Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šatan, Hossovci i Bondra. Nominácia na Súboj legiend pod holým nebom je známa

Organizátori Kaufland Winter Classic Games 2019 zverejnili počas priameho prenosu zo zápasu hokejovej Tipsport Ligy v rámci vysielania Dvojky RTVS nomináciu na Súboj legiend, ktorý sa uskutoční 2. februára 2019 na štadióne VŠC Dukla v Banskej Bystrici a jeho súčasťou budú aj súťaže zručnosti.

23.12.2018 17:46
Miroslav Šatan Foto: ,
Miroslav Šatan počas svojej rozlúčky s Petrom Bondrom. Stretnú sa aj na Štiavničkách.
debata

Vrcholom víkendu na Štiavničkách bude tipsportligový duel medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a HKM Zvolen, ktorý je na programe v nedeľu 3. februára o 14.00 h.

„V Banskej Bystrici sa zíde partia úspešnej hokejovej generácie, ktorá na medzinárodnej úrovni odohrala spoločne desiatky dôležitých zápasov, no nikdy predtým nekorčuľovala v jednom drese na klzisku pod otvoreným nebom. V takomto výnimočnom prostredí to preto bude aj o spomienkach na detské časy,“ uviedol v tlačovej správe riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner.

„Nominácia je skutočne exkluzívna. Formát štyroch proti štyrom sa hrá vo vyššom tempe, čo si vyžaduje aj dobrú fyzickú pripravenosť hráčov. A na to sme tiež prihliadali.“

Tlačová konferencia k Winter Classic Games 2019 Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Kapitáni tímov (zľava) HC '05 iClinic Banská...

Súboj legiend odštartuje o 16.00 h a diváci sa môžu tešiť na zápas hraný 3 × 10 minút, ktorý doplnia dva bloky špeciálnych súťaží zručností. Navyše, stretnutie bude mať charitatívny podtón.

"Diváci uvidia nájazdy trojíc, súťaž o najtvrdšiu strelu, streľbu ponad zaparkované automobily, samostatné nájazdy, streľbu na terče a dokonca aj streľbu zo strechy priľahlej budovy. Kto si myslí, že pôjde o fazuľky, mýli sa. Rozhodovať bude každý presný zásah, pretože počet strelených gólov víťazného mužstva rozhodne o výške charitatívnej pomoci. Podporíme nadáciu Kvapka nádeje. Na záver Súboja legiend tiež vyhlásime MVP, čiže najužitočnejšieho hráča stretnutia,“ prezradil Lintner.

Kapacita hľadiska štadióna v Banskej Bystrici bude na toto podujatie 7500 miest. Zaplnené tribúny uvidia množstvo bývalých reprezentantov, medailistov zo svetových šampionátov aj víťazov Stanleyho pohára, medzi ktorými nebude chýbať jeho trojnásobný držiteľ Marián Hossa.

„Teším sa, že sa všetci stretneme, zaspomíname si na krásne časy a zažijeme víkend plný zaujímavých hokejových momentov, ktorými pobavíme všetkých prítomných. Spomínam si, keď som pred rokmi strieľal na bránku z najvyššieho bodu tribúny Zimného štadióna Pavla Demitru v Trenčíne. Mám radosť, že podobnú výzvu v Banskej Bystrici posunieme ešte o level vyššie,“ povedal starší z bratov Hossovcov, ktorý si zahrá v tíme so svojím mladším súrodencom Marcelom a z lavičky ich bude viesť otec František.

Nominácia Kaufland tímu a Tipsport tímu na Súboj legiend v rámci podujatia Kaufland Winter Classic Games 2019 v Banskej Bystrici:
Kaufland tím: Ján Lašák, Rastislav Staňa – Ľubomír Višňovský, Ľubomír Sekeráš, Dušan Milo, Radoslav Hecl, Peter Podhradský – Marián Hossa, Tomáš Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Miroslav Šatan, Jozef Stümpel, Ján Pardavý, Róbert Petrovický, Marcel Hossa, Andrej Podkonický. Tréneri: František Hossa, Ernest Bokroš.
Tipsport tím: Miroslav Šimonovič, Ján Laco – Martin Štrbák, Ivan Droppa, Ivan Majeský, Ladislav Čierny – Michal Handzuš, Richard Zedník, Vladimír Országh, Peter Bondra, Peter Bartoš, Jiří Bicek, Martin Cibák, Arne Kroták, Ľubomír Vaic. Tréneri: Ján Filc, Ľubomír Pokovič.

debata chyba
Viac na túto tému: #Winter Classic Games 2019