Obhajca začal sezónu víťazne. Vicemajster doma vybuchol so Zámkami

Obhajca titulu HC Slovan Bratislava odštartoval 30. ročník hokejovej Tipos extraligy triumfom. V piatkovom 1. kole zdolal domáci Poprad 4:2, dvoma gólmi v drese hostí sa blysol Marcel Haščák.

16.09.2022 20:54 , aktualizované: 23:31
SR Hokej Extraliga 1. kolo Poprad Slovan POX Foto: ,
Miloš Bubela (Poprad) a Carl Ackered (Slovan) v súboji o puk.

Dva góly strelil aj Rastislav Gašpar v drese Banskej Bystrice, „barani“ zdolali v prestrelke Spišskú Novú Ves 6:5.

Dvojgólového strelca videli aj diváci v Prešove, zásahy Martinsa Karsumsa však Liptovskému Mikulášu body nepriniesli. Domáci triumfovali 4:3.

Tomáš Záborský Čítajte aj Kombinácia pivo, sauna vystrelí každého Slováka na mesiac

Domáci sa tešili z triumfu aj v zápase Zvolen – Trenčín, HKM zdolal Duklu 4:1.

V regionálnom derby neuspel finalista uplynulej sezóny z Nitry, hostia z Nových Zámkov triumfovali 5:1 a usadili sa na čele tabuľky. Aj v tomto dueli sa jeden hráč presadil dvakrát, Austin Farley navyše pridal aj asistenciu.

Slovan uspel v Poprade po takmer 12 rokoch

„Belasí“ vyhrali v Poprade po takmer dvanástich rokoch prvý súťažný zápas. Predtým sa im to podarilo 21. decembra 2010 výsledkom 5:4 po predĺžení.

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Góly: 58. Záborský (Yogan, Svitana), 60. Drgoň (Svitana, Záborský) – 27. Török (Šotek, Maier), 34. Haščák (Ackered, Pecararo), 46. Zigo (Beňo, Matoušek), 59. Haščák. Rozhodovali: Krajčík, Kalina – Tvrdoň, Hájnik, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3167 divákov.
Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Maroš Mešár – Záborský, Skokan, Svitana – Soberg, Bubela, Yogan – Kukuča, Paukovček, Petráš – Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko – Sokoli
Slovan Bratislava: Coreau – Ackered, Valach, Beňo, Gachulinec, Golian, Sersen, Maier – Haščák, Rapuzzi, Pecararo – Takáč, Minárik, Fominych – Matoušek, Zigo, Lukošík – Török, Preisinger, Šotek – Kukumberg

Poprad bol v úvode aktívnejší a vo 4. minúte mal prvú šancu zápasu Andrej Kukuča, no neprekonal brankára Jareda Coreaua. Domáci strelili v 15. minúte gól, no rozhodca ešte predtým prerušil hru pre vylúčenie Dávida Skokana.

Slovan presilovú hru nedokázal využiť, preto ostal nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny dostali aj „Kamzíci“ možnosť hrať početnú výhodu, ktorú však predelila prestávka.

Poprad - Slovan Čítajte viac ONLINE: Slovan hladko zdolal Poprad

V úvode druhej časti dohrávali Popradčania presilovú hru, ale nepresadili sa. Po nej sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Matoušek, no brankár Anthony Peters chytil jeho strelu. „Belasí“ otvorili skóre v 27. minúte po zakončení Tomáša Töröka, ktorému prihrával spoza bránky Alex Šotek. Hostia neskôr pridali v presilovej hre aj druhý gól po strele Marcela Haščáka.

Slovanisti začali lepšie aj v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadil Tomáš Zigo. Popradčania v ďalšom priebehu zvýšili aktivitu, ale stále nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Coreaua. Domáci dostali pred koncom zápasu šancu v dvoch presilových hrách.

Arény tímov hokejovej extraligy a ich kapacita Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
HC Slovan Bratislava. Kapacita: 10 055 divákov.

„Kamzíci“ počas druhej odvolali brankára Petersa a podarilo sa im znížiť po koncovke Tomáša Záborského. O minútu neskôr však Haščák strelou do prázdnej bránky upravil na 4:1 pre Slovan. Popradčania dostali ešte v úplnom závere príležitosť v početnej výhode 5 na 3, v ktorej skóroval Adam Drgoň.

