Mikúš a Bartoš sa blysli hetrikom, Slovan sa natrápil s Nitrou

Hokejisti Banskej Bystrice nedokázali nadviazať na nedávne vysoké víťazstvo nad bratislavským Slovanom a v 5. kole Slovnaft extraligy utŕžili na domácom ľade debakel 1:6 od Skalice. V drese hostí sa hetrikom blysol mladý slovenský reprezentant Juraj Mikúš. Rovnaký kúsok sa podaril aj Petrovi Bartošovi v drese Košíc, ktoré zdolali Zvolen 4:2. Slovan sa doma nečakane natrápil s Nitrou a o jeho triumfe (2:1) rozhodol až nájazdový rozstrel.

19.09.2008 19:34 , aktualizované: 21:08
Juraj Mikúš Foto:
Juraj Mikúš.

Hokej – Slovnaft extraliga – 5. kolo:

HC´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 1:6 (1:3, 0:3, 0:0)

• Góly: 18. Škvaridlo (Češík) – 14. J. Mikúš (T. Višňovský, Beňa), 17. J. Mikúš (T. Višňovský, Horský), 20. Pálffy (T. Višňovský, J. Mikúš), 27. Jendek (Pálffy, T. Višňovský), 30. J. Mikúš (Šille, Mikušovič), 35. Horský (R. Školiak, T. Višňovský). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bundil, Mášik, 2700 divákov
  • B. Bystrica: I. Petrík (30. Stieranka) – P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Brumerčík, Rimmel, Tomaška, J. Mocek – Tománek, Bulík, Pardavý – Dian, Ľ. Sabol, Igor Majeský – Škvaridlo, Češík, Jánoš – Ižvolt, Gašpar, Valach
  • Skalica: Ondrejka – Beňa, Jendek, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik, Gründling – Pálffy, Zálešák, Šátek – Kocák, R. Školiak, D. Pašek – T. Višňovský, J. Mikúš, Horský – Kutálek, F. Novák

Domáci začali aktívne, vypracovali si niekoľko vyložených šancí. Predovšetkým Sabol mohol prekonať Ondrejku. Skalický gólman svojich spoluhráčov podržal, gól mu nedokázali streliť ani Tománek a Pardavý. Hostia nečakane udreli v 14. min. Višňovského prihrávku spoza bránky zužitkoval Mikúš. V 17. min inkasovali domáci aj druhý gól. Puk poslal pred bránku opäť Višňovský a s prispením Brumerčíkovej korčule sa tešil z gólu znova Mikúš. Domáci znížili o minútu neskôr, po peknej akcii Češíka sa pred bránkou presadil Škvaridlo. V závere prvej tretiny hostia ťažili z vyhratého buly.

René Školiak (vľavo) a Dušan Pašek (vpravo) z... Foto: SITA
Školiak, Pašek, Dian, hokej René Školiak (vľavo) a Dušan Pašek (vpravo) z HK36 zastavujú banskobystrického útočníka Michala Diana.

Mikúš poslal puk Višňovskému, ten Pálffymu, ktorý si nakorčuľoval do medzikružia a tvrdou strelou prekonal Petríka. V druhej tretine sa opäť domáci nevedeli presadiť pred bránkou Ondrejku. Šance zahodili Češík a Dian. Na druhej strane Skaličania ťažili z presilovky. Po prihrávke Pálffyho sa presadil v 27. min zblízka Jendek. V polovici zápasu sa hostia ujali vedenia 5:1. Po rýchlom prechode do útoku sa úspešnou strelou vyznamenal Mikúš, ktorý zaznamenal v tej chvíli hetrik. Domácim nepomohol ani oddychový čas.

V 35. min kapitulovali znovu, to už bol v bránke Stieranka, ktorý nahradil Petríka. Pred bránkou sa presadil Horský. Banskobystričania mohli v oslabení znížiť, no Škvaridlo strelil iba do žrde a v závere druhej tretiny sa nepresadil vo vyloženej šanci ani Majeský. V tretej tretine sa viac korčuľovalo a kombinovalo, zápas sa už prakticky iba dohrával. Zaujali iba šance Jánoša a Škvaridla, na opačnej strane sa puk po strele Mikúša obtrel o žŕdku a v závere zápasu sa zoči-voči Stierankovi nepresadil Kutálek.

