Liptáci zdolali lídra, prizeralo sa 61 divákov. Dukla s debaklom od majstra

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali v Žiline pred 61 fanúšikmi HKM Zvolen 2:1 v utorňajšom stretnutí 24. kola Tipsport ligy.

20.11.2018 19:36 , aktualizované: 21:51
Hokej bystrica trenčín Foto: ,
Milan Bartovič z HK Dukla Trenčín a Guillaume Asselin z HC´05 iClinic Banská Bystrica (vpravo) v súboji o puk.

Prvý gól padol až v druhej tretine, Liptákov poslal do vedenia Róbert Huna. Hoci v 46. min vyrovnal stav stretnutia Milan Kytnár, o 5 minút neskôr sa tešili znovu hráči MHk 32 presným zásahom Richarda Hunu v presilovej hre.

Liptáci bodovali naplno po sérii troch prehier a pripravili Zvolenčanom prvý nezdar po šiestich víťazstvách po sebe.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – hralo sa v Žiline
Gól: 38. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 51. Richard Huna (Róbert Huna, Suchý) – 46. Kytnár (Zuzin, Chovan). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Vandan (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Soós (Maď.) – R. Gajan st., Pálkövi (Maď.), Martinko, 61 divákov
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, J. Nemec, Košecký, M. Bača, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, M. Uram – A. Lištiak, Piatka, Hekkilä – Oško, Uhrík, L. Žiak
Zvolen: Skapski – M. Pufahl, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Nikto asi nečakal, že porazíme Zvolen. Hrali sme organizovane a základ úspechu sme položili v 1. tretine, keď sme prežili štyri presilovky Zvolenčanov. Ich početné výhody boli vláčne, bez nápadu, čo nám pomohlo. Šli sme do vedenia, potom sme síce inkasovali, ale po peknej akcii sme opäť skórovali a zvíťazili. Výhra je pre nás povzbudením do ďalšej práce a odkazom, že sa nemáme pozerať na problémy, ktoré máme, ale sústrediť sa iba na prácu, za ktorú sme platení.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Začali sme dobre, tlakom sme si vynútili presilovky, ale nedokázali sme ich využiť. Mikulášania bojovali, hrali obetavo, my sme boli málo agresívni, málo sme sa tlačili do brány a nestrieľali sme často, a to rozhodlo. V tretej tretine sme síce vyrovnali na 1:1, ale spravili sme zbytočný útočný faul, v oslabení inkasovali a súper už tesný náskok ubránil.“

Poprad zdolal Budapešť jediným gólom

Poprad vyhral na vlastnom ľade nad súperom z Budapešti tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil ešte v prvej tretine Marcel Petran.

Maďarský tím nenadviazal pod Tatrami na sériu troch triumfov. „Kamzíci“ z posledných desiatich meraní síl prehrali iba tretie. Po 24. kole im patrí 3. priečka v tabuľke Tisport ligy.

HK Poprad – MAC Budapešť 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Petran (Salija, S. Takáč). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Langkow (Budapešť) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Kollár, Konštek, 479 divákov
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, K. Karalahti, J. Erving – Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Kundrik
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – B. Orban, C. Langkow, Bodó – Klempa, J. Brown, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Kreisz

František Štolc, asistent trénera Popradu: „Obaja brankári chytali výborne. Úvod sme mali zlý, potom sme prebrali iniciatívu aj vďaka presilovým hrám. Tie nám stále nejdú, ale trénujeme ich. V druhej tretine sme hrali pekný nátlakový hokej. V tretej tretine sme sa snažili ubrániť, mali sme aj šance, sme radi za toto víťazstvo.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti: „Do zápasu sme vstúpili výborne, hrali sme dobre, tvrdo, mali sme šance. Najmä v druhej a tretej tretine sme mali výborné šance. Obaja brankári podali skvelé výkony. V minulých zápasoch sme strelili veľa gólov. Som spokojný so snahou, ale nie s efektivitou.“

Dukla s ďalšou prehrou

Banská Bystrica triumfovala nad Trenčínom presvedčivo 5:0. Prvý gól stretnutia videli diváci v 18. min po zakončení Erica Sellecka. Kľúčové momenty stretnutia prišli až v druhej tretine. Postupne sa v drese „baranov“ presadili Tomáš Zigo, Gilbert Gabor, a Brock Higgs. Posledný menovaný hráč si okrem gólu pripísal na svoje konto aj dve asistencie.

