Vypredaná aréna, obrat v zápase a mečbal. Slovan zdolal "oceliarov"

Bratislavský Slovan vyhral v 5. zápase semifinále play off nad Košicami 3:2 a rovnakým výsledkom vedie aj v sérii.

15.04.2022 21:39
Slovan vs Košice 5. zápas play off Foto: ,
Na snímke zľava v popredí Wiliam Rapuzzi (Slovan), Brian Ihnačák (Košice) a Tomáš Zigo (Slovan) počas piateho vzájomného stretnutia v semifinále play off HC Slovan Bratislava - HC Košice.

Vo vypredanej aréne, v ktorej bolo 9645 divákov sa už v 2. minúte k zakončeniu zblízka dostal Harris, ale brankár hostí Riečický stihol zareagovať. V 12. minúte dostal košický útočník Milý dva menšie tresty. V druhej časti presilovky domáci vytvorili závar okolo bránky Košíc a tlak zavŕšil Jääskeläinen – 1:0.

V 23. minúte sa do sľubnej šance dostal domáci útočník Rapuzzi, ale radosť mu zmaril pohotový Riečický. Hostia vyrovnali v 32. minúte, v ktorej si útočník Rogoň vytvoril priestor k zakončeniu a strelou z ostrého uhla prekvapil brankára Petersa – 1:1.

Igor Liba, Karol Rusznyák Čítajte viac Keď sledujem dnešný hokej, dostávam kŕče. Slovan bol vždy protekčný

O necelé dve minúty už „oceliari“ viedli. Pereskokov sa po prihrávke Lapšanského dostal za obranu domácich a blafákom prekonal Petersa – 1:2.

Od 46. minúty bolo vyrovnané, keď Zigo v ofenzívnej akcii posunul puk Yoganovi, ktorý z výhodnej streleckej pozície prekonal Riečického – 2:2.

Slovan - Košice Čítajte viac Znova otvorili skóre, opäť prehrali. Košice odišli z Bratislavy s debaklom

Košičania mohli získať späť tesný náskok v 51. minúte, v ktorej Chovanovu finálnu prihrávku zmaril obranným zákrokom Harris. Krátko na to sa hostia dostali k presilovke, zahrali ju však veľmi nevýrazne a onedlho prišiel gólový trest.

V 55. minúte sa Yogan dostal do úniku, Šedivého obranný zákrok rozhodcovia posúdili ako nedovolený a útočník Slovana z nariadeného trestného strieľania prekonal Riečického – 3:2.

Košičania sa v závere dostali k hre bez brankára, počas nej vybojovali aj presilovku, ale napriek snahe už vyrovnať nedokázali.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 16. Jääskeläinen (Takáč, Yogan), 46. Yogan (Zigo, Sersen), 55. Yogan (tr. strieľanie) – 32. Rogoň (Paršin), 34. Pereskokov (Lapšanský, Šedivý). Rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9645 divákov.

/stav série: 3:2/

Slovan Bratislava: Peters – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Lukošík – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa

Košice: Riečický – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Rogoň, Chovan, Paršin – McPherson, Ihnačák, Klhůfek – Pereskokov, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Viac na túto tému: #hokej #HC Slovan Bratislava #HC Košice #Tipos extraliga