Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vypli elektrinu, vyhodili komentátorov. Zápas Dukly so Slovanom mal dohru

Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) nesúhlasí s vynúteným prerušením televízneho prenosu z nedeľňajšieho zápasu 36. kola Tipos extraligy medzi Slovanom Bratislava a Duklou Trenčín (4:3).

31.01.2021 21:36
Trenčín Slovan Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovan - Trenčín.
debata (3)

„Belasí“ v stanovisku na svojom facebookovom profile uviedli, že ich mrzí prerušenie prenosu, no podľa klubu je incident výsledkom „sústavného eskalovaného napätia zo strany APHK voči Slovanu a jeho právam“.

APHK informuje v stanovisku, že sa pokúsila o zabezpečenie živého prenosu pre fanúšikov prostredníctvom televízie a internetu, no to sa skončilo počas druhej tretiny po zásahu predstaviteľov domáceho klubu.

Tí mali v prostriedku duelu „úmyselne odpojiť energie pre prenosové zariadenia a vykázať všetkých kameramanov a komentátorov z priestorov štadióna.“ Fanúšikovia tak nemohli dopozerať na stanici Sport 1 duel, ktorý nakoniec vyhral domáci klub 4:3.

Spor ohľadne vysielania domácich zápasov Slovana trvá od začiatku sezóny, keďže bratislavský klub nie je členom APHK a má aj iného generálneho partnera ako celá liga.

"Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) sa aj na nedeľňajšom domácom zápase Slovana Bratislava pokúsila o zabezpečenie živého prenosu pre fanúšikov prostredníctvom televízie a internetu.

Zo strany Slovana Bratislava došlo k úmyselnému odpojeniu energií pre prenosové zariadenia a následnému vykázaniu všetkých kameramanov a komentátorov z priestorov štadióna, v dôsledku čoho boli televízni a internetoví diváci ukrátení o možnosť sledovania živého prenosu.

APHK sa dlhodobo snaží sprostredkovať čo najviac živých prenosov a nechápe postoj Slovana Bratislava, ktorý je odlišný od stanoviska ostatných účastníkov Tipos Extraligy.

Slovan Bratislava ako účastník Tipos Extraligy nerešpektuje práva, ktoré riadiaci orgán súťaže Slovenský zväz ľadového hokeja zmluvne preniesol na APHK, o čom bol aj viackrát písomne informovaný.

Mrzí nás tento stav, ktorý nie je spôsobený konaním zo strany APHK. Asociácia sa správa v súlade s právami, na ktoré má oprávnenie. Je nám ľúto, že Slovan Bratislava v dnešnej dobe, keď sa fanúšikovia nedostanú na štadióny, ich ochudobňuje aspoň o možnosť sledovať daný zápas prostredníctvom internetu a televízie," uvádza sa v stanovisku Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK).

Zasahujú do našich práv, bráni sa klub

Reakcia Slovana na seba nenechala dlho čakať.

HC SLOVAN Bratislava úprimne mrzí, že dnešný priamy prenos extraligového zápasu medzi Slovanom a Duklou Trenčín na stanici Sport 1 musel byť prerušený. Dnešný incident je výsledkom sústavného eskalovaného napätia zo strany Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) voči nášmu klubu a jeho právam.

APHK ani jej reklamný partner Tipsport neakceptovali žiadny z našich návrhov a ponúk na riešenie tejto situácie. Naopak, obskúrnymi spôsobmi neustále zasahujú do autorských práv klubu týkajúcich sa živého internetového vysielania z domácich zápasov.

Opätovne zdôrazňujeme, že HC SLOVAN Bratislava je schopný a pripravený na vysokej technickej i komunikačnej úrovni zabezpečiť vlastný online streaming tak, ako to ukázal 28. decembra minulého roku zo zápasu proti Trenčínu.

Domáce zápasy chceme v tejto zložitej dobe, keď je fanúšikom odopretá možnosť byť priamo na štadiónoch, sprístupňovať bezplatne a čo možno najpriamejším spôsobom.

Žiaľ, APHK na jednej strane bráni klubom združeným v asociácii udeliť nášmu klubu na takýto prenos zo vzájomného zápasu súhlas, na strane druhej opakovane porušuje práva klubu, zneužívajúc pritom – ako sa tomu stalo počas dnešného zápasu – aj vysielateľa TV prenosu.

HC SLOVAN Bratislava verí, že tento stav, v ktorom sa fanúšikovia Slovana, ale aj ďalších klubov extraligy ocitli v pozícii rukojemníkov, do najbližšieho domáceho zápasu (16.2.) pominie. K tomu by mali napomôcť aj rokovania, ktoré sa uskutočnia ešte tento týždeň."

3 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Asociácia profesionálnych hokejových klubov