Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dobrá správa pre Nitru. Disciplinárka odpustila Blackwaterovi polovicu trestu

Kanadský hokejista v službách HK Nitra Judd Blackwater sa vráti do súťažného kolotoča skôr ako pôvodne plánoval.

03.03.2020 11:54
HOKEJ-TL: Nitra - Trenčín Dukla Foto: ,
Judd Blackwater z HK Nitra (vľavo).
debata

Pred ôsmimi dňami mu Disciplinárna komisia SZĽH udelila desaťzápasový dištanc za zákrok na popradského obrancu Joonu Ervinga, ale následne mu odpustila polovicu trestu. Stanovila mu však skúšobnú dobu v trvaní šiestich mesiacov.

"DK SZĽH konštatuje, že časť výkonu trestu, ktorú previnilec už vykonal, splnila svoju sankčnú, výchovnú i preventívnu funkciu. DK SZĽH poukazuje taktiež na to, že nepriaznivé následky konania previnilca už v čase rozhodovania DK pominuli. DK SZĽH súčasne previnilca upovedomuje, že ak sa v uloženej skúšobnej dobe previní tak, že mu za jeho nové previnenie bude uložený nepodmienečný trest, vykoná s týmto novým trestom aj zvyšok podmienečne odloženého trestu,“ uvádza sa v rozhodnutí disciplinárnej komisie.

Kanadský útočník bude môcť zasiahnuť už do utorňajšieho zápasu najvyššej slovenskej súťaže, v ktorom Nitra nastúpi na ľade MAC Budapešť.

Pre „corgoňov“ je to nepochybne vítaná správa, pretože Blackwater je piatym najproduktívnejším hráčom tímu a s trinástimi gólmi patrí k najlepším strelcom Nitry. Navyše, darí sa mu proti súperovi z metropoly Maďarska. V tejto sezóne proti nemu vo všetkých štyroch zápasoch bodoval a celkovo strelil tri góly a na ďalšie dva prihral.

debata chyba
Viac na túto tému: #Judd Blackwater