Nitra má skalp Slovana, belasí vyrovnali po siréne. Prešov je na víťaznej vlne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michaloviec sa víťazstvom v 15. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 5:4 bodovo dotiahli na Slovan Bratislava. Ten pred reprezentačnou prestávkou doma nestačil na Nitru 3:4.

07.11.2021 17:57 , aktualizované: 21:07
SR hokej TEL 15. kolo Zvolen Michalovce BBX Foto: ,
Roztržka v zápase medzi Zvolenom a Michalovcami.

Slovanisti sa vďaka lepšiemu skóre udržali na priebežnej prvej priečke pred Michalovcami, ktoré tiež získali 31 bodov. Tretia je Nitra, ktorá zaostáva o dva body.

Z pôvodného programu 15. kola sa v riadnom termíne odohrali iba štyri zápasy zo šiestich. Stretnutia Trenčína s Banskou Bystricou a Popradu so Spišskou Novou Vsou odložili na neurčito pre nepriaznivú zdravotnú situáciu v tímoch.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Góly: 29. Zigo (Beňo), 40. Maier (Zigo, Kytnár), 43. Takáč (MacKenzie, Jääskeläinen) – 28. Raskob (Švarný, Tvrdoň), 33. Bajtek (Holešinský, Rockwood), 39. Buček, 53. Varga (Sýkora). Rozhodovali: Štefik, Adamec – Durmis, Valo, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2543 divákov.
Slovan: Windsor – MacKenzie, Sersen, Gachulinec, Beňo, Štajnoch, Maier, Valach – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Sukeľ, Rapuzzi, Yogan – Matoušek, Bezák, Zigo – Preisinger, Kytnár, Lukošík
Nitra: Honzík – Raskob, Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Štefanka – Buček, Baláž, Tvrdoň – Holešinský, Rockwood, Krivošík – Varga, Bajtek, Sýkora – Molnár, R. Nemec, Múčka

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa hral od úvodu rušný hokej s viacerými šancami na oboch stranách. Svoje umenie dlho ukazovali obaja brankári – Windsor v drese Slovana a Honzík v bránke Nitry. V 7. min mohli otvoriť skóre hostia, po prihrávke Vitaloša však R. Nemec v nádejnej situácii netrafil dobre puk.

Nitra potom pritlačila Slovan v presilovke a úvodný gól visel na vlásku, proti bol Windsor, ktorý sa zaskvel zákrokom lapačkou proti Tvrdoňovi. Postupne sa nakopol aj domáci tím. V 17. min sa ocitol v tutovke Yogan, ktorý mal aj možnosť dorážky, v oboch prípadoch skvele zasiahol Honzík. Ten v 18. min včas stiahol betón k pravej žrdi aj pri zakončení Takáča.

Slovan, Nitra Čítajte viac Zápas Slovan - Nitra sme sledovali ONLINE

Domáci boli blízko k otvoreniu skóre v 22. minúte, keď Harris tesne pred Honzíkom tečoval strieľanú prihrávku Jääskeläinena a puk skončil na hornej žŕdke. Prvý gól napokon dali Nitrania. V 28. min po prihrávke Tvrdoňa napriahol od modrej čiary Raskob a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1. Slovan odpovedal bleskovo, už o minútu a 41 sekúnd vyrovnal Zigo, ktorý z uhla prekvapil Honzíka. Zápas dostal grády.

V 33. min išli hostia druhýkrát do vedenia, keď využili presilovku – Bajtekovi stačilo už len nastaviť hokejku na prihrávku Holešinského. V 36. min sa v hre 4 na 4 Tvrdoň rútil sám na Windsora, ten nájazd ustál. Vzápätí ďalšiu veľkú šancu Nitry spálil Buček. Na druhej strane Gachulinec nechal vyniknúť Honzíka.

