Liptáci už ďalšieho favorita nezaskočili. Zvolen si upevnil vedenie

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom zápase 46. kola Tipsport ligy v Spišskej Novej Vsi nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:0. Hostia si tak vypracovali na čele tabuľky trojbodový náskok pred Banskou Bystricou.

24.01.2019 19:45
Zvolen, gól Foto: ,
Radosť hokejistov Zvolena.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Gól: 19. Michal Chovan (Pöyhönen), 24. Vandas (Špirko), 25. Holovič (Andrisík, Marcinek) Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Uhrík (Lipt. Mikuláš) 5+DKZ za nečakané napadnutie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SR), Rencz (Maď.) – Gegáň (SR), Árkovics (Maď.), 183 divákov
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (25. M. Šimko) – Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, R. Mezovský, Lenďák, M. Bača, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – J. Sukeľ, Piatka, P. Števuliak – Nechaj, Uhrík, Žiak
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Drgoň, Michal Roman, Vandane, Ulrych – Handlovský, Špirko, Vandas – Michal Chovan, Kytnár – Šišovský, S. Petráš, Mitchell – Andrisík, Holovič, Marcinek

Úvod patril favorizovaným hosťom, ktorí mali puk na svojich hokejkách, do výraznejšej šance sa však nedostali. Hra sa postupne vyrovnala, brankári boli i naďalej prakticky bez práce. V 17. minúte nešetrne narazil domáci Uhrík na mantinel Zvolenčana Zeleňáka, ktorého museli ošetrovať. Päťminútovú presilovku využili hostia na strelenie vedúceho gólu, keď sa presadil Chovan.

Zvolenčania sa presnými zásahmi v 24. a 25. minúte dostali do trojgólového vedenia, keď skórovali Vandas a Holovič. Hostia hrali to, čo potrebovali, svoje vedenie bez problémov kontrolovali a Mikulášania sa dostávali pred brankára Tomeka len sporadicky.

Tretia tretina mala rovnaký priebeh. Líder súťaže mal prevahu, no strelecky sa jeho hráči už presadiť nedokázali. Ani jeden zo súperov si v záverečnej 20-minútovke nevypracoval veľkú gólovú príležitosť a tak Zvolen zvíťazil pohodlne 3:0.

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #MHk 32 Liptovský Mikuláš