Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Lintner už nešéfuje Tipsport Lige. Slovan má termín, dokedy sa môže prihlásiť

Riadenie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže preberie na seba Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). V sobotu to potvrdil prezident SZĽH Martin Kohút.

25.05.2019 20:31
hokej, oslavy titulu, banska bystrica, 2019,... Foto: ,
Tomáš Surový a Richard Lintner po tom, ako Banská Bystrica získala titul v Tipsport Lige.
debata (12)

Tipsport Ligu tak už nebude mať ďalej na starosti spoločnosť Pro-Hokej pod vedením Richarda Lintnera.

"Preberáme riadenie slovenskej extraligy. Budeme informovať aj o dohode, ktorú sme urobili s Pro-Hokejom. Ten sa bude v rámci extraligy venovať určitým častiam, kompletné riadenie však preberá zväz.

Dohodli sme sa na obmedzení počtu cudzincov a mladých hráčov. Detaily oznámime v krátkom čase," prezradil prezident SZĽH po sobotňajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

Prezident Slovenského hokejového zväzu Martin... Foto: Robert Hüttner, Pravda
Martin Kohút Prezident Slovenského hokejového zväzu Martin Kohút.

Maďarské kluby by podľa Kohúta mali v lige pokračovať. V hre je stále aj účasť bratislavského Slovana, ktorého pokračovanie v nadnárodnej KHL je otázne.

„Do konca mesiaca sa všetky kluby musia prihlásiť. Bude nasledovať licenčné konanie, na základe toho sa rozhodneme,“ povedal Kohút, ktorý odmietol, že by bratislavský klub dostal viac času.

„Nedostane žiadnu výnimku, musí sa stihnúť prihlásiť do konca mája. Tento termín platí pre všetky súťaže riadené zväzom,“ dodal Kohút.

Šéf SZĽH potvrdil, že končí projekt centralizovanej prípravy SR „20“. Opätovne sa však spustí projekt centralizovanej prípravy hokejovej „osemnástky“.

TV Pravda: Radoslav Hecl v ďalšej časti relácie Príklep zhodnotil pôsobenie Slovákov na domácom šampionáte. Pozrite si video:

Video
12 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #Richard Lintner #SZĽH #Pro Hokej #Tipsport Liga #Martin Kohút