Domáci stále prepadali v obrane a v 39. min jeden z rýchlych brejkov využil Buček – 1:3. Po tomto momente domáci zvýšili dôraz a agresivitu a začali vyhrávať dôležité osobné súboje. Sekundu pred koncom tretiny znížil Maier po prihrávke Ziga.

SR Košice šport hokej TEL 14. kolo Michalovce KEX Čítajte viac Obrovská tragédia, znie zo Slovana. Na štadiónoch si uctili Pašeka a Sádeckého

Slovanu dodal druhý gól síl a v úvode tretej časti pretavil zvýšenú aktivitu na vyrovnanie – po delovke MacKenzieho dorazil puk do bránky Takáč. Domáci ďalej búšili do súpera, v 46. min Honzík výborným zákrokom vychytal Bezáka, ktorý zakončil spomedzi kruhov.

Pri tlaku si však slovanisti nedávali pozor na zadné vrátka a hostia do otvorenej obrany podnikali nebezpečné rýchle kontry. V 52. min Holešinský s Rockwoodom mali na hokejke štvrtý gól hostí, aj so šťastím zasiahol Windsor.

O minútu neskôr to už Nitre vyšlo, Windsor ešte vyrazil pokus Sýkoru, ale vzápätí Varga ponad ležiaceho brankára „upratal“ puk do siete – 3:4. Slovanisti už nedokázali odpovedať. V závere odvolali brankára a v power play dokázal Harris dopraviť puk do siete, ale arbitri po porade s videorozhodcom rozhodli, že sa tak stalo až tesne po záverečnej siréne.

Róbert Döme, tréner Slovana Bratislava: „Nehrali sme dobre, robili sme veľa chýb. Zápas sme si prehrali sami našimi chybami. Gratulujem súperovi, Nitra hrala dobre. My máme momentálne problém dávať góly. Trikrát mali naši hráči pred sebou prázdnu bránku, v presilovkách to tam skákalo, šance sú, len ich treba premeniť. Čo sa týka gólu, ktorý padol so sirénou, na striedačke sme hneď videli, že to asi bolo po čase. Bolo to tesné. Teraz nás čaká reprezentačná prestávka, musíme sa počas nej dať dokopy, máme veľa zranených. Musíme si oddýchnuť, verím, že prestávka nám pomôže.“

Dušan Milo, asistent trénera HK Nitra: „Musím chalanov pochváliť za bojovný výkon. Na Slovan sme sa dobre pripravili, súper má skúsené mužstvo. Napriek výpadkom v zostave sme sa dali dokopy a sme to zvládli. Zbytočne sme si to v závere zdramatizovali, do poslednej chvíle sme nevedeli, či Slovan dal gól pred, alebo až po vypršaní času. To by sa nám nemalo stávať. Musíme na tých koncovkách zápasov popracovať. Inak sme spokojní. Sme radi, že máme takú dvojicu brankárov, Honzík chytá dobre, momentálne je náš brankár číslo jeden.“

Košice sfúkli Mikuláš

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahli na domácom ľade HC Košice vysoko 1:6.

Po piatej prehre za sebou sa prepadli na posledné 12. miesto v tabuľke.

Košičania sa po dvoch neúspechoch dočkali víťazstva, zhodne dvoma gólmi sa na ňom podieľali český útočník Pavel Klhůfek (2+1) a kanadský obranca Kevin Tansey (2+0), Michal Chovan si pripísal štyri asistencie.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Góly: 44. Kriška (Uhrík, Ilenčík) – 9. Pereskokov (Chovan, Lapšanský), 11. Klhůfek (Chovan, Pereskokov), 22. Tansey (Paršin, Klhůfek), 31. Tansey (Paršin, Chovan), 36. Slovák (Milý), 54. Klhůfek (Chovan). Rozhodovali: Goga, Novák – Kacej, Frimmel, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, 750 divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Droppa, Ilenčík, Mezovský, Kurali, Nemec, Haluška, Krempaský – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Petráš, Jurík – Dunčko, Urban, Uhrík – Matúš Paločko, Walega, Chuvilov
HC Košice: Riečický – Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko – McPherson, Slovák, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Klhůfek, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Hostia mali v úvodnej tretine miernu hernú i streleckú prevahu, najväčší rozdiel medzi tímami však bol vo využívaní presiloviek. Kým Liptáci z dvoch početných výhod nepremenili ani jednu, Košičania potrestali hneď tri vylúčenia domácich.

