Nové Zámky rozniesli Košice, Slovan si zastrieľal vo Zvolene

Za triumfom vykročili úspešnou prvou tretinou, v ktorej sa dostali do vedenia 3:0. Útočník domácich Ben Johnson strelil premiérový hetrik v slovenskej extralige.

20.11.2022 19:14
SR Zvolen šport hokej TEL 19. kolo Slovan BBX Foto: ,
Momentka zo zápasu Zvolen - Slovan.

Novozámčania získali tri body prvýkrát po štyroch zápasoch a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Nad „oceliarmi“ zvíťazili aj v druhom vzájomnom súboji sezóny (v prvom 5:2) a ukončili ich šesťzápasovú víťaznú sériu. Pre Košice to bola najvýraznejšia prehra v sezóne.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Košice 6:2 (3:0, 1:2, 1:0)

• Góly: 3. Ligas (Hajnik), 15. Johnson (Farley, Jackson), 16. Johnson (Mamčics, Farley), 31. Farley (Jackson, Lee), 56. Johnson (Jackson, Lee), 57. Kozák (J. Mikúš) – 29. Slovák (Bartánus, Romančík), 37. Olsson (Jääskeläinen, Paršin). Rozhodovali: Štefik, T. Orolin – Valo, Junek, vylúčení: 5:10 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 2387 divákov.
  • Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Mamčics – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, T. Mikúš, Klempa – Števuliak, J. Mikúš, Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto – Jobek
  • Košice: Riečický – Olsson, Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, A. Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Slovák, Paršin – Lamper, Linet, Rogoň – Bartánus, Havrila, Jokeľ

Slovan si vezie domov tri body

Hokejisti Zvolena prehrali v 19. kole Tipos extraligy na svojom štadióne s bratislavským Slovanom 4:7. Prišli tak o deväťzápasovú sériu na domácom ľade bez prehry.

Pod Pustým hradom sa hral kvalitný a útočný hokej. Do vedenia išli v oslabení hostia únikom Harrisa. Domáci nevyužili ani početnú výhodu o dvoch hráčov a pykali. Presilovku na opačnej strane využil Slovan vďaka gólu Gennara z kruhu. V dvanástej minúte vyhnal zo zvolenskej bránky Patersona pohotovou strelou z ľavej strany Haščák. Medzi žrde išiel Trenčan, ktorý vychytal zoči-voči Pecarara.

Na začiatku druhej tretiny nevyužil trestné strieľanie Haščák a domáci trestali. V presilovke o dvoch hráčov tvrdo vypálil z kruhu Šiška. Na 2:3 znížil Huntebrinker z medzikružia, ale Bratislavčania odpovedali premiérovým extraligovým gólom Petrisku z dorážky. Rovnako z dorážky sa na druhej strane presadil Stupka a na 4:4 vyrovnal o 44 sekúnd spomedzi kruhov voľný Marcinek.

Lenže na začiatku tretej tretiny rozhodcovia neposúdili zákrok hostí na Sládka ako nedovolený a z protiútoku zakončil efektne Kytnár – 4:5. Zvolen sa snažil vyrovnať, ale po chybe sa dostal do úniku Pecararo a bolo 4:6. Zdramatizovať ešte mohli duel Sideroff, ktorý nepremenil trestné strieľanie, a Viedenský, ten trafil do žŕdky. Napokon 37 sekúnd pred koncom stanovil konečný stav na 4:7 do prázdnej bránky Takáč.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 4:7 (0:3, 4:1, 0:3)

• Góly: 27. Šiška (Hecl, Zuzin), 31. Huntebrinker (Sideroff), 36. Stupka (Hain, Šiška), 36. Marcinek (Viedenský, Zuzin) – 3. Harris (Gachulinec), 10. Gennaro (Minárik), 12. Haščák (Pecararo, Gachulinec), 33. Petriska (Takáč, Gachulinec), 43. Kytnár, 51. Pecararo (Harris), 60. Takáč (Harris, Pecararo). Rozhodovali: D. Konc st., Korba – Janiga, Durmis, vylúčení na 2 min: 5:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 3318 divákov.
  • Zvolen: Paterson (12. Trenčan) – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Stupka, Šiška, Csányi
  • Slovan: Correau – Mackenzie, Beňo, J. Valach, Maier, Golian, Sersen, Gachulinec – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Gennaro, Haščák – Matoušek, Kytnár, Minárik – Dej, Preissinger, Petriska

