Liptáci v play out sfúkli Michalovce, Detva nedala šancu Skalici

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade 6:0 nad Duklou Michalovce v šiestom kole play out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

27.03.2018 19:45
Liptovský Mikuláš Foto: ,
Radosť hráčov Liptovského Mikuláša.

Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom triumfe v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly. V priebehu siedmich minút skórovali Matúš Sukeľ, Vladimír Vybiral, Michal Uhrík a Branislav Rapáč.

Mladší z bratov Rapáčovcov dosiahol gól aj prvej tretine, v druhej sa presadil aj skúsený Marek Uram. Ten do súťažného duelu nastúpil prvýkrát od 12. januára 2018.

Liptovský Mikuláš má na svojom konte trinásť bodov, Michalovčania osem.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

• Góly: 4. B. Rápač (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (L. Žiak), 44. Vybiral (Langhammer, L. Žiak), 45. Uhrík (Vybiral), 48. B. Rapáč (Piatka)
  • Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše M. Sukeľ 10 min za napádanie rozhodcov, A. Laco – Korenko (obaja 5+10+DKZ za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, Gavalier
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Gründling, Nemec, Nechaj – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybiral, Langhammer, L. Žiak – A. Laco, Uhrík, Lištiak – Uram, Piatka, B. Rapáč
  • Michalovce: Trenčan (44. Juríček) – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš – Halás, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Balko – Jokeľ, Linet, Brezniak – Banovský, Toma, Hamráček – Mesaroš

Hladký triumf Detvy na ľade Skalice

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili v šiestom kole play out na ľade HK Skalica 5:1.

Hostia sa zásluhou dvoch gólov Juraja Milého a zásahov Jozefa Tibenského, Michaila Kukleva a Ladislava Ščurka dostali do päťgólového vedenia. Za domácich znížil v 57. minúte na konečných 1:5 René Jarolín. Tím spod Poľany má na svojom konte po triumfe v Skalici 12 bodov, Skaličania iba 3.

HK Skalica – HC 07 Detva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

• Góly: 57. R. Jarolín (O. Janík, Kotzman) – 3. Tibenský (Martin Chovan, Belluš), 18. J. Milý (J. Žilka), 34. Kuklev (Martin Chovan), 42. Ščurko (Videlka), 53. J. Milý (J. Žilka, Matúš Chovan)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner – Šefčík, M. Orolin, 752 divákov
  • Skalica: Košút – Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, R. Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev
  • Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ – R. Gašpar, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Belluš, M. Surový, J. Tibenský – M. Róth