Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Koniec hokeja pod Dubňom. Mesto nepomohlo, klub nemá peniaze na licenciu

MsHK Žilina sa pravdepodobne nepredstaví v sezóne 2018/2019 v hokejovej Tipsport lige. Vedenie mesta pod Dubňom totiž v utorok nevyčlenilo sumu 540-tisíc, ktoré klub potrebuje na to, aby získal licenciu pre najvyššiu domácu súťaž.

26.06.2018 18:31
SR hokej TL 41. kolo Košice Žilina Rosol Foto: ,
Tréner Žiliny Petr Rosol v zápase 41. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina (6:3).
debata (5)

Na to potrebuje do piatka podpísať zmluvy s hráčmi a vypracovať splátkový kalendár uznaných záväzkov. Jediný akcionár klubu – mesto Žilina – však odmietol poskytnúť financie. Referuje o tom web zilinak.sk.

Od 1. júna predsedu predstavenstva Petra Durmisa, ktorý je aj poslancom mestského zastupiteľstva, sa rozhodol skončiť na poste šéfa klubu.

"Napriek tomu, že hokejový tím je stopercentnou mestskou organizáciou, nenašlo vedenie pre nás ani euro. Za tie tri týždne sme dokázali urobiť akurát tak audit. Výška pohľadávok, ktoré som prezentoval na včerajšom mestskom zastupiteľstve, sa dnes potvrdila. Klub je v zlej kondícií a osobne nevidím riešenie. Necítime dôveru, neexistuje dialóg, preto končíme,“ uviedol Peter Durmis na klubovom facebooku.

Podľa Durmisa klub teraz potrebuje osobu s právnickým vzdelaním, keďže MsHK bude musieť pravdepodobne vstúpiť do konkurzu alebo likvidácie. Nezanikajú však záväzky klubu voči bývalým hráčom a funkcionárom v celkovej výške približne 100-tisíc eur.

Žilinský hokej pravdepodobne čaká osud toho martinského, ktorý pred rokom padol na úplné dno a po roku v II. lige bude hrať v sezóne 2018/2019 v I. lige.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #Tipsport Liga