Slovan je prvým semifinalistom play off. Zvolenu stačí na postup jeden triumf

Hokejisti bratislavského klubu vyhrali v Prešove 2:0 a sériu ovládli 4:0 na zápasy. Zvolen uspel v Banskej Bystrici 6:2 a v štvrťfinálovej sérii vedie už 3:1.

30.03.2022 20:24
Druhý gól Slovana v 4. zápase série dal Brant... Foto: ,
Druhý gól Slovana v 4. zápase série dal Brant Harris.

Hneď na začiatku stretnutia sa do presilovky po faule Čacha dostali hokejisti Slovana, no nevytvorili si väčšiu príležitosť. To isté platilo o domácom Prešove. Už vo ôsmej minúte došlo vo východoslovenskom tíme k striedaniu brankárov.

V úvodných sekundách druhej dvadsaťminútovky boli aktívnejší hostia. O chvíľu neskôr si „belasí“ zahrali dve presilovky v rýchlom slede a dvakrát opečiatkovali konštrukciu Petríkovej bránky.

Miroslav Pupák Čítajte viac Hokej v rodnom meste? Po prehre mám pocit, že ma sleduje celá Nitra

Prvý gól nakoniec padol z protiútoku. Brejk hostí sa začal po nevydarenom pase domácich, gól padol po prudkej strele Ziga ponad vyrážačku domáceho brankára. Prešov sa dostal k prvej presilovke v 33. minúte, keď si išiel odsedieť dve minúty Maier za podrazenie.

Prešovčania nevyužili šance na vyrovnanie a tieto zaváhania Bratislavčania potrestali. Najprv síce zblízka nepremenil Belluš, no po následnom vhadzovaní v útočnom pásme si puk vymenili Sersen s Takáčaom a strieľanú nahrávku pred bránku poslal do siete Harris.

Evan Weninger, Peter Krieger Čítajte viac V Bystrici sa iskrilo už na rozcvičke, Zvolen po obrate vedie. Slovan blízko k postupu

Prešov sa márne snažil o kontaktný gól, no kanadský brankár Windsor sa nedal zahanbiť viacerými vydarenými zákrokmi si udržal čisté konto. K skórovaniu domácim nepomohol ani oddychový čas, ktorý si kormidelník Bokroš vzal 60 sekúnd pred záverečnou sirénou, a ani následná hra bez brankára.

4. zápas štvrťfinále play off:

HC GROTTO Prešov – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 29. Zigo (Kytnár, Gachulinec), 38. Harris (Sersen, Takáč). Rozhodovali: J. Konc ml., Jobbágy – Ordzovenský, Jurčiak, vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 2023 divákov.

Prešov: Petrík (8. Adamko, 12. Petrík) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora, – Lalík, V. Fekiač, Žilka

Slovan: Windsor – Breton, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Šotek – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Zigo, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa

/konečný stav série: 0:4 – Slovan postúpil do semifinále/

HC'05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Góly: 6. Urbánek (Berger, Björkung), 46. Tamáši (Crevier-Morin) – 4. Krieger (Osterberg, Leskinen), 8. Puliš (Viedenský, Zuzin), 14. Krieger (Kubka, Meliško), 21. Saracino (Kotvan, Puliš), 55. Krieger, 57. Puliš (Zuzin, Meliško).

Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Stanzel, Gegáň, vylúčení: 4:2 na 2 min, navyš: Bubela – Roy, obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 2497 divákov.

Banská Bystrica: Weninger (21. Belányi) – Cardwell, Bačik, Björkung, Crevier-Morin, Bdžoch, Ďatelinka – Fossier, Bubela, Michaud – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Urbánek, Berger, Melcher – Jendroľ, Gabor, Bača – Sojka (od 37. min)

Zvolen: Rahm – Roy, Diakov, Hain, Kotvan, Kubka, Meliško, Sládok – Osterberg, Krieger, Leskinen – Puliš, Viedenský, Zuzin – Jedlička, J. Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Csányi