Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Laco sa vracia do Košíc. Budú čerpať z jeho športových aj ľudských kvalít

Slovenský hokejový brankár Ján Laco bude pokračovať v kariére v HC Košice. Účastník Tipsport Ligy o tom v utorok informoval na svojom oficiálnom webe.

29.01.2019 18:18
Ján Laco Foto: ,
Ján Laco.
debata

„S Jankom Lacom sme v kontakte dlhšiu dobu a som veľmi rád, že po vzájomne korektných rozhovoroch sme dospeli k takejto dohode. Z jeho nesporných športových a ľudských kvalít bude čerpať nielen súčasná brankárska dvojica a kabína, ale i celá organizácia. To, kedy sa pripojí k tímu, je ešte otvorenou otázkou. Teraz je podstatné, že je odhodlaný sa k nám pripojiť,“ povedal výkonný riaditeľ „oceliarov“ Rastislav Rusič.

Tridsaťsedemročný Laco má bohaté skúsenosti, na konte má striebornú medailu z MS 2012.

Rodák z Liptovského Mikuláša sa vracia do známeho prostredia, pretože v Košiciach nastupoval v sezónach 2004/2005 až 2006/2007. Odvtedy však vystriedal viacero domácich aj zahraničných pôsobísk.

V predchádzajúcich dvoch sezónach účinkoval v českej extralige v Chomutove a Sparte Praha, v KHL hájil farby Barysu Astana, Donbassu Doneck a Levu Poprad. Na domácich klziskách si vyskúšal dresy rodného Liptovského Mikuláša, Banskej Bystrice, Zvolena, Detvy, Nitry a spomenutých Košíc.

Od sezóny 2017/2018 vinou zdravotných problémov nehral.

TV Pravda: Čo sa dialo posledných 7 dní v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – tenisový špeciál (vysielané 28.1.2019).

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Laco #HC Košice