Martin Hrnčár, tréner Popradu: "Hokej sa dnes musel divákom páčiť, výsledok menej. Rozhodol prvý gól, ktorý strelil Slovan. Nastúpili sme veľmi dobre, vytvorili sme si aj šance, no zlomová bola druhá tretina. Veľa vylúčení na oboch stranách, my sme však presilovky zahrali zle, bez streľby.

Možno nastala moja osobná trénerská chyba na konci zápasu. Prvú presilovku sme dostali päť minút pre záverom, no brankára som odvolal až pred začiatkom druhej početnej výhody. Hokej sa však hrá 60 minút, Slovan veľmi dobre pracoval, a preto zvíťazil."

Ján Pardavý, tréner Slovana: „Musím povedať, že napriek prvému kolu mal tento zápas slušné tempo. Stretli sa dva veľmi kvalitné tímy. Dôležitý bol prvý gól, ktorý nám dodal sebavedomie, no v závere sme urobili zbytočné fauly, čo sa nesmie opakovať. V prípade menšieho náskoku nás to mohlo stáť celé stretnutie. Podľa mňa sme si dnes zaslúžili vyhrať.“

Nitra inkasovala päť gólov

Hokejisti HC Nové Zámky triumfovali na ľade HK Nitra 5:1.

Hostia odolali úvodnému náporu domácich a v 7. minúte išli do vedenia zásluhou Farleyho. Na 2:0 zvýšil milimetrovo presnou strelou Jackson a Nitra mala pred sebou náročnú úlohu.

HOKEJ-TE: Nitra - Bratislava Čítajte viac Po pandémií sú strašiakom ceny energií. Začína jubilejný ročník extraligy

„Corgoni“ v prostrednej časti zapli na vyšší prevodový stupeň, ale výborne chytajúceho Kantora dokázal prekonať iba v 21. minúte Myklucha.

„Býci“ si v tretej tretine dali pozor v defenzíve a keď v 51. minúte skóroval Dickman, bolo prakticky rozhodnuté. V predposlednej minúte ešte skúsili Nitrania hru bez brankára, z čoho rezultovali ďalšie dva góly v sieti domácich. Druhý gól v zápase strelil Farley a na 5:1 z pohľadu hostí spečatil T. Mikúš.

HK Nitra – HC Nové Zámky 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Góly: 21. Myklucha (Holešinský, Bodák) – 7. Farley (Lee, Johnson), 17. Jackson (Farley, Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley (Hatala), 59. T. Mikúš. Rozhodovali: Baluška, Žák – Kacej, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3054 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. – Krivošík, Hrnka, Holešinský – Tvrdoň, Buncis, Molnár – Solenský, Myklucha, R. Varga – Knies, Šramaty, Lacka – Pekarčík
Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala, Lee, Mart. Chovan, Mamčics, Ligas, Knižka, Roman – Farley, Johnson, Jackson – Šišovský, Dickman, Klempa – T. Mikúš, J. Mikúš, Babeliak – Mišiak, Ondrušek, Hajník

Michalovce si poradili s Košicami

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice 3:2. Dva góly domácich strelil útočník Radovan Puliš, pre ktorého to bol súťažný debut v michalovskom drese, pred ktorým dostal symbolický dres za 500 zápasov v extralige.

Víťazný zásah zaznamenal v 55. minúte obranca Miroslav Macejko. Za „oceliarov“ skórovali Ville Leskinen a Marek Slovák.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) – 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling). Rozhodovali: Hronský, Smrek – Jedlička, Ordzovenský, vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2000 divákov.
Michalovce: Vošvrda – Hammond, Štajnoch, Macejko, Osburn, Mihalik, Michalčin – Buc, Suja, Puliš – Paločko, Winquist, Kristo – Bezúch, Galamboš, Žitný – Chalupa, Bjalončík, Vašaš
Košice: Košarišťan – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

Lepší začiatok do zápasu mali hostia, ktorí išli do vedenia v 8. minúte po tom, ako nepokrytý Leskinen zblízka využil prihrávku Watlinga. Domáci vyrovnali v 18. minúte z podobnej situácie, keď Puliš prekonal Košarišťana – 1:1.

Puliš v 29. minúte poslal domácich do vedenia, no Slovák o tri minúty vyrovnal.

„Oceliari“ sa krátko nato dostali k viacerým presilovkám, hrali aj v početnej výhode piatich proti trom, ale bez gólového vyznenia. O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 55. minúte Macejko, na ktorého strelu nestihol Košarišťan zareagovať.

