Košice otočili prvé derby rivalov v sezóne. Slovan už nie je lídrom

Hokejisti HC Košice triumfovali v derby na ľade Slovana Bratislava 2:1 po predĺžení. Piatkový duel 13. kola Tipos extraligy rozhodol v 64. minúte v presilovke Michal Chovan.

28.10.2022 20:46 , aktualizované: 22:21
Adam Lukošík, Jared Coreau Foto: ,
Brankára Slovana Jareda Coreaua zastupuje korčuľou jeho spoluhráč Adam Lukošík.

„Belasí“ po prehre prišli o prvé miesto tabuľke, na ktoré sa dostali Nové Zámky, tie však odohrali o zápas viac. Košice poskočili na 8. miesto.

Úvod patril Košičanom, ktorí si vytvorili niekoľko gólových šancí, ale nedokázali ich premeniť aj vďaka dobrým zákrokom Jareda Coreaua.

Potom sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a v 8. minúte išli do vedenia domáci. Patrik Maier vypálil z ľavého mantinelu a puk išiel od žŕdky do siete. Košičania boli aj ďalej aktívnejší a Coreaua sa im podarilo zlomiť v 14. minúte, keď sa presadil Jakub Ferenc.

Michal Chovan Čítajte viac Košičania lepší zápas ako v Bratislave neodohrali. Pardavý kritizoval

V závere tretiny nevyužili hostia minútovú presilovku o dvoch hráčov. V druhom dejstve tempo upadlo a päťtisícová kulisa veľa šancí nevedela. V 30. minúte išiel sám na brankára Oliver Jokeľ, ale hostí do vedenia neposlal.

V treťom dejstve zatlačil Slovan, no dve veľké šance zmaril brankár Dominik Riečický. V 50. minúte opečiatkoval Radoslav Tybor žŕdku a päť minúte pred koncom nevyužil Ville Leskinen samostatný únik. Duel tak dospel do predĺženia. Necelé dve minúty pred jeho koncom išiel na trestnú Matthew MacKenzie a v presilovke rozhodol Michal Chovan.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 8. Maier (Pecararo, Harris) – 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen). Rozhodovali: Orolin, J. Konc ml. – Durmis, Knižka, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5032 divákov.
Slovan: Coreau – Valach, Maier, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Beňo – Fominykh, Gennaro, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Lukošik, Minárik, Zigo – Šotek, Kytnár, Matoušek
Košice: Riečický – Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila

Séria Nových Zámkov pokračuje

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 4:1. Pripísali si štvrté víťazstvo v sérii a desiate v sezóne.

Šarišania viedli po prvej tretine 1:0, o zisku troch bodov rozhodli Novozámčania v druhej časti, ktorá sa skončila 3:0 v ich prospech.

Mikúš Mikúš Nové Zámky Čítajte viac Opäť v jednom drese. Mikúšovci zostávajú nohami na zemi

Víťazný gól dal v 28. minúte Juraj Mikúš, keď skóroval 63 sekúnd po vyrovnávajúcom góle Roberta Jacksona.

HC MV Transport Prešov – HC MIKRON Nové Zámky 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 7. Gerlach (Nauš, Martin) – 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak. Rozhodovali: Goga, Novák – Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.
Prešov: Bespalov – F. Fekiač, Rajnoha, Lalík, Ballhorn, Giles, D. Jendroľ, Nátny – Šimek, Šimun, Žilka – Nauš, Gerlach, Martin – K. Jendroľ, Girduckis, Neuls – Sýkora, Klíma, Krajč – Zuščák
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Šišovský, J. Mikúš, Barto – Mišiak, Ondrušek, Faith

Trenčín padol na Spiši

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:2. Dvomi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal kanadský útočník Dante Salituro.

Rozhodcovia prerušili duel počas tretej tretiny po tom, ako medzi striedačky padla dymovnica.

Pre Spišiakov to bolo siedme víťazstvo v sezóne, po ktorom majú na konte 21 bodov a upevnili si priebežnú štvrtú priečku. Trenčania, ktorí odohrali všetkých 13 doterajších zápasov na klziskách súperov, sú s 11 bodmi na poslednom 12. mieste.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Salituro (Vandas, Verbeek), 15. Štrauch (Majdan, Vandas), 52. Salituro (Ordzovenský, Rapáč) – 11. Thelin (Flick, Valach), 54. Flick (Pietroniro, Čacho). Rozhodovali: Smrek, Korba – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Ulander, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Žiak – Vandas, Salituro, Verbeek – B. Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Bortňák, Štrauch – Šuty, Tkáč, Hamráček
Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Hlaváč, Pazdera – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Hudec, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo

Nitra si poradila s Popradom

Hokejisti Nitry zdolali v HK Poprad 3:2. „Corgoni“ sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:5 z 2. kola na popradskom ľade.

„Kamzíci“ dokázali v priebehu zápasu zmazať dvojgólové manko, no napriek tomu v Nitre nezískali ani bod. O výhre domácich rozhodol v 49. minúte premiérovým gólom v sezóne Filip Krivošík.

HK Nitra – HK Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) – 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura). Rozhodovali: Stano, Výleta – Synek, Haringa, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2379 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka – Bajtek
Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Jasečko – Yogan, Paukovček, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Valigura – Kukuča, Paločko, S. Petráš – Dlugoš, Suchý, Sokoli

Michalovce padli s Bystricou

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2. Vrátili tým súperovi prehru 2:3 z prvého vzájomného duelu v sezóne.

Arény tímov hokejovej extraligy a ich kapacita Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
HC Slovan Bratislava. Kapacita: 10 055 divákov.

Michalovce majú po 13 odohratých stretnutiach 17 bodov a sú na priebežnom 6. mieste. Banská Bystrica je s 15 bodmi na 10. mieste.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 12. Žitný (Glazkov, Vašaš), 36. Osburn (Zabusovs, Lapšanský) – 4. Troock, 25. Gašpar (Sukeľ, Bačik), 37. Jendek (Björkung), 59. Bačik (Tamáši, Kabáč). Rozhodovali: Žák, Moller – Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2752 divákov.
Michalovce: Vošvrda – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik – Žitný, Suja, Buc – Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský – Stripai, Galamboš, Chalupa – Vašaš, Bjalončík, Paločko
Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Bača, Ďatelinka, Fridel – Troock, Kontos, Jendek – Kabáč, Tamáši, Šoltés – Sukeľ, Urbánek, Gašpar – Výhonský, Sojka, Gabor

Prestrelka vo Zvolene pre domácich

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 6:5 po predĺžení, pričom stratili v domácom prostredí prvý bod v tejto sezóne. Duel mal dvoch dvojgólových strelcov na zvolenskej strane Hecla a Zuzina. Na opačnej strane sa prezentoval hetrikom Handlovský.

Do vedenia išli hostia vo 4. minúte, keď sa po buly presadil spoza kruhu pohotový Šmída. Domáci odpovedali do troch minút Heclom a tento hráč otočil stav z 0:1 na 2:1. V 14. minúte sa v presilovke presadil Zuzin, vsietil prvý gól v sezóne.

28. Zimný štadión Ondreja Nepelu Čítajte aj Slovan a mesto Bratislava si skočili do vlasov. Dôvodom je opäť štadión

Lenže hostia ťažili ešte do prestávky z prevahy po skončenej presilovke, Handlovský od modrej takisto prvým gólom v sezóne znížil. V strednom dejstve Handlovský najprv vyrovnal voľný z medzikružia, ale tretím dvojgólovým strelcom sa stal Zuzin, ktorý zakončil z kruhu bez prípravy.

Liptáci potom vystriedali brankárov a opäť vyrovnali, tentoraz Saarim z dorážky na 4:4. V tretej tretine po strele Pavúka tečoval puk Handlovský a skompletizoval hetrik. Z troch bodov sa však netešil, pretože domáci vyrovnali v hre bez brankára zblízka Bondrom a v 32. sekunde predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Messner.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) – 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1725 divákov.
Zvolen: Trenčan – Kubka, Sládok, Hain, Messner, Mudrák, Hanna, S. Barcík – Jedlička, Šiška, Kašlík – Zuzin, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Csányi
L. Mikuláš: Kozel (29. M. Valent) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Walega, Michalík – Šmída, Saari, Uhrík – Braun, Vähätalo, Drábek – Kalousek

Humenné prehralo, no zostalo na čele

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v piatkovom zápase 11. kola Tipos SHL na ľade HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:4.

Zostali na čele tabuľky o dva body pred hráčmi HK ESMERO Skalica, ktorí v Bratislave podľahli Modrým krídlam Slovan 2:3.

Tipos SHL – 11. kolo:

Modré krídla Slovan – HK ESMERO Skalica 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 22. Ožvald (Fetkovič, Dej), 29. Polák (Matoušek, Petráš), 51. Klučiar (Petriska, Hauser) – 4. Obdržálek (Nemec, Jurík), 60. Šátek (Landrigan, Janík). Rozhodovali: Adamec, Pišťanský – Drblík, Tichý, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 121 divákov

HK Levice – HK VITAR Martin 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Góly: 39. Leščenko (Vorobjov, Socha), 40. Šachvorostov (Štefanka, Leščenko) – 13. Poliaček (Charvát, Tyczynski), 42. Juščák (Tyczynski), 51. Poliaček (Tyczynski). Rozhodovali: Mĺkvy, Bachúrik – Šefčík, Zelený, vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 260 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica – TSS Group Spartak Dubnica 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 1. Rufati (Cíger), 7. Ligas (Zaťko, Cíger), 26. Rufati (Cíger, Omelka), 63. Ďurkech (Ligas, Jakubec) – 7. Ďuriš (Beták, Kristín), 34. Škvarek (Huhtela, Mikuš), 46. Korbel (Haščák, Géci). Rozhodovali: Lesay, Vido – Nosek, Danko, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 756 divákov

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 54. Piačka (Vojvoda) – 45. Miklík (Kukumberg, Bodnár), rozh. sam. nájazd Holovič. Rozhodovali: Krist, Crman – Rehák, Hanko, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 458 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC 19 Humenné 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Góly: 5. Gašpar (Fekiač, Šeliga), 9. Kolenič (Fekiač, Pač), 39. Kováč (Kolenič, Jakúbek), 41. Pač (Fekiač, Jakúbek) – 6. Lačný (Markuš, Lenďák), 18. Lačný (Markuš, Horvát), 46. Vaško (Jacko). Rozhodovali: D. Konc st., Čahoj – Hajnik, Klejna, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Ťavoda (Humenné) 5 min za napadnutie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 618 divákov

HK Brezno Knights – VLCI Žilina 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 30. Olejník (Kuboš) – 15. Kluka (Koyš, Sloboda), 38. Macek (Kluka, Halama), 41. Macek (Halama, Koyš), 42. Macek (Bečka), 53. Macek (Bečka). Rozhodovali: Smerek, Tornay – Wolf, Riš, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 227 divákov

Rebríček klubov hokejovej extraligy podľa tržieb Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. MHk 32 Liptovský Mikuláš: 568 850 eur...

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice