Bystričania uspeli v derby vo Zvolene. Košice v Skalici a sú novým lídrom

Hokejisti Trenčína zvládli trojkráľový domáci zápas proti Piešťanom v rámci stredajšieho 36. kola najvyššej slovenskej súťaže a tešili sa z víťazstva 2:1 po samostatných nájazdoch.

06.01.2016 18:40 , aktualizované: 21:38
Marek Ryzák, Patrik Rybár Foto: ,
Zľava: Marek Ryzák z Dukly Trenčín a Patrik Rybár z ŠHK 37 Piešťany počas zápasu 36. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany.

Diváci si museli počkať na góly až do poslednej tretiny, ako prvý sa presadil domáci Jakub Gašparovič, keď ušiel v oslabení a tiesnený Martinsom Gipstersom dokázal dostať puk za chrbát Patrika Rybára. Keď už sa zdalo, že Dukla získa plný počet bodov, tri sekundy pred koncom udreli v presilovke hostia – spomedzi kruhov prestrelil všetko pred sebou Richard Filip.

V predĺžení gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich rozhodol o dvoch bodoch pre domáci tím v poslednej tretej sérii Petr Sojčík.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 36. kolo – streda:

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:1 po sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 44. J. Gašparovič, rozh. sam. nájazd Sojčík – 60. R. Filip (Holovič, J. Ručkay) Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner – Návratek, M. Orolin, 2016 divákov
Trenčín: Chábera – Drtina, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařízek, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – L. Novák, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – Melichárek, Troliga, Šišovský – D. Hudec, Švec, Špankovič
Piešťany: Patrik Rybár – S. Hudec, Trefný, Gipters, Svetlík, Kania, R. Filip, Pokorný, Hluch – S. Petráš, R. Tvrdoň, O. Mikula – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – Hrehorčák, Tomčák, J. Šimíček

Banská Bystrica uspela v derby vo Zvolene

Hokejisti Banskej Bystrice pokračujú vo víťaznom ťažení, na Troch kráľov v stredu v rámci 36. kola najvyššej slovenskej súťaže uspeli v derby na ľade Zvolena 4:1. Pre zverencov trénera Vladimíra Országha ide o tretie trojbodové víťazstvo v sérii a za svojím stredajším súperom zaostávajú na štvrtej priečke v tabuľke už len o jeden bod.

Bystričania viedli na začiatku tretej tretiny už 4:0 po góloch Milana Kytnára, Mislava Rosandiča, Romana Tománka a Jasona Basta, čestný úspech domácich zaznamenal päť minút pred koncom Jan Semorád.

HKM Zvolen – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 55. Semorád (R. Puliš, Brabenec) – 15. Kytnár (Matoušek, M. Rosandič), 28. M. Rosandič (R. Gašpar), 39. R. Tománek (Majdan), 43. Bast (Šmach, R. Tománek)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík – Junek, Šefčík, 2896 divákov
Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, V. Fekiač, F. Fekiač – R. Puliš, Brabenec, Semorád – P. Zuzin, Klhůfek, Obdržálek – J. Žilka, B. Mráz, J. Jurík – Škvaridlo, T. Klíma, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, V. Čížek, M. Rosandič, Petran, Jaborník – Majdan, Handzuš, R. Tománek – L. Hvila, Bast, Ferleťák – Lamper, Kytnár, Matoušek – R. Gašpar, Adamčík, Ambroz

Popradčania doma poľahky prekonali Martinčanov

Hokejisti HK Poprad uspeli v trojkráľovom 36. kole najvyššej slovenskej súťaže, v domácom stretnutí zvíťazili nad hráčmi MHC Martin presvedčivo 5:1. Po dvoch domácich nezdaroch v závere kalendárneho roka v súbojoch s Košicami (2:3 po predĺžení) a Banskou Bystricou (1:4) nenechali Popradčania pred vlastnými fanúšikmi nič na náhodu a od úvodu na ľade dominovali, v priebehu zápasu si vypracovali päťgólový náskok.

Po tri body do individuálnych štatistík získali domáci hráči Arne Kroták, Matúš Paločko a Radomír Heizer. Radosť z čistého konta prekazil popradskému brankárovi Matúšovi Kostúrovi v 56. min čestným gólom Martina Tibor Varga.

HK Poprad – MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 3. Š. Fabian (Koyš, Heizer), 18. Kroták (Dinda, Matúš Paločko), 40. Koyš (Heizer, Kasík), 48. Matúš Paločko (Heizer, Kroták), 50. O. Rusnák (Kroták, Matúš Paločko) – 56. Tibor Varga (Jurášek, F. Skladaný)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, 1496 divákov
Poprad: Kostúr – Dinda, Briják, Š. Fabian, Gaborčík, Kasík, D. Šterbák – Koyš, Heizer, Bartečko – Matúš Paločko, O. Rusnák, Kroták – Štrauch, Bajaruns, R. Rapáč – Števuliak, Achs
Martin: Dzubina (od 3. min Gibl) – L. Matejka, J. Tabaček, P. Bačik, T. Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, Tomáš Varga, P. Trávníček – Surovka, Galamboš, Tibor Varga – F. Skladaný, Pokrivčák, D. Rzavský – Poliaček, Dírer, Uhrík – Róbert Varga, Jurášek, Rudzan

Košice sú lídrom po víťazstve v Skalici

Hokejisti HC Košice sa víťazstvom 5:3 na ľade HK 36 Skalica vyšvihli na čelo tabuľkového poradia Tipsport ligy. Košičania zaskočili domáce mužstvo dvomi gólmi v úvodných desiatich minútach, hostitelia zo Záhoria však dokázali odpovedať presnými zásahmi Pavla Brendla a Matúša Trenčana a v 25. min sa začínalo akoby odznova.

Už o dve minúty neskôr však vrátil výhodu na stranu „oceliarov“ Peter Bartoš a v 46. min upokojil hostí v presilovke úspešný Jakub Suja. Skaličania ešte zdramatizovali duel – 109 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času skóroval Jindřich Barák – no gólovú bodku za stretnutím dal až Marek Bartánus presnou strelou do opustenej bránky Skaličanov.

HK 36 Skalica – HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 20. Brendl (tr. strieľanie), 25. Trenčan (M. Zukal), 59. Barák (Korytko, Jan Novák) – 5. Hrnka (Boltun, Cebák), 9. Deyl (Bicek, M. Bartánus), 27. P. Bartoš (R. Jenčík, R. Lelkeš), 46. Suja (Bicek), 59. M. Bartánus (Suja)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Baluška – Kacej, Stanzel, 788 divákov
Skalica: Ševela – Jan Novák, Barák, Opalek, J. Reichel, Jankovič, Peter Horváth, M. Zukal – D. Pašek, Brendl, Mickievics – Markulinec, R. Školiak, Studenič – Korytko, Zálešák, J. Bezúch – Lantoš, Trenčan
Košice: Halász – Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, R. Jenčík, R. Lelkeš – Hrnka, Češík, Boltun – Bortňák, M. Chovan, Hričina

Žilina bojuje o play-off, zdolala lídra z Nitry

Hokejisti Žiliny sa na Troch kráľov postarali v najvyššej slovenskej súťaži o prekvapenie, keď na domácom ľade zvíťazili nad lídrom tabuľky Nitrou 6:3. „Vlci“, ktorí bojujú o postup do play-off, otvorili skóre duelu už v 2. min zásluhou Vladimíra Škodu. O dve minúty už bolo 1:1, keď sa v úniku dokázal presadiť Tibor Kutálek.

V 7. min znova viedla Žilina, do streleckej listiny sa zapísal Václav Stupka. Hostia opäť našli recept na vyrovnávajúci gól, dôraz pred bránkou sa v 12. min vyplatil Davidovi Lalibertému. Do konca prvej tretiny sa však do tretice ujali vedenia Žilinčania, po peknom blafáku sa radoval opäť Stupka.

Domáci v druhej časti zvýšili náskok na dva góly zásluhou Škodu a krátko na to upravil už na 5:2 Jakub Drábek. Hosťujúci Kutálek v 50. min síce znížil na 5:3, ale konečnú podobu výsledku dal minútu pred koncom domáci Lukáš Handlovský. Nitra v tabuľke Tipsport ligy zaostáva na druhom mieste o jeden bod za vedúcimi Košicami, Žilina má na poslednom ôsmom postupovom mieste do play-off trojbodový náskok pred Martinom.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Góly: 2. V. Škoda (Stupka, L. Handlovský), 7. Stupka (Homer, L. Handlovský), 20. Stupka, 28. Škoda (Homer, L. Handlovský), 29. Drábek (D. Brejčák, Valášek), 59. L. Handlovský (M. Zaťko, T. Tomek) – 4. Kutálek (Podhradský), 12. Laliberté (Blackwater), 50. Kutálek (M. Novák, Podhradský)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Milam (Nitra) 10 min osobný trest, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Kollár, Holienka, 1227 divákov
Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Ondruš, M. Leško, Mendrej, Makovský – Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, V. Škoda, L. Handlovský – Drevenák, Valášek, Drábek – E. Švec, Dominik Rehák, Rogoň
Nitra: A. Trenčan – Mezei, Milam, Ordzovenský, Podhradský, P. König, Milo, F. Kuzma, M. Novák – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Šuba

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #ŠHK 37 Piešťany #HC 05 Banská Bystrica