Prešov otočil s Liptákmi

Hokejisti Prešova zvíťazili na domácom ľade zdolali v piatkovom 1. kole Liptovský Mikuláš 4:3.

Hostia z Liptova vyhrávali 2:0, keď sa presadili Karsums a Drábek, ale Prešovčania otočili skóre tromi gólmi za sebou. V tretej časti hry vyrovnal svojím druhým zásahom Karsums, ale o 61 sekúnd neskôr Gerlach rozhodol o triumfe domácich.

HC 21 Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly: 26. K. Jendroľ (Melcher), 32. Martin (Giles), 32. Sýkora (Ballhorn), 49. Gerlach (Šimek, Sýkora) – 3. Karsums (Kuru, Vähätalo), 24. Drábek (Walega, Handlovský), 48. Karsums (Vähätalo, Mesikämmen). Rozhodovali: Goga, Moller – Knižka, Janiga, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1082 divákov.
Prešov: Bespalov – D. Jendroľ, Higgins, Ľalík, Ballhorn, Rajnoha, Giles, Nátny – Nauš, Šimun, Krajč – Sýkora, Gerlach, Šimek – Martin, Girduckis, Žilka – Melcher, Klíma, K. Jendroľ – Thomka
Liptovský Mikuláš: Valent – Ventelä, Mesikämmen, Dyakov, Hudec, Mezovský, Kapičák, Pavúk – Karsums, Vähätalo, Kuru – Handlovský, Šmída, Kriška – Uhrík, Walega, Michalík – Galbavý, Kalousek, Drábek – Braun

Prestrelka v Bystrici pre domácich

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica odštartovali 30. ročník Tipos extraligy triumfom nad Spišskou Novou Vsou 6:5.

Gólovú prestrelku odštartoval gól Majdana v 7. minúte, domáci vyrovnali po góle Jendeka. V druhej tretine padlo šesť gólov, pričom dva strelili Spišiaci v priebehu 13 sekúnd, no „barani“ dokázali vyrovnať.

V tretej tretine naklonil misky váh na stranu hostí Kerbashian, ale Troock dokázal opäť vyrovnať a o 62 sekúnd neskôr rozhodol Sojka. Na jeho zásah už hostia nedokázali odpovedať ani v power play.

HC'05 Banská Bystrica – HK GROTTO Spišská Nová Ves 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
Góly: 15. Jendek (Tamáši), 24. Gašpar, 30. Tamáši (Bača), 36. Gašpar, 52. Troock, 53. Sojka (Jendek) – 7. Majdan (Salituro, Ulander), 23. Žiak (Giľak, Majdan), 23. Novák, 33. Vandas, 46. Kerbashian. Rozhodovali: Štefik, Korba – Durmis, Bogdaň, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:1, 2422 divákov.
Banská Bystrica: Rahm – Bačik, Bača, Holenda, Pavlin, Ďatelinka, Luža, Frídel – Bíreš, Kontos, Troock – Kabáč, Sukeľ, Urbánek – Šoltés, Tamáši, Gašpar – Jendek, Sojka, Výhonský
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Ordzovenský, Podlipnik, Šuty – Verbeek, Kerbashian, Vandas – Štrauch, Nellis, Ščurko – Majdan, Salituro, Giľák – Novák, Vartovník, Hamráček

Trenčín padol vo Zvolene

Hokejisti HKM Zvolen zdolali na svojom ľade Duklu Trenčín 4:1.

Domáci išli do vedenia v druhej tretine, najskôr namierili presne Marcinek a Hain, Trenčania znížili zásluhou Slobodu. V tretej tretine sa do streleckej listiny zapísali len zvolenskí hráči Kašlík a Hanna.

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 25. Marcinek (Viedenský, Stupka), 26. Hain (Hecl, Langkow), 51. Kašlík (Zuzin), 57. Hanna (Huntebrinker) – 45. Sloboda. Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1875 divákov.
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Čulík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek – Barcík
Trenčín: Lacouveé – Starosta, Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, Chromiak – Valach, Čacho, Thelin – Sloboda, Heinero, Petráš – Razgals, Sojčík, Belluš – Hudec, Ferenyi, Jakubec – Stahoň

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Poprad #HK Nitra #HC Mikron Nové Zámky