Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Hokejisti Slovana začali s prípravou. S jedným postom majú problémy

Hokejisti Slovana Bratislava sa stretli prvýkrát pred novou sezónou a trénerom boli k dispozícii už aj nové zahraničné posily.

27.07.2022 15:16
SR hokej TEL príprava sezóna HC Slovan... Foto: ,
Na snímke vpravo brankár Samuel Hlavaj počas tréningu na novú sezónu Tipos extraligy.
debata

K tímu sa už pripojili nováčikovia Liam Pecararo a Carl Ackered – nechýbali ani opory z uplynulej sezóny Wiliam Rapuzzi, Brant Harris, či Matt MaCkenzie. V novom drese korčuľovali aj slovenskí hráči Samuel Baroš, Tomáš Torök či Jakub Minárik.

Prvý tréning viedol Ján Pardavý, Andrej Podkonický nedávno absolvoval chirurgický zákrok a na ľade ešte chýbal. Chýbali aj mladíci Alex Šotek, Boris Žabka, František Dej a Roman Kukumberg. Šotek má zranené rameno, zvyšných troch čakajú reprezentačné povinnosti v tímoch SR 20 resp. SR 18.

9 SLafko Čítajte viac Slafkovskému prenechal číslo na drese. Teraz prezradil, čo za to chce

Úradujúci slovenský šampión začal prípravu o niečo skôr, lebo od 18. do 21. augusta ho čaká domáci medzinárodný turnaj Danube Cup – Memoriál Jána Staršieho.

Turnaj je jedným zo sprievodných podujatí k 100. výročiu založenia hokejového Slovana. Pozvanie na turnaj prijali špičkové kluby z troch kvalitných líg hokejovej Európy – Sparta Praha, HC Davos a Lukko Rauma.

Nový generálny manažér tímu Oto Haščák prezradil, že zháňa ešte jedného brankára zo zahraničia. „Tých, ktorých sme chceli, podpísali nové kontrakty, takže sme si vyberali dobre. Zatiaľ sa nám nedarí, ale dnes sme poslali ponuku ďalšiemu, tak uvidíme.“

Autogramiáda draftovaných hokejistov Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Šestica draftovaných hráčov do NHL na spoločnom...

So skladbou tímu je Pardavý spokojný: „Tím má svoju silu a zostal prakticky pokope. A tí čo prišli tak verím, že prinesú kvalitu.“

Po prestávke sa hráči pustili do tvrdej driny, niektorým bude trvať o niečo dlhšie, kým naberú fazónu. A niektorí musia upraviť aj svoju váhu. „Po lete sú niektorí aj trochu ťažší, ale sú skúsení a máme sedem týždňov na to aby sme upravili aj váhu. Každý hráč je profesionál a keď je niekto ťažší tak vie, čo má robiť,“ uviedol tréner Slovana.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #HC Slovan Bratislava #Tipos extraliga