEMA Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení a nájazdoch.

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom. Do vedenia sa dostali v piatej minúte zásluhou Dávida Buca, ktorý minútu pred prestávkou prihral aj na presilovkový gól Romana Žitného. Michalovce však sľubný náskok neudržali, v 21. minúte znížil Micke Saari a v 48. vyrovnal Michal Uhrík.

Ďalší gól už do konca riadneho času nepadol a neprinieslo ho ani predĺženie, v ktorom nevyužili domáci presilovku. Druhý bod nakoniec získali hostia, v siedmej sérii nájazdov rozhodol Adam Lapšanský. Michalovce tak vyhrali druhý zápas po sebe, Mikuláš natiahol sériu prehier na tri.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla INGEMA Michalovce 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 21. Saari (Kriška), 48. Uhrík (Walega, Diakov) – 5. Bud (Źitný, Chalupa), 19. Žitný (Osburn, Buc), rozh. nájazd: Lapšanský. Rozhodovali: Fridrich, Orolin – Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 600 divákov.
Mikuláš: Durný – Sorokin, Ventelä, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Diakov – Štrauch, Kuru, Karsums – Kriška, Saari, Handlovský – Michalík, Walega, Šmida – Uhrík, Kalousek, Galbavý
Michalovce: Vošvrda – Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko – Paločko, Pavlovs, Zabusovs – Chalupa, Buc, Žitný – Lapšanský, Galamboš, Vašaš – Okoličány, Szypula, Stripai

Spišiaci si poradili s posledným Prešovom

Spišská Nová Ves 25. novembra (TASR) – Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 5:2.

Domáci vyhrali štvrtý z posledných piatich duelov a figurujú na štvrtom mieste tabuľky. Prešovčania nenadviazali na víťazstvo s Nitrou a s 20 bodmi zostali na poslednej priečke.

Spišiaci položili základ víťazstva v závere prvej tretiny, keď za stavu 1:1 využili najprv krátku presilovku o dvoch hráčov a následnej aj výhodu o jedného.

V 41. minúte zvýšil Kale Kerbashian svojim druhým gólom v zápase na 4:1 a krátko pred koncom upravil taktiež druhým zásahom v stretnutí Matej Giľák na konečných 5:2. Domáci dali tri góly v presilovkách, hostia prvý v oslabení.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC MV Transport Prešov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 5. Ouellet-Beaudry (Novák), 18. Kerbashian (Majdan, Ouellet-Beaudry), 19. Giľák (Rapáč, Salituro), 41. Kerbashian (Majdan), 59. Giľák (Verbeek) – 14. Žilka, 50. Girduckis (Lalík). Rozhodovali: Žák, D. Konc st. – Janiga, Junek, vylúčení: 6:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 2238 divákov.
Spišská: Melicherčík – Ališauskas, Malina, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ulander, Česánek, Groch – Giľák, Salituro, Verbeek – Vandas, Kerbashian, Novák – Rapáč, Nellis, Majdan – Hamráček, Bortňák, Vartovník – Šuty
Prešov: Bespalov (21. Rabčan) – Giles, Lalík, Rajnoha, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Turan – Gerlach, Šimun, Campagna – Žilka, Girduckis, Martin – Milý, Klíma, Nauš – K. Jendroľ, Thomka, Džugan

Zvolen udrel v oslabeniach

Hokejisti Nitry podľahli v 20. kole Tipos extraligy na domácom ľade Zvolenu 0:3. „Corgoni“ nevyužili v druhej tretine viac ako dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a hostia v zápase strelili dva góly v oslabení. Zvolenský brankár Jake Paterson vychytal prvé čisté konto v sezóne.

Nitrania prehrali už štvrtý extraligový duel po sebe a so ziskom 21 bodov sú v tabuľke predposlední iba o bod pred Prešovom. Zvolenčania sa posunuli na tretiu priečku, keď preskočili Spišskú Novú Ves, ktorá má však jeden zápas k dobru.

HK Nitra – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 28. Zuzin (Messner, Hecl), 31. Marcinek (Šiška), 52. Bondra (Langkow, Hain). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Synek, Vyšný, vylúčení: 2:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, 1986 divákov.
Nitra: O'Connor – Donaghey, Mezei, Gajdoš, Erkamps, Bodák, Švárny, Pupák – Čederle, Duke, A. Sýkora – Guman, Baláž, Pekarčík – Lacka, Buncis, Knies – Drábek, Solenský, Tvrdoň – Myklucha
Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Hunterbrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Stupka, Šiška, Csányi

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #HC Košice #Jaroslav Janus #Tipos extraliga