Nitra je posledným semifinalistom. Séria snov, Slovan - Košice, je realitou

Hráči Nitry využili domáce prostredie a v rozhodujúcom 7. zápase zdolali Poprad 3:1. Vďaka tomu sa v boji o finále stretnú so Zvolenom, v tom druhom nastúpia proti sebe dva najslávnejšie kluby, Slovan a Košice.

04.04.2022 20:16
Radosť Nitry v 7. zápase štvrťfinále play off... Foto: ,
Radosť Nitry v 7. zápase štvrťfinále play off proti Popradu.

Až do rozhodujúceho duelu štvrťfinálovej série nebolo jasné, ktoré kluby sa proti seba postavia v semifinále. Tajničku rozlúštil až postup Nitry. Vďaka jej postupu sa tak presne po 10 rokoch proti sebe v play off postavia HC Slovan Bratislava a HC Košice.

Od úvodu stretnutia išli domáci hokejisti Nitry poháňaní vypredaným štadiónom za postupom. Po bezgólovej prvej tretine naklonili misky váh na svoju stranu v tej druhej, vďaka gólom Rockwooda a Hrnku.

SR Hokej TEL Play Off Štvrťfinále Zápas Šiesty KEX Čítajte viac Hokej najvyššej triedy. Košice sa dočkali semifinále po 2208 dňoch

V záverečnej tretine dostal Nitru do už trojgólového vedenia najlepší kanonier sezóny Samuel Buček, ktorý dosiahol už 48. gól v prebiehajúcom ročníku.

Popradčania sa nevzdávali ani pri trojgólovom manku, iskierku nádeje pre nich vykresal šesť minút pred koncom zásah Svitanu. V závere však už hostia duel viac nezdramatizovali a sezóna pre nich skončila.

7. zápas štvrťfinále play off:

HK Nitra – HK Poprad 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 31. Rockwood (Raskob, Tvrdoň), 34. Hrnka (Holešinský, Tvrdoň), 47. Buček – 54. Svitana (Skokan).

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, Synek, vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Pupák, Raskob – Buček, Buncis, Krivošík – Sýkora, Rockwood, Varga – Tvrdoň, Hrnka, Holešinský – Bajtek, Baláž, Drábek – Volko

Poprad: Valluš – Tam, Drgoň, Ulrych, Novajovský, Rymsha, Demo, Hudec, Mešár – Arniel, Skokan, Svitana – D. Bondra, Livingston, N. Bondra – Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík – Sokoli, Paločko, Petráš

/konečný stav série: 4:3, do semifinále postúpila Nitra/

Prvý zápas finále play off SHL:

Vlci Žilina – Vitar Martin 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 2. Koyš (Drtina), 39. Petran (Safaralejev, Šidlík) – 22. Makarov (Nauš), 24. Tiainen (Charvát, Makarov), 57. Poliaček (Makarov). Rozhodovali: Adamec, Smrek – Beniač, Pribula, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.