V 9. min v hre 5 na 3 Chovan využil zlé striedanie súpera, nabil Pereskokovi, ktorý delovkou z prvej rozvlnil sieť – 0:1. O dve minúty neskôr viedli už „oceliari“ o dva góly, Vošvrda v presilovke 5 na 4 vyrazil strelu Chovana iba pred seba a Klhůfek upratal puk pod hornú žŕdku.

Hostia mohli viesť po 1. tretine aj výraznejším rozdielom, ale šance Milého, Bartánusa i Lapšanského zostali nevyužité.

Snahy Liptákov dostať sa späť do zápasu zmarila hneď prvá akcia súpera v druhom dejstve. Košičania pri avizovanom vylúčení neumožnili dostať sa domácim k puku a Paršin ho spomedzi kruhov napálil za Vošvrdu, pričom sa ešte obtrel o Tanseyho, ktorému pripísali gól.

Kanadský bek ukázal cit pre správne nakorčuľovanie pred súperovu bránku aj v polovici stretnutia, keď mu poslal prihrávku Paršin a Tansey zvýšil už na 4:0 pre hostí. Domáci už neboli schopní zareagovať na nepriaznivý vývoj.

SR Bratislava šport hokej TEL 14. kolo Slovan Zvolen BAX Čítajte viac Kolo v smútočnom duchu. Slovan prehral, Nitra uťala negatívnu šnúru

V útoku sa nevedeli kombinačne presadiť a trápili sa naďalej aj v presilovkách. Dominanciu Košíc zvýraznil v 36. min gólom v oslabení Slovák, ktorý skóroval po samostatnom úniku. V 38. min po ojedinelej akcii Mikuláša zazvonila za chrbtom Riečického žŕdka po strele Walegu.

Liptáci sa dočkali až v 44. min, po nepresnej strele Uhríka sa najrýchlejšie zorientoval Kriška, ktorý zblízka poslal odrazený puk do odkrytej bránky. Domácim zachutilo, Uhrík zamestnal Riečického, ktorý mal potom plné ruky práce aj pri tečovanom pokuse Dunčka.

Na prípadný obrat však už bolo neskoro. Košice ešte v 54. minúte podčiarkli svoj triumf presilovkovým gólom Klhůfeka.

Michalovce sa zahrávali s ohňom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HKM Zvolen 5:4.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)
Góly: 50. Puliš (Leskinen, Roy), 51. Török, 53. Djakov (Krieger, Puliš), 60. Kotvan (Krieger, Puliš) – 15. Pavlin (Erkinjuntti, Cameranesi), 17. Kukuča, 27. Cameranesi (Pavlin, Erkinjuntti), 41. Mráz (Cameranesi), 58. Regenda (Pavlin, Erkinjuntti). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Janiga, Beniač, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 891 divákov
Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Stupka, J. Mikúš, Török – Saracino, Marcinek, Csányi – Babeliak
Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Stripai – Regenda, Cameranesi, Keränen – Kukuča, Galamboš, Fournier – Žitný, Erkinjuntti, Mráz – Hájnik, Lačný, Chalupa

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej, ktorému nechýbali šance ani góly. Domáci sa v 2. a 9. minúte dostali k presilovkám, ale nedokázali prekvapiť obranu Michaloviec. Gólom sa neskončila ani strela Mikúša, ktorú zastavila žrď. Hostia využili svoju prvú početnú výhodu už po troch sekundách. Vylúčenie Jedličku potrestal obranca Pavlin – 0:1.

Ešte horšie než predošlé dve presilovky vyznela pre Zvolenčanov tretia. V 17. minúte spravil Kotvan chybu a Kukuča skóroval v oslabení – 0:2.

Aj úvod druhej časti priniesol viacero vylúčení, z ktorých opäť vyťažili hostia. V 27. minúte sa dostali k dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov, v ktorej Cameranesi zvýšil na rozdiel troch gólov.

Peter Mikula Čítajte viac Extraliga má prvého odvolaného trénera. Mikula končí po sérii šiestich prehier

Aj ďalší priebeh druhej časti priniesol niekoľko vylúčených, vďaka čomu vzniklo pred oboma bránkami niekoľko sľubných príležitostí. Brankári Rahm aj Williams však viackrát podržali svoje tímy.

Keď Mráz v 40. sekunde tretej časti svojím prvým gólom v sezóne zvýšil na 4:0 pre hostí, zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci však zdvihli hlavy a zabojovali o výsledok. V 50. minúte využil presilovku Puliš, o necelú minútu Török upravil na 2:4 a v 53. minúte obranca Djakov znížil na rozdiel jediného gólu.

Ich šanca na vyrovnanie stúpla v presilovke v 55. minúte, no nevyužili ju. Naopak, vylúčenie Kubku potrestal Regenda a gólom na 5:3 upokojil hostí. Zvolenčania sa ešte pokúsili o hru bez brankára, v ktorej dosiahli kontaktný gól Kotvana, vyrovnať už nedokázali.

Prešov vyhral piaty zápas v rade

Hokejisti HC GROTTO Prešov zvíťazili nad HC Nové Zámky 6:3. Pre domácich to bolo piate víťazstvo za sebou.

HC GROTTO Prešov – HC Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 15. Welychka (Čacho, Bakala), 16. Miškuf (Růžička, Sýkora), 22. Klíma, 37. V. Fekiač (Nauš, Bača), 49. Zagrapan (Růžička, Michnáč), 60. Sýkora (Růžička) – 19. Farley (Šiška, Jackson), 25. Števuliak (Langkow, Klempa), 54. Ondrušek (Varga, Langkow). Rozhodovali: T. Orolin, Korba – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 992 divákov
Prešov: Bespalov – Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, Jendroľ, Bača – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, Vas, Michnáč – Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač, Klíma – Miškuf
Nové Zámky: Lackovič – Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Barto

Po obojstranne vyrovnanom úvode prevzali iniciatívu domáci. V rozpätí 22 sekúnd strelili zásluhou Welychku a Miškufa dva góly a boli na koni – 2:0. Novozámčania sa vrátili do hry v 19. minúte, keď ich prvú presilovku v zápase využil Farley – 2:1.

Možnosť vyrovnať mali v úvode druhej časti, do ktorej si preniesli presilovku, no zahrali ju veľmi zle. Zaváhanie brankára Lackoviča potrestal svojím prvým gólom v sezóne Klíma – 3:1. V 25. minúte sa črtala ďalšia presilovka Nových Zámkov a počas signalizovaného trestu Števuliak upravil na 3:2.

SR hokej TEL 1. kolo Nitra Košice NRX Čítajte viac Košice chcú do tímu novú posilu. Covidového žolíka

V 27. minúte obranca hostí Reini fauloval Welychku vo vyloženej príležitosti, no ten z nariadeného trestného strieľania nepridal štvrtý gól domácich. To sa však podarilo V. Fekiačovi v 37. minúte, keď prekvapil Lackoviča – 4:2.

Hostia sa nevzdávali, no ich šance na úspech výrazne klesli v 49. minúte. Zagrapan si poradil s obrancom Romanom aj brankárom hostí a upravil na 5:2. Práve prešovský kapitán krátko nato oslabil svoj tím a hoci hostia presilovku nevyužili, po nej sa presadil Ondrušek – 5:3.

Novozámčania hrali v závere bez brankára, no Sýkora strelou do opustenej bránky spečatil piate víťazstvo Prešova za sebou – 6:3.