Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vydarený: Chvíľami to vyzeralo, že sme nechali nohy v autobuse

Nevydarený začiatok a víťazný koniec sprevádzali piatkový stý zápas obrancu Reného Vydareného v slovenskej hokejovej reprezentácii.

08.11.2013 21:50
René Vydarený Foto: ,
René Vydarený.
debata

Jubileum dosiahol tridsaťdvaročný Bratislavčan v zápase proti výberu USA na Nemeckom pohári v Mníchove, v ktorom Slováci prehrávali 0:3, no napokon zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch.

„Chvíľami to v úvode vyzeralo, že sme nechali nohy v autobuse. Američania nás trocha zaskočili, keď boli trpezliví na puku a rozoberali si nás. Potom sme pár vecí zmenili v našej hre a bol to už iný zápas. Dali sme dva góly v presilovkách, ktorým sme sa veľmi počas tréningov nevenovali,“ povedal po piatkovom stretnutí René Vydarený, ktorý vo štvrtok oslavoval meniny.

Pre obrancu českého Hradca Králové ako aj pre celý slovenský tím môže byť vydretý triumf veľkou morálnou vzpruhou. „Vždy pomôže zápas, keď sa mužstvu nedarí a napokon sa vyhrá. Pre nás bol dôležitý gól na konci druhej tretiny. Zistili sme, že vieme skórovať a v tretej nám to tam napadalo. Dlhšie nám trvá, kým sa zohráme. Dáme si dva tréningy a ideme na to. Američania sú na tom lepšie po technickej stránke, my hráme tímovo a podľa systému,“ pokračoval vicemajster sveta z Helsínk 2012.

Práve na turnaj v Hartwall Areene 2012 spomína Vydarený veľmi rád. Považuje to za zatiaľ najkrajšie obdobie v národnom mužstva. „Veľa zápasov sa mi doteraz vrylo do pamäte, najmä rok 2012. Bolo to fantastické,“ prezradil odchovanec bratislavského Slovana a pokračoval: „Dnes som odohral krásny stý zápas v reprezentácii. Debutoval som vo Švédsku v roku 2005, v obrane som hral s Citrónom (Richard Lintner, pozn.), ktorý dal aj gól. To je už dlhá doba. Dnešné jubileum vyzeralo v úvode hrozne, ale po stretnutí je to veselšie.“

René Vydarený pritom v minulosti už ani nedúfal, že pokorí stovku reprezentačných štartov. „Mal som tvrdé obdobie a viacero zranení. Zasekol som niekde okolo päťdesiatky. Našťastie som sa dal dohromady a dostal som dôveru od trénera Vůjtka,“ dodal so šťastným úsmevom autor piatich presných zásahov v najcennejšom dre­se.

V sobotu debut Zuzina aj Handlovského, do bránky Staňa

V piatkovom víťaznom zápase debutoval útočník Tomáš Sýkora a na ľadovej ploche trénera Vladimíra Vůjtka nesklamal. „Snažil sa a bol jeden z mála, ktorý sa už v I. tretine púšťal trochu do napádania. Samozrejme bol v prvom zápase trochu nervózny. Uhral to, čo sme od neho čakali,“ povedal skúsený kouč na adresu 23-ročného ľavého krídelníka, ktorý nastupoval s centrom Andrejom Šťastným a ďalším krídlom Dávidom Skokanom.

Tréner Vůjtek po úspešnom stretnutí ešte nevedel špecifikovať zmeny v kádri na sobotňajší zápase proti domácemu Nemecku. „Ešte sme o tom nehovorili. Hrať budú určite Peter Zuzin aj Lukáš Handlovský, v bránke sa od začiatku predstaví Rasťo Staňa,“ povedal 66-ročný rodák z Klimkovic.

Obaja extraligoví útočníci, P. Zuzin aj L. Handlovský, nezasiahli do piatkového stretnutia. Hráč Banskej Bystrice Handlovský sedel na tribúne, Zvolenčan Zuzin sledoval súboj zo striedačky. Spomenutú dvojicu tak čaká v sobotu reprezentačný debut. Jubilejný stý zápas zase odohrá útočník Tomáš Surový.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #nemecký pohár 2013 #Nemecký pohár #René Vydarený