Dráma pod Tatrami, úspešný debut Janusa. Ligu stále vedú Nové Zámky

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte fínsky útočník Hannu Kuru.

16.11.2022 20:03 , aktualizované: 20:57
MHk Liptovský Mikuláš Foto: ,
Hráči MHk Liptovský sa tešia z víťazstva.

Jouka Juhola zaznamenal v drese hostí premiérový gól vo svojom prvom stretnutí. Tréner „kamzíkov“ Peter Mikula po domácom triumfe 3:2 po predĺžení s Trenčínom, zaznamenal prvú prehru.

Tipos extraliga – 17. kolo:
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:3 pp (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)
Góly: 17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana). vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 960 divákov
L. Mikuláš: Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Novajovský, Mezovský, Diakov – Kriška, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmída, Uhrík – Kalousek, Vähätalo, Drábek – Braun
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Kukuča, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Paukovček, Paločko – Suchý, Mlynarovič, Valigura – Sokoli

Prestrelka v druhej tretine

Hokejisti HC Košice zvíťazili v stredajšom zápase 17. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 4:2. Všetky góly strelili v rozpätí od 27. do 32. minúty, keď sa postupne presadili Joona Jääskeläinen, Denis Paršin, Radek Deyl a Patrik Rogoň.

Oba góly hostí strelil Joakim Thelin. V bránke domácich absolvoval nielen košickú, ale aj extraligovú premiéru Jaroslav Janus. Hostia nastúpili pre virózu v oklieštenej zostave. V ich bránke nastúpil 18-ročný Matej Vereš, v pozícii náhradníka bol len 16-ročný Lukáš Fürsten.

V trenčianskom tíme už nebude pôsobiť útočník Martin Belluš, ktorý sa s vedením klubu dohodol na ukončení spolupráce.

Marián Hossa Čítajte viac Bude iba ôsmym v poradí. Hossa neverí, že vôjde do histórie Chicaga

Košičania zdolali Trenčín aj druhýkrát v sezóne a víťaznú sériu natiahli na päť zápasov. Zároveň tým potvrdili formu z nedávneho obdobia, keď zvíťazili v 10 z uplynulých 12 duelov.

Trenčania pokračujú v dlhej sérii zápasov na klziskách súperov. Na ich konte je naďalej 18 bodov a priebežne sú na predposlednom 11. mieste tabuľky. Pre Košičanov to bol prvý zápas v domácej Steel Aréne.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Góly: 27. Jääskeläinen (Chovan, Olsson), 28. Paršin, 30. Deyl (Campbell, Leskinen), 32. Rogoň (Olsson, Chovan) – 31. Thelin (Valach, Flick), 49. Thelin (Martiška). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina – Knižka, Jurčiak, vylúčení: 10:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3300 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, A. Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Rogoň – Lamper, Slovák, Paršin – Jokeľ, Linet, Havrila
Trenčín: Vereš – Ozols, Starosta, Pietroniro, Kupec, Martiška, Nemčík, Pazdera – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Stahoň, Gaťár, Krajčovič – Sojčík, Jurík

Nové Zámky zostali na čele

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 62. minúte americký útočník Robby Jackson.

Juraj Slafkovský Tomáš Tatar Čítajte viac Cítim progres, ale mám na viac. Slafkovský nešetrí sebakritikou

Nové Zámky si pripísali triumf po dvoch prehrách a zostali na čele tabuľky o štyri body pred Slovanom Bratislava, ktorý ma však dva zápasy k dobru.

HC MIKRON Nové Zámky – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 31. T. Mikúš (Klempa, Mišiak), 32. Farley (Lee), 62. Jackson (Farley – 8. Majdan (Giľák), 29. Nellis (Majdan), . Rozhodovali: Snášel, Moller – Durmis, Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman – Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Tomáš Mikúš, Klempa – Števuliak, Juraj Mikúš, Šišovský, Barto, Ondrušek, Faith – Hajnik
S. N. Ves: Melicherčík – Ulander, Malina, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Groch – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Bortňák, Salituro – Tkáč, Vartovník, Hamráček – Šuty

Pohronské derby pre Zvolen

Hokejisti Zvolena zvíťazili v pohronskom derby 17. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 6:3 a potvrdili tak na svojom ľade pred takmer štyri tisíc divákmi bilanciu bez jedinej prehry. Hráči spod Urpína prvýkrát v sezóne na ihrisku súpera nebodovali.

Domáci išli do vedenia v jedenástej minúte po strele Jedličku z otočky a pravého kruhu. Na tento zásah odpovedali hostia o 33 sekúnd neskôr, keď sa ujal teč Gabora pred bránkou.

Na prestávku išli napokon spokojnejší „bryndziari“, pretože v pätnástej minúte z pravého kruhu poslal puk pod hornú žŕdku Messner a v sedemnástej zvýšil na 3:1 rovnako z pravého kruhu presnou strelou k žrdi Kašlík.

Jaromír Jágr Čítajte viac Díky za vše, tati! Jágr oznámil smutnú správu, zomrel mu otec

Tento hokejista duel nedohral, keďže s vykĺbeným ramenom musel po súboji v druhej tretine odísť z ľadu. To už v bystrickej bránke chytal Belányi a jeho spoluhráči ho potešili.

Najprv kontaktným gólom Výhonský, presadil sa z dorážky, a na 3:3 vyrovnal voľný Urbánek z pravého kruhu do odkrytej svätyne Patersona.

V tretej tretine Zvolen využil druhú presilovku po sebe, vedenie 4:3 zariadil opäť strelou z pravého kruhu Huntebrinker a o 27 sekúnd zvýšil na 5:3 spoza kruhu Bondra.

Duel ešte oživila bitka Sládka s Kabáčom, keď obaja duel nedohrali. Výsledok potom prikrášlil po peknej individuálnej akcii Šiška. Zvolen je tretí, Bystrica desiata.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Góly: 10. Jedlička (Langkow), 15. Messner (Sideroff), 17. Kašlík (Zuzin), 44. Huntebrinker (Hanna, Langkow), 45. R. Bondra (Langkow), 56. Šiška (Marcinek, Hain) – 10. G. Gabor (Výhonský, Kontos), 34. Výhonský (Urbánek, Troock), 37. Urbánek (R. Gašpar, Ďatelinka). Rozhodovali: Jobbágy, Baluška – Bogdaň, Synek, vylúčení na 2 min: 3:5, vyššie tresty: Kabáč 5+DKZ – Sládok 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 25. min bez Kašlíka – B. Bystrica od 21. min Belányi za Rahma, 3803 divákov.
Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hain, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Kašlík (do 25. min.), Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi
Bystrica: Rahm (21. Belányi) – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Troock, Tamáši, D. Jendek – R. Gašpar, Kontos, Urbánek – J. Sukeľ, Bíreš, Kabáč – Výhonský, Jamrich, G. Gabor

Rebríček klubov hokejovej extraligy podľa tržieb Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. MHk 32 Liptovský Mikuláš: 568 850 eur...
Viac na túto tému: #HK Poprad #MHK Liptovský Mikuláš