V treťom dejstve sa k úspešným strelcom pridal aj Andrej Šťastný. Trenčania bystrického gólmana neprekonali a spod Urpína si odnášajú vysokú prehru, ktorá je pre nich už siedmou v posledných desiatich meraniach síl.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Kubka, Nemčík), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 36. Higgs (K. Sloboda), 55. A. Štastný (R. Varga). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Orolin – Šoltés, Šefčík, Majling, 2344 divákov
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík, R. Varga – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, T. Surový – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, A. Šťastný, Zigo
Trenčín: M. Valent – Krejči, Rýgl, Luža, L. Bohunický, L. Kovář, Martiška – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Luhový, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Vedeli sme, že to bude vyrovnaný súboj, pretože tieto vzájomné súboji sú poznačené dramatickým bojom. Spočiatku bol zápas vyrovnaný, my sme dobre bránili, z obrany sme vychádzali, a potom sme boli vysoko efektívni v útoku. Darilo sa nám, šance nám prinášali góly a dobre sa na to pozeralo, aj diváci mohli byť spokojní. Hrali sme veľmi dobre a budem rád, keď na tento výkon nadviažeme.“

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Začiatok nebol zlý, aj pohyb, šance sme si vytvorili, no na rozdiel od nás ich súper premieňal, no my nie. Mal vysokú efektívnosť, preto je víťazstvo Bystrice zaslúžené. My sme ukázali aj dobré momenty, ale aj zle riešené situácie a také skúsené mužstvo, akým boli domáci, to využilo. Ak chceme byť úspešní, musíme tento nedostatok odstrániť.“

Oceliari vyhrali pod Poľanou

Hokejisti Detvy nedokázali využiť domáce prostredie a podľahli Košičanom 2:5. „Oceliari“ začali v stretnutí oveľa lepšie a už v 9. min vyhrávali 2:0 po dvoch góloch Ladislava Nagya. Ešte predtým, ako sa k slovu dostali domáci, navýšil vedenie Košíc Dávid Šoltés. Následne sa Detve podarilo v rýchlom slede znížiť. Postarali sa o to Martin Ďaloga a Jakub Žilka.

Košičania ale zvrat nepripustili a ešte pred koncom druhej tretiny šli znova do dvojgólového vedenia zásluhou Gabriela Spilara. V poslednom dejstve videli diváci už len jeden gól, ktorý mal na svedomí Marcel Haščák.

Ten iba poistil jasný triumf hostí. Detve patrí po utorku v tabuľke priebežná 9. pozícia, Košice figurujú naďalej na druhom mieste.

HC 07 Detva – HC Košice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 27. Martin Ďaloga (R. Gašpar, Sládok), 28. Žilka (Martin Chovan, Tibenský) – 6. L. Nagy (M. Haščák, Brophey), 9. L. Nagy (M. Haščák), 24. Šoltés (Netík), 32. Spilar (Pretnar), 46. M Haščák (Koch, Š. Petráš). Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše V. Fekiač (Detva) a Pulli (Košice) obaja 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – M. Orolin, Rojík, Chudada, 372 divákov
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Král, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, R. Gašpar, Martin Ďaloga – Žilka, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Matúš Chovan
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Čížek, Pulli, Čížek, Šedivý, Krajňák – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Netík – Š. Petráš, Klíma, Žitný

Josef Turek, tréner Detvy: ”Rozhodlo, že Laco Nagy dal dva góly a s Košicami keď prehrávate o dva góly, tak je to strašne ťažké sa do zápasu vrátiť. My sme sa potom v druhej tretine priblížili na jeden gól, ale vzápätí sme urobili hlúpy faul v strednom pásme, išli sme na štyri minúty von, po tom ešte ďalší a hneď sme dostali na 4:2. Tam si myslím, že bol zlom zápasu. V tretej tretine sme ešte chceli niečo s výsledkom urobiť, ale Košice nás veľmi dobrou hrou v strednom pásme do šancí nepustili. Mali sme tam presilovku 5 na 3, ale bohužiaľ sme nedali. Nebol to zlý zápas, ale myslím si, že sme schopní hrať oveľa lepšie ako dnes, takže nie som spokojný.”