Michalovce zvíťazili v predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení. Gólmi Matúša Paločka a Dávida Buca viedli 2:0, no hostia dokázali vyrovnať, keď skórovali Viliam Čacho a Joakim Thelin, ktorý gólom osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia. Obranca Zach Osburn v ňom rozhodol o desiatom víťazstve Michalovčanov v sezóne.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 3:2 pp (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)

• Góly: 10. Paločko (Buc, Žitný), 11. Buc (Glazkov, Štajnoch), 63. Osburn (Zabusovs) – 54. Čacho (Sloboda), 60. Thelin (Valach). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Nemčík (Tren.) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, 2535 divákov.
  • Michalovce: Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Pavlovs, Bezúch – Vašaš, Bjalončík, Lapšanský – Szypula, Buc, Chalupa
  • Trenčín: LaCouvee – Ozols, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Hlaváč, Nemčík, Miklovič – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Krajčovič, Sojčík, Jurík – Stahoň, Ferenyi, Gaťár

Poprad padol v derby

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HK Poprad 6:3. Hosťujúci útočníci Juraj Majdan a Dante Salituro strelili po dva góly.

Spišská Nová Ves sa vďaka triumfu posunula v tabuľka na štvrté miesto. „Kamzíci“ prehrali pod vedením trénera Petra Mikulu prvý zápas v riadnom hracom čase a zostali na 7. priečke.

HK Poprad – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)

• Góly: 3. Valigura (Mlynarovič), 22. Záborský (Mlynarovič, Meliško), 59. Paločko – 24. Majdan (Verbeek, Kerbashian), 35. Salituro (Majdan, Groch), 37. Nellis (Ordzovenský, Vartovník), 43. Rapáč (Majdan), 51. Salituro (Verbeek), 57. Majdan (Nellis). Rozhodovali: Jobbágy, Goga – Knižka, D. Konc ml., vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Drgoň (Poprad) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 2246 divákov.
  • Poprad: Valluš – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Brincko – Paločko, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Suchý, Paukovček, Valigura – Sokoli
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ulander, Ališauskas, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Groch – Rapáč, Nellis, Majdan – Vandas, Salituro, Verbeek – Giľák, Kerbashian, Štrauch – Hamráček, Bortňák, Vartovník

Bystričania zvládli poslednú tretinu

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4. O triumfe rozhodli v 3. tretine, v ktorej strelili od 51. do 55. minúty tri góly a odskočili na 3:5. Pre Banskú Bystricu to bolo v dôležitom zápase tímov zo spodku tabuľky víťazstvo po dvoch prehrách. Na konte majú 22 bodov, Liptáci o dva menej a sú na predposlednom 11. mieste s trojbodovým náskokom pred Prešovom.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC '05 Banská Bystrica 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

• Góly: 18. Kriška (Djakov, Handlovský), 24. Karsums (Kuru, Uhrík), 36. Ventelä (Kriška, Michalík), 59. Kriška (Ventelä, Karsums) – 10. Jendek (Holenda, Výhonský), 32. Kabáč (Gabor, Bíreš), 51. Troock (Tamáši, Luža), 54. Ďatelinka (Tamáši, Gašpar), 55. Výhonský (Bíreš, Jendek). Rozhodovali: Kalina, Baluška – Vyšný, Hajnik, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov.
  • Liptovský Mikuláš: Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Mezovský, Djakov, Bakala – Uhrík, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmida, Kriška – Drábek, Vahatalo, Kalousek
  • Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Holenda, Luža, Pavlin, Ďatelinka, Fridel – Troock, Kontos, Watling – Gašpar, Tamáši, Urbánek – Gabor, Bíreš, Kabáč – Výhonský, Sukeľ, Jendek

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice