Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Rozklad prvej formácie. Dukla príde o dve veľké opory

Hokejoví útočníci Brandon Alderson a Josef Mikyska pravdepodobne vymenia Duklu Trenčín za pôsobenie v českej extralige. Podľa portálu hokej.cz sú obaja blízko k dohodám s klubmi najvyššej českej súťaže.

23.04.2020 08:50
Trenčín, Dukla Foto: ,
Radosť hokejistov Trenčína.
debata

Pre 25-ročného Mikysku by išlo o návrat do českej extraligy po dvoch rokoch, v minulosti v nej odohral 34 zápasov za Liberec.

V materskom klube si však nevybudoval stabilnú pozíciu a cez pôsobenie v nižších súťažiach v Česku a Nemecku zamieril do Trenčína.

V drese Dukly odohral v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 53 zápasov, v ktorých získal 55 kanadských bodov za 14 gólov a 41 asistencií.

Išlo o najlepší individuálny výkon v tíme a celkovo šiesty v súťaži. "V Trenčíne hral v prvej formácii, chodil na presilovky a bol veľmi produktívny.

Ukázal, že hokej vie hrať. Sezóna na Slovensku mu veľmi pomohla. Záujem o neho prejavili tri kluby českej extraligy, s jedným z nich finišujeme v rokovaniach," prezradil Mikyskov agent Tomáš Krejčí pre hokej.cz.

Trenčania v súboji s Popradom. Foto: TASR, Radovan Stoklasa
SR Trenčín hokej TL o 1.-6. miesto Poprad 2. kolo TNX Trenčania v súboji s Popradom.

Mikyska pravidelne nastupoval s 28-ročným kanadským krídelníkom Brandonom Aldersonom. Aj ten má namierené do Česka, podľa informácií hokej.cz sa však ich cesty rozídu.

Kanaďan získal v 48 zápasoch 42 bodov a s 26 gólmi bol tretí medzi ligovými strelcami. "Už dlhšie registrujeme záujem z českej extraligy.

Prebehli určité kontakty aj s nemeckou DEL, ale ja si myslím, že sa zrealizuje dohoda v Česku. Zatiaľ nemôžem uviesť bližšie podrobnosti.

V českej extralige je možné oznámiť transfery až 1. mája, v prípade Brandona navyše ešte nie je všetko uzavreté. Je však predpoklad, že dôjde k dohode," poznamenal Krejčí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #Josef Mikyska #Brandon Alderson