Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Mikula sa vrátil na striedačku Popradu. Zmena bola nevyhnutná, znie z tímu

Novým hlavným trénerom hokejistov HK Poprad sa stal Peter Mikula. Vo funkcii nahradil Martina Hrnčára, ktorého vedenie klubu v sobotu odvolalo z funkcie pre neuspokojivé výsledky. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

05.11.2022 16:44
Peter Mikula Foto: ,
Peter Mikula, staronový tréner Popradu.
debata

Hrnčár viedol „Kamzíkov“ od februára a v prechádzajúcej sezóne vypadol s tímom vo štvrťfinále play off proti vicemajstrovi z Nitry 3:4 na zápasy.

Dovtedy zastával pozíciu šéftrénera mládeže a hlavného trénera juniorského tímu. V tomto ročníku Popradčania pod jeho vedením zaznamenali v 15 zápasoch sedem výhier a patrí im priebežné ôsme miesto v tabuľke.

SR hokej TEL 15. kolo Michalovce Slovan KEX Čítajte aj Vedúce duo extraligy bez bodov. Košičania deklasovali v derby Prešov

"Zmena na trénerskom poste bola nevyhnutná. Vieme, čo môžeme od pána Mikulu očakávať, a momentálne to potrebujeme. Zavážili aj úspechy, ktoré mal s našim mužstvom v minulosti.

Verím, že nový tréner zníži hráčom komfort a privedie ich na cestu, ktorej je značka HK Poprad hodná," uviedol riaditeľ Ľudovít Jurinyi, ktorý pripúšťa aj zmeny v kádri:

„Podobne ako sme vymenili trénera, je možné, že sa budú meniť aj hráči. Všetko bude závisieť od situácie na trhu, no momentálne väčšina hráčov nenapĺňa predpoklady, ktoré v sebe majú. Nebudeme sa pozerať na mená.“

Šesťdesiatosemročný Mikula sa vracia do Popradu presne po roku, kedy s ním vedenie ukončilo spoluprácu.

Slováci, ktorí vkročili do NHL priamo z extraligy Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
IVAN ČIERNIK
Dnes už 44-ročný niekdajší...

„Po udalostiach z minulého roka sme boli s pánom Jurinyim stále v kontakte a keď teraz nastali problémy z hľadiska postavenia mužstva, tak sme sa porozprávali a výsledkom je, že som späť,“ povedal Mikula, ktorý s „Kamzíkmi“ získal v sezóne 2020/2021 strieborné medaily.

Mužstvo už viedol na sobotňajšom dopoludňajšom tréningu.

Zmeny nastali aj v realizačnom tíme, asistentom trénera zostáva Radoslav Suchý, ktorého doplní športový manažér František Štolc. Toho sa vyžiadal Mikula:

„V sezóne, keď sme hrali finále, tak spolupráca bola na požadovanej úrovni a obaja poznáme svoju prácu.“ Kompetencie v súvislosti s výberom hráčov a ich hodnotením ostávajú na dvojici Jozef Skokan a Juraj Bondra.

debata chyba
Viac na túto tému: #HK Poprad #Peter Mikula