Nitra vrátila Zvolenu požičané. Vynútila si siedmy zápas

Nedokázali nadviazať na výborný výkon zo súperovho ľadu a doma prehrali rozdielom triedy. Hokejisti Zvolena nezvládli šiesty zápas semifinále Tipsport Ligy. Na domácom ľade toho veľa nepredviedli a s Nitrou prehrali 2:5. Hráči spod Zobora tak vyrovnali sériu na 3:3.

07.04.2016 19:40 , aktualizované: 20:48
hkm zvolen, hk nitra, juraj štefanka, pavel brendl Foto: ,
Juraj Štefanka z HK Nitra (vpravo) a Pavel Brendl z HKM Zvolen.

Domáci, povzbudení domácou kulisou aj utorkovým víťazstvom v Nitre, vstúpili do duelu aktívne. Tečom to skúšal Brabenec, strelou Juraško, no ani jeden neuspel. Ako prvý otvoril skóre hosťujúci Bajtek, ktorý tečoval strelu Podhradského. O 88 sekúnd sa presadil aj skúseny bek. Jeho bombu od modrej zastavila až sieť za Barošom – 2:0.

V prostrednej časti mali viac z hry opäť hostia, ktorí to dokázali aj gólovo vyjadriť. Najskôr sa v 32. minúte kuriózne presadil Kutálek, keď korčuľou zrazil do bránky Ručkayovu strelu. O päť minút vyhnal Baroša z bránky a niektorých divákov z tribúny Štefanka. Dezorientovaných domácich nespasil výborne chytajúci brankár Cibuľa ani presilová hra pri vylúčení Bajteka. Po druhej siréne svietilo na zvolenskej tabuli hrozivé skóre 0:4.

V tretej tretine prišli dve gólové chvíle Brendla. Na viac sa už Zvolen nezmohol. A keď v 59. minúte skóroval Henrich Ručkay, bolo definitívne po zápase. Séria sa po výsledku 5:2 sťahuje pod Zobor.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Hrali sme s nožom na krku. Vedeli sme, že musíme zvíťaziť, ak sa chceme vrátiť do Nitry. Dve tretiny sme hrali veľmi dobrý hokej. V tretej to už nebolo najlepšie a dovolili sme súperovi gólovo sa presadiť. Podstatné však je, že sme vyrovnali sériu. Rýchle dva góly nám pomohli, no stále bolo ešte veľa času na zvrat. Zlomovým momentom bol podľa mňa tretí presný zásah, ktorým sme sa upokojili,“ zhodnotil duel brankár hostí Michal Valent.

Toho dokázal dvakrát prekonať Pavel Brendl. Nezachytili sme úvod zápasu. Máme viacero mladých hráčov v obrane. Musia si takýmito náročnými duelmi prejsť. Zatiaľ sa s tým pasujú veľmi dobre. Bohužiaľ, dnes sme dali len dva góly, súper až päť. Kto dá prvý gól, tomu sa hrá lepšie. Nám sa to dnes nepodarilo a prehrali sme," povedal český útočník.

Siedmy semifinálový duel sa odohrá v sobotu od 17.00.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:5 (0:2, 0:2, 2:1) – stav série 3:3

• Góly: 46. Brendl (J. Jurík, Andersons), 52. Brendl (B. Mráz, F. Fekiač) – 10. Bajtek (Podhradský), 12. Podhradský, 32. Kutálek (H. Ručkay, Beca), 37. J. Štefanka (Stloukal, Macík), 59. H. Ručkay
  • Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – M. Korba, Rovenský, 3590 divákov
  • Zvolen: S. Baroš (37. I. Cibuľa) – Juraško, Demiters, Andersons, Pokovič, F. Fekiač, Hataš – R. Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, T. Klíma, Obdržálek – Brendl, B. Mráz, Klhůfek – Škvaridlo, L. Jurík, P. Zuzin – Martin Ďaloga, V. Fekiač
  • Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, Baker, Piačka, Milo – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek
Viac na túto tému: #HKM Zvolen #Tipsport extraliga #HK Nitra #play off extraligy