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: ”V dnešnom zápase sme podali podstatne lepší výkon ako v predchádzajúcom dueli. Kapitán Nagy nás dvomi gólmi v úvode dostal do dvojgólového náskoku. Sme radi, že sme zvládli dnešný zápas za tri body.”

Piata prehra v rade pre Žilinu

Žilinčania prehrali v Miškovci 2:4. Nevyhrali tak ani v piatom súťažnom zápase za sebou. V drese domácich sa predviedla najmä dvojica z druhého útoku Bálint Magosi a Alexis Loiseau.

Prvý menovaný zakončil duel s bilanciou dvoch gólov a jednej asistencie a Loiseau si okrem prihrávky na prvý presný zásah stretnutia pripísal aj jeden gól v 47. minúte.

Žilinčania sa snažili s výsledkom zápasu niečo urobiť, ale ani góly Rudolfa Hunu a Mareka Hudeca na zvrat v ich prospech nestačili. Miškovec figuruje po utorkovom zápase na 11. mieste v priebežnej tabuľke. „Vlci“ sú ešte o priečku nižšie.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Magosi (Loiseau), 34. J. Vas (Kulmala), 46. Magosi, 47. Loiseau (Magosi) – 25. Rudolf Huna (J. Ručkay, Marek Hudec), 43. Marek Hudec (Rudolf Huna, Podešva). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy (Maď.) Bogdaň, Lauff, 890 divákov
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Žilina: Fučík – Piegl, Kučný, Marek Hudec, Jankovič, Matejka, Bagin, L. Dubeň – Balej, Surovka, Hvila – Rudolf Huna, Podešva, Milý – Hrazdíra, J. Ručkay, Jenčík – Síkela, Húževka, Dominik Rehák

Nitra otočila zápas v Nových Zámkoch

Nitra otočila nepriaznivý stav a na ľade HC Mikron Nové Zámky vyhrala 4:2. Domáci pritom vstúpili do tohto stretnutia úspešnejšie a už v 3. min sa ujali vedenia po góle Bajteka. Odpoveď hostí prišla o 11 minút neskôr, keď vyrovnával Lane Scheidl. Spokojnejší napokon do kabín odchádzali Novozámčania, keď im vedenie prinavrátil v 17. min Patrik Rogoň.

K obratu „corgoňov“ zavelil v prostrednom dejstve vyrovnávajúcim gólom Róbert Lantoši a v tretej tretine zabezpečil všetky body pre Nitru Kale Kerbashian. V posledných sekundách stretnutia ešte pridal poisťujúci gól Branislav Rapáč.

Nitra sa po utorkovom zápase nachádza na 6. mieste, Nové Zámky sú s trojbodovým náskokom o priečku vyššie.

MHC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Bajtek (T. Urban), 17. Rogoň (M. Novák, J. Jurík) – 14. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29. Lantoši (Mezei, McCormack), 52. Kerbashian (Morrison, Majdan), 60. B. Rapáč (Mezei, Bortňák). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše M. Slovák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, Zbořil (Nové Zámky) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, Macko, 1763 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Slávik
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Hrušík, Čaládi, Buček

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Z výsledku som veľmi sklamaný. Na začiatku zápasu, za stavu 1:0 aj 2:1 sme mali množstvo šancí a to musíme premieňať. Mohli sme po prvej tretine vyhrávať 4:0, boli sme lepší. No vylúčenie Zbořila na 5 minút a do konca zápasu a nepremenené šance nás dnes stáli víťazstvo.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Naši hráči boli dostatočne motivovaní, bolo to niečo ako derby a v tomto duchu sa zápas aj niesol. Dokázali sme dvakrát vyrovnať a v poslednej tretine sa nám podarilo dať vedúci gól vďaka šťastnému odrazu puku od mantinelu a to určilo konečný výsledok.“