Zvolen zvládol gólovú prestrelku. Slovan poslal Trenčín na dno tabuľky

V stretnutiach 9. kola Tipos extraligy zvíťazil Zvolen v dramatickej prestrelke nad Nitrou 4:3. Obhajca titulu Slovan Bratislava sa na triumf 4:1 nad Duklou Trenčín natrápil.

14.10.2022 21:01
SR Bratislava šport hokej TEL 8. kolo Slovan... Foto: ,
Na víťazstve Slovana sa gólom podieľal aj Samuel Takáč (v strede).

Hokejisti Slovana museli otáčať nepriaznivý vývoj, keďže už v 8. minúte dostal hosťujúcich Trenčanov do vedenia Joakim Thelin.

Z priaznivého vývoja sa však Dukla tešila len necelých šesť minút a musela sa zmieriť s dvoma rýchlymi údermi. Slovan skóroval dvakrát v priebehu 19 sekúnd a to zásluhou Samuela Takáča a Daniila Fominykha. Slovan sa dlho nevedel strelecky presadiť. Až tri minúty pred koncom poistil triumf belasých druhým gólom v zápase Fominykh a na konečných 4:1 upravil do prázdnej bránky Liam Pecararo.

Vladimír Putin Čítajte viac Že KHL nie je o politike? Nad hokejovým Čeľabinskom vanie prízrak Hitlera

Slovan si tak upevnil pozíciu lídra súťaže a na konte má 22 bodov. Druhé Nové Zámky a tretí Zvolen strácajú tri body, pričom v porovnaní s majstrom odohrali o jeden zápas viac. Naopak, po prehre v Bratislave sa na dno ligovej tabuľky posunula Dukla Trenčín.

Hokejisti Zvolena odčinili víťazstvom nad Nitrou vysokú prehru na Slovane (2:10) z predchádzajúceho kola. Držia si zároveň tretie miesto v tabuľke. Hráči spod Zobora doposiaľ na klziskách súperov v tejto sezóne nevyhrali.

Slafkovský Čítajte viac Príkladný tímový hráč. Slafkovského gesto uchvátilo Ameriku

Vedenia v zápase sa ujali hostia v štvrtej minúte, keď sa po úniku presadil Holešinský. Domáci odpovedali už o dve minúty po strele Barcíka a dorážke Marcineka. Nitrania následne nevyužili tri vyložené šance a pykali v druhej tretine z druhej dorážky v podaní Jedličku. Na 2:2 potom vyrovnal z medzikružia voľný Donaghey, keď zamietol zabudnutý puk za sebou.

Lenže do prestávky sa postaral o vedenie Zvolena peknou strelou z kruhu tiesnený Hecl, keď videorozhodca nevedel posúdiť, či nepredchádzal tejto gólovej situácii ofsajd.

Na začiatku tretej tretiny po akcii štvrtej lajny vyrovnal na 3:3 z pravej strany pohotový Molnár a zaknihoval prvý seniorský gól v extralige. Napokon v 54. minúte rozhodol o troch bodoch pre domáci tím z kruhu strelou po ľade obranca Hanna.

Výsledky 9. kola:

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 14. Takáč (Maier), 14. Fominych (Haščák, Zigo), 57. Fominych (Haščák, Valach), 60. Pecararo – 8. Thelin (Hudec, Nemčík). Rozhodovali: Stano, Rojík – D. Konc ml., Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše MacKenzie 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 4146 divákov.
Slovan Bratislava: Coreau – Valach, Ackered, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Maier – Fominykh, Zigo, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Petriska, Minárik, Matoušek – Šotek, Bezák, Török
Dukla Trenčín: LaCouvée – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Tourigny, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 6. Marcinek (S. Barcík, Hraško), 28. Jedlička (Langkow, Zuzin), 37. Hecl (Sideroff), 54. Hanna (Huntebrinker) – 4. Holešinský, 35. Donaghey (Myklukha, Honzík), 44. O. Molnár (R. Varga, Pupák). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2086 divákov
Zvolen: Trenčan – Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka, Hraško, S. Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Hecl, Langkow, Sideroff – Jedlička, Šiška, Bondra – Marcinek, Viedenský, Csányi
Nitra: Honzík – Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, F. Gajdoš, Švarný, Pupák – Solenský, Buncis, Holešinský – Lacka, A. Sýkora, Knies – Krivošík, Myklukha, Tvrdoň – R. Varga, Šramaty, O. Molnár

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson, Chovan), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl) – 31. Paločko (Svitana, Meliško). Rozhodovali: Novák, Smrek – Tvrdoň, Durmis, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 702 divákov.
Košice: Riečický – Šedivý, Southorn, Ollson, Deyl, Ferenc, Novota, A. Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Watling – Rogoň, Slovák, Tybor – Milý, Linet, Havrila
Poprad: Peters – Kotvan, Drgoň, Brincko, Bokroš, M. Mešár, Meliško – Záborský, Bubela, Yogan – Paločko, Skokan, Svitana – Petráš, Paukovček, Kukuča – Valigura, Mlynarovič, M. Suchý

HC MIKRON Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Ondrušek – 18. Tamáši (Ďatelinka), 37. J. Sukeľ (Gašpar, Urbánek), 60. Bíreš. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Synek, Junek, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Chovan, Kozák, Ligas, Mich. Roman, Knižka, Babeliak – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Ondrušek, Šišovský – Faith, Barto, Klempa
Banská Bystrica: Rahm – Pavlin, Bačik, Björkung, Luža, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Bíreš, Kontos, Kabáč – Výhonský, Tamáši, Jendek – Sukeľ, Urbánek, Gašpar – Bača, Sojka, Gabor

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 35. Lapšanský (Buc, Pavlovs). Rozhodovali: Korba – Jobbágy, Janiga, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 900 divákov.
L. Mikuláš: Valent – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Ďakov, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Kuru, Vähätalo, Karsums – Drábek, Šmída, Uhrík – Michalík, Walega, Kriška – Kalousek, Valent, Handlovský
Michalovce: Vošvrda – Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Suja, Bezúch – Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský – Paločko, Bjalončík, Žitný – Chalupa, Galamboš, Vašaš

HC MV Transport Prešov – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 17. Nauš (Gerlach), 49. Girduckis – 18. Majdan (Romaňák, Salituro), 39. Verbeek, rozhodujúci sam. nájazd Štrauch. Rozhodovali: Štefik, Hronský – Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1380 divákov.
Prešov: Bespalov – Turan, D. Jendroľ, Ballhorn, Rajnoha, Fekiač, Giles, Nátny – K. Jendroľ, Šimun, Neuls – Gerlach, Šimek, Nauš – Žilka, Girduckis, Martin – Pulščák, Klíma, Krajč – Vojtech
Spišská Nová Ves: Surák – Ališauskas, Malina, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Šuty – Vandas, Bortňák, Verbeek – Rapáč, Nellis, Štrauch – Giľák, Salituro, Majdan – Novák, Tkáč, Hamráček

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #Tipos extraliga