Nitra strelila Popradu v 1. tretine šesť gólov, Košice vedú 2:0

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy doma nad Popradom vysoko 7:1 a súperovi vrátili prehru z prvého duelu 0:4.

24.03.2022 20:57 , aktualizované: 23:22
Nitra, Poprad Foto: ,
Nitrania strieľajú jeden zo siedmich gólov Popradu.

„Corgoni“ položili základ úspechu už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 6:0, pričom dva góly strelili už v prvej minúte. Stav série vyrovnali na 1:1.

HK Nitra – HK Poprad 7:1 (6:0, 1:0, 0:1) – stav série: 1:1 Góly: 1. Buček, 1. Sýkora (Holešinský, Rockwood), 7. Tvrdoň (Raskob, Bajtek), 9. Hrnka (Tvrdoň), 16. Raskob (Švarný), 18. Holešinský (Rockwood), 25. Nemec (Buček, Rockwood) – 49. Petráš. Rozhodovali: Fridrich, Goga – Kacej, Hercog, vylúčení: 9:11, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2595 divákov.
Nitra: O'Connor – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák – Buček, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Rockwood, Holešinský – Tvrdoň, Hrnka, R. Varga – Bajtek, Baláž, Drábek – Múčka
Poprad: Todykov (7. Tomek) – D. Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, Rymsha, Hudec – Vandas, Skokan, Svitana – D. Bondra, Arniel, Ully – Livingston, Mlynarovič, Mešár – Paločko, Bjalončík, Petráš

Druhý zápas série Nitra – Poprad sa začal úplne odlišne ako ten prvý. Nitranom od úvodu stretnutia vychádzalo všetko, na čo siahli a Poprad absolútne vybuchol.

Už v 54. sekunde svietil na kocke stav 2:0 pre domácich, keď sa presadili Buček a Sýkora. V 7. minúte vyhnal Tvrdoň z brány prudkou strelou v presilovej hre Todykova. Ani jeho náhradník Tomek však dlho bez inkasovaného gólu nezostal a v 9. minúte lovil puk po úspešnom zakončení Hrnku.

Popradského brankára ešte zaskočil strelou z uhla Raskob a neuveriteľný poltucet do popradskej brány v prvej tretine uzavrel Holešinský.

Šimon Nemec Čítajte aj Supertalent Nemec: Mám 18, dovolia si ku mne viac. Uši však nesklopím

Prakticky rozhodnutý zápas sa od druhej tretiny už iba dohrával. V 25. minúte sa presadil aj siedmy strelec Nitry, tentokrát využil veľa priestoru v útočnom pásme obranca Nemec – 7:0. V prostrednej časti už mal viac šancí aj Poprad, ale Mlynarovič či Ully si vylámali zuby na O’Connorovi.

Tretia tretina bola pre Popradčanov herne najlepšia a „kamzíkom“ sa podarilo streliť aspoň čestný zásah. O čisté konto obral brankára Nitry v 49. minúte Petráš, ktorého prudkú prihrávku si kanadský brankár zrazil hokejkou za vlastný chrbát. „Corgoni“ tak dokázali vyrovnať stav série na 1:1.

nitra, poprad Čítajte aj Zápas Nitra - Poprad sme sledovali ONLINE

Klhůfek rozhodol v Michalovciach

Hokejisti HC Košice zvíťazili v druhom štvrťfinále na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. Všetky tri góly „oceliarov“ strelil útočník Pavel Klhůfek. Košičania vedú v sérii už 2:0. Tretí zápas je na programe v nedeľu v Košiciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) – stav série: 0:2
Góly: 22. Mihálik (Buc) – 14. Klhůfek (Ihnačák, McPherson), 20. Klhůfek (Šedivý, Rogoň), 59. Klhůfek (Chovan, Rogoň). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. – Jedlička, D. Konc ml., vylúčení 3:4 na 2 min., navyše Mašlonka (Mich.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Michalovce: Vošvrda – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Mudrák, Mihálik, Bokroš – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Mašlonka, Mráz, Kukuča – Przygodzki, Buc, Galbavý
Košice: Košarišťan – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý – Vaculík

Úvod zápasu priniesol tri menšie tresty, ale brankári nemuseli čeliť nebezpečným situáciám. Dôležitý moment priniesla 12. minúta. Mašlonka nešetrne narazil na mantinel Snuggeruda a po treste na 5 minút a do konca zápasu dohral. Nasledovala presilovka hostí, v ktorej najskôr Chovan nevyužil sľubnú šancu, no Klhůfek už áno.

Po výmene puku s Ihnačákom prestrelil Vošvrdu – 0:1. Ďalšiu košickú šancu nevyužil Pereskokov, na opačnej strane Keränen nedostal puk za Košarišťana.

Košičania strelili v závere prvej časti „gól do šatne,“ keď využili nedôraz domácich po prehranom buly vo vlastnom pásme a Klhůfek z hranice bránkoviska druhýkrát prekonal Vošvrdu – 0:2.

poprad Čítajte aj Dominancia hostí. Poprad zničil Nitru, Košice zaskočili Michalovce

Domáci znížili po 91 sekundách druhej časti, keď Buc vyhral buly pre Mihálika a jeho strela prekvapila Košarišťana – 1:2. Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom sa domáci snažili o vyrovnanie, ale organizovaná hra Košíc im robila veľké problémy.

„Oceliari“ sa nestiahli do defenzívy, naopak, viackrát dokázali pohroziť súperovi. V závere druhej tretiny mali sľubné šance Chovan aj Regenda, ale skóre nezmenilo.

michalovce, košice Čítajte aj Aj druhé štvrťfinále Michalovce - Košice sme sledovali ONLINE

Regenda mal sľubnú príležitosť aj v 49. minúte, no opäť bez úspechu. V hre Michalovčanov v tretej časti chýbal moment prekvapenia, pričom košickej defenzíve pomáhali aj útočníci a vyložených gólových príležitostí bolo minimum.

Domáci, rovnako ako v prvom zápase série, skúsili vyrovnať počas hry bez brankára. Opäť však inkasovali, keď svoj hetrik aj gólový účet zápasu uzavrel Klhůfek – 1:3.

Skalica padla s Martinom

Hokejisti HK iClinic Skalica prehrali v úvodnom zápase semifinále play off Tipos SHL doma s HK Vitar Martin 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Marek Charvát.

1. zápas semifinále play off:

HK iClinic Skalica – HK VITAR Martin 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2, 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 39. Džiošvili (Hujsa, Štumpf), 53. Džiošvili (Šmach) – 48. Murček (Krempaský, Lavička), 57. Dírer (Toma, Dvořák), 61. Charvát. Rozhodovali: Müller, Krist – Ševčík, Rehák, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1366 divákov.