Povedali po zápase:

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Po hodoch býva bolenie brucha a dnes sa to potvrdilo. Zamerali sme sa na Zálešákovu formáciu, ale prvé tri góly nám dala Mikúšova trojka, ktorá bola strelecky disponovaná. Aj keď sme si dokázali vytvoriť mnoho šancí, naša efektivita streľby bola veľmi žalostná. Výsledok je pre nás krutý, musíme si vyčistiť hlavy, poučiť sa a ísť ďalej.“

Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Vyšlo nám prakticky všetko, na čo sme siahli, boli sme strelecky efektívni. Vedeli sme, že nás tu nebude čakať ľahký súper, domáci sa po dvoch úspešných výsledkoch na nás dobre pripravili, no ako som už povedal, darilo sa nám strelecky. Všetci hráči na čele s brankárom Ondrejkom zahrali dobre a víťazstvo sme si zaslúžili.

MHC Martin – HK Orange 20 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

• Góly: 7. Marek Hovorka (Ľ. Hurtaj), 19. I. Ďatelinka (B. Majeský, Džerinš), 22. J. Polák (Klepáč, Appel), 30. Marek Hovorka (I. Ďatelinka, Ľ. Hurtaj), 32. M. Beran, 34. M. Macho (Škuta), 46. Drgoň (Ľ. Huraj, I. Ďatelinka), 56. Škuta (L. Říha, T. Mahdalík) – 23. O. Rusnák, 29. Vyletelka (Uhnák) . Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Török (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – M. Orolin, Jankovič, 2000 divákov.
  • Martin: Lakosil – J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, B. Majeský, I. Ďatelinka, Drgoň – Török, M. Beran, Appel – L. Havel, M. Macho, L. Říha – Džerinš, Ľ. Hurtaj, Marek Hovorka – Škumát, T. Mahdalík, I. Dornič
  • HK Orange 20: Andreanin (32. Kotvan) – J. Brejčák, Vizváry, Štajnoch, Deyl, Pekar, Košecký – Lisoň, O. Rusnák, Mertel – Slávik, Mišura, Vyletelka – Uhnák, Kopecký, Hrivík

Favorizovaný Martin začal aktívnejšie. Skóre otvoril v 7. min Hovorka, ktorý využil zmätok pred bránkou HK Orange. O 20 sekúnd neskôr mali hostia šťastie, lebo Havel netrafil prázdnu bránku súpera. Skóre sa zmenilo až v 19. min, keď Ďatelinka strelou od modrej v presilovke Martina dostal domácich do dvojgólového náskoku. Začiatok druhej časti vyšiel lepšie hostiteľovi. Martin v 22. min využil ďalšiu svoju početnú výhodu, keď Klepáčovu strelu šikovne tečoval Polák – 3:0.

Sľubné vedenie Martinčanov trochu učičíkalo a snaživí mladíci vycítili príležitosť. V 23. min si dal vlastenca Majeský a tento gól pripísali Rusnákovi – 3:1. V 29. min Vyletelova nie príliš prudká strela prekvapila Lakosila – 3:2. Potom sa však už spustil domáci gólostroj. Len 26 sekúnd po druhom hosťujúcom góle sa do listiny strelcov opäť zapísal Hovorka. V 32. min presne mieril martinský kapitán Beran, ktorého gól vyhnal z bránky hostí Andreanina. Lenže ani jeho kolega Kotvan si čisté konto dlho neudržal, pretože v 34. min sa efektívnym zakončením blysol Macho – 6:2.

V poslednej tretine už boli karty rozdané a podľa toho to na ľade aj vyzeralo. Hosťom síce svitla nádej v 43. min, ale nariadený samostatný nájazd Štajnoch nezužitkoval. Naopak, Martin v pohode pridal ďalšie dva góly. V presilovke domácich vystrelil od modrej Ďatelinka – 7:2 a na konečných 8:2 upravil Škuta.

Marián Brúsil (asistent trénera Martina): „Po zápase vo Zvolene sme si dnes chceli urobiť gólovú náladu, čo sa nám proti dvadsiatke podarilo. Víťazstvo i osem gólov v sieti súpera nás teší, no i my sme mali v niektorých fázach hry hluché miesