Zázračný obrat, Mikuláš otočil z 0:5. Debakel pre Nitru

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipos extraligy nad HK Nitra vysoko 8:1.

23.10.2022 18:43
SR Hokej TEL 23.kolo Slovan Poprad BAX Pecararo... Foto: ,
Liam Pecararo (Slovan) a Anthony Peters (Poprad) v súboji o puk v nedeľňajšom zápase v Bratislave.

Novozámčania majú za sebou vydarený zápasový víkend, počas ktorého zdolali oboch finalistov sezóny 2021/2022, keďže v piatok triumfovali aj nad Slovanom Bratislava (5:0).

Proti Nitre zvíťazili v oboch doterajších zápasoch, z ktorých majú skóre 13:2.

Domácim k presvedčivému víťazstvu pomohli aj presilovky, z ktorých vyťažili až päť gólov. Najvýraznejšou mierou sa na triumfe podieľal útočník Tomáš Mikúš, ktorý mal bilanciu 2+2.

Novozámčania zvíťazili v 9 z 12 dote­rajších zápasov a upevnili si priebežnú 2. priečku za Slovanom Bratislava. Nitrania majú po 12. kole 16 bodov.

Tipos extraliga – 12. kolo

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 5:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Góly: 5. Šišovský (J. Mikúš, T. Mikúš), 7. T. Mikúš (J. Mikúš, Jackson), 15. Ondrušek (Faith, Roman), 36. T. Mikúš (Lee, Klempa), 38. Lee (Klempa, Števuliak), 43. Knižka (Faith), 51. Šišovský (T. Mikúš, Kozák), 58. Jackson (Farley, Lee) – 34. Sýkora (Donaghey, Hrnka). Rozhodovali: Goga, Moller – Drblík, Synek, vylúčení: 4:12 na 2 min., navyše Števuliak (N. Zámky) 5 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 5:1, oslabenia: 0:0, 3367 divákov. Zmeny: 38. Honzík namiesto O'Connora (Nit.)
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Šišovský J. Mikúš, Barto – Mišiak, Ondrušek, Faith – Babeliak
Nitra: O'Connor (38. Honzík) – Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, Gajdoš, Švarný, Pupák – Solenský, Buncis, Holešinský – Lacka, Sýkora, Knies – Varga, Hrnka, Tvrdoň – Krivošík, Šramaty, Pekarčík – Molnár

Derby pre Duklu

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice aj v druhom vzájomnom zápase sezóny 2022/2023. V nedeľňajšom stretnutí 12. kola triumfovali 4:1, čím dosiahli iba druhé domáce trojbodové víťazstvo v sezóne, pričom aj to prvé bolo nad „oceliarmi“ – 3:2 v 1. kole.

Hráči Michaloviec majú po 12. kole 17 bodov, Košičania, ktorí nebodovali po troch víťazstvách, nazbierali o tri menej.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus), . Rozhodovali: Kalina, Smrek – Hajnik, Durmis, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3221 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik, – Žitný, Suja, Buc – Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský – Vašaš, Galamboš, Paločko – Bezúch, Bjalončík, Chalupa
Košice: Riečický – Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Novota, A. Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Watling – Lamper, Slovák, Tybor – Jokeľ, Linet, Havrila

Čisté konto pre Coreaua

Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali v zápase 12. kola Tipos extraligy doma nad HK Poprad 5:0 a udržali si post lídra tabuľky. „Belasí“ tak odčinili piatkovú prehru 0:5 na ľade Nových Zámkov.

Druhé čisté konto si v domácom drese pripísal kanadský brankár Jared Coreau. Dva góly zaznamenal Kanaďan Brant Harris a po jednom pridali Marcel Haščák, Liam Pecararo a Tomáš Zigo.

Poprad si po dvoch triumfoch pripísal prehru a je na 7. priečke.

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 6. Haščák (Fominych), 30. Harris (Haščák, MacKenzie), 32. Harris (Pecararo, Valach), 48. Pecararo (Haščák), 52. Zigo (Fominych). Rozhodovali: Štefík, J. Konc ml. – Jedlička, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4448 divákov.
Slovan: Coreau – Maier, Valach, Golian, Mackenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Haščák, Zigo, Fominych – Preisinger, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Petriska, Bezák, Šotek – Kukumberg
Poprad: Peters – Drgoň, Brincko, Bokroš, Meliško, Kotvan, Mešár, Jasečko – Yogan, Skokan, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Kukuča, Bubela, Petráš – Valigura, Paukovček, M. Suchý

Málo vídaný obrat Liptákov

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 12. kole Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 6:5 po predĺžení. V 18. minúte prehrávali už 0:5, no predviedli skvelý obrat.

V druhej tretine štyrmi presnými zásahmi v priebehu piatich minút znížili na 4:5. V treťom dejstve po druhom góle Lotyša Martinša Karsumsa vyrovnali a vynútili si predĺženie, v ktorom o zisku dvoch bodov rozhodol po peknej individuálnej akcii Hannu Kuru.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC MV Transport Prešov 6:5 pp (0:5, 4:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 29. Karsums (Saari, Šmída), 31. Braun (Novajovský, Michalík), 31. Saari (Kapičák, Šmída), 34. Novajovský (Karsums, Saari), 52. Karsums (Kuru), 61. Kuru (Novajovský) – 2. Nauš (Ballhorn), 9. Gerlach (Nauš, Rajnoha). 14. Giles, 15. Klíma (Lalík), 18. Girduckis (Jendroľ, Neuls). Rozhodovali: Rojík, Źák – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia
L. Mikuláš: M. Valent (9. Kozel) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Hudec, Kapičák, Braun; – Karsums, Saari, Kriška – Kuru, Walega, Michalík – Handlovský, P. Valent, Uhrík – Šmída, Vähätalo, Drábek
Prešov: Rabčan – Jendroľ, Higgins, Ballhorn, Fekiač, Rajnoha, Giles, Nátny, Vojtech; – Žilka, Šimun, Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Neuls, Girdukis, Jendroľ K. – Krajč, Klíma, Lalík

Zvolen rozhodol v I. tretine

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 12. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 5:2 a upevnili si tretiu pozíciu v tabuľke. Hráči spod hradu Matúša Čáka nenadviazali na piatkovú výhru v Prešove. Nedeľný duel si prehrali najmä v prvej tretine.

Zvolenčania už v tretej minúte využili presilovku obrancom Hannom, ktorý nahadzoval puk a Lacouvee nič nevidel. Do prestávky sa presadili ešte Jedlička z dorážky, Csányi zblízka a z protiútoku Bondra. Do trenčianskej bránky išiel na druhú tretinu Borák, ktorý inkasoval počas presilovky svojho tímu.

V oslabení premenil trestné strieľanie Marcinek a bolo 5:0. Hostia potom zdvihli hlavy, najprv znížil z početnej výhody Petráš a po rýchlom prieniku aj Gaťár na 2:5. V tretej tretine si domáci postrážili vedenia, keďže Trenčania nevyužili dve veľké šance v podaní Petráša a Čacha.

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)
Góly: 3. Hanna (Stupka, Hecl), 13. Jedlička (Šiška, Kašlík), 14. Csányi (Viedenský, Mudrák), 20. R. Bondra (Langkow, Zuzin), 29. Marcinek (trestné strieľanie) – 33. Š. Petráš (Flick, Pietroniro), 38. Gaťár (Vaňo, Flick). Rozhodovali: Fridrich, Hronský – Gegáň, Frimmel, vylúčení na 2 min: 6:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1598 divákov.
Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka, Hraško, S. Barcík – R. Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Stupka – Kašlík, Šiška, Jedlička – Marcinek, Viedenský, Csányi
Trenčín: Lacouvee (21. Borák) – Ulrych, Pietroniro, Ozols, Pazdera, Starosta, Tourigny, Martiška – Sloboda, Čacho, Š. Petráš – Stahoň, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, D. Hudec – Vaňo, Gaťár

Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #Tipos extraliga