Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zemetrasenie pokračuje. Kluby chcú zmenu, odvolali Lintnera

Zemetrasenie v slovenskom hokeji pokračuje. Len niekoľko dní po tom, ako Miroslav Valíček oznámil koniec v pozícii generálneho sekretára SZĽH, sa pre zmenu rozhodli aj extraligové kluby.

22.06.2020 15:17 , aktualizované: 18:14
Richard Lintner. Foto: ,
Richard Lintner.
debata (23)

Dozorná rada akciovej spoločnosti Pro-Hokej odvolala svojho šéfa Richarda Lintnera. Na pondelňajšom zasadnutí v Banskej Bystrici poverila dočasným riadením spoločnosti, zastrešujúcej Tipsport Ligu, Imreho Valáška.

Lintner bol ako šéf Pro-Hokeja aj jeden z troch členov Ligovej rady Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), riadiaceho orgánu najvyššej súťaže.

"Na dnešnom stretnutí dozornej rady sme rozhodli o odvolaní riaditeľa Richarda Lintnera. Predchádzali tomu záležitosti, ktoré sme ako členovia dozornej rady od neho vyžadovali a nedostali sme ich v súlade s našimi požiadavkami.

Riadne valné zhromaždenie Pro-Hokeja je zvolané na 21. júla, dovtedy bude riadiť Pro-Hokej Imre Valášek," potvrdil Roman Porubský, člen dozornej rady Pro-Hokeja.

Rozhodnutie štvorice členov dozornej rady Jozefa Mitochu, Milana Čankyho, Róberta Ľuptáka a Porubského v neprospech Lintera bolo jednohlasné.

„V utorok pôjdeme za Richardom Lintnerom, aby sme prebrali nejaké veci. Ale hlavný dôvod odvolania je, že kluby nemajú s Pro-Hokejom uzavreté práva na reklamu. Richard to mal na starosti a upozorňovali sme ho na to,“ zdôraznil Čanky.

VIDEO: Imre Valášek po odvolaní Richarda Lintnera

Video

Rozhodnutie o odvolaní Lintnera však nevzniklo na pondelňajšom zasadnutí. Ako priznal Ľupták, kluby o tejto možnosti diskutovali už dlhšie:

"Kluby sa na tom dohodli už na minulom zasadnutí. Okrem nedoriešených práv sme boli nespokojní aj v iných veciach.

Možno sme ťažšie komunikovali a možno treba skúsiť niečo nové. Kluby s tým boli stotožnené. Richard nejaké veci nechcel počuť a akceptovať, ale pre hokej urobil veľa práce.

My sa s ním chceme rozísť v dobrom, ale chceme viac napredovať. Budeme hľadať nového riaditeľa, po ťažkej situácii po pandémii koronavírusu to nemáme jednoduché. Návrh na nového riaditeľa budú dávať kluby, budeme to spoločne riešiť."

Spoločnosť Pro-Hokej riadila najvyššiu súťaž do sezóny 2018/19, po nej prebrala športovú-technickú stránku Ligová rada SZĽH, ktorá v sezóne 2019/20 pozostávala z troch členov – prezidenta SZĽH Miroslava Šatana, riaditeľa oddelenia súťaží SZĽH Igora Guryču a odvolaného riaditeľa Pro-Hokeja Lintnera.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Lintner #pro-hokej #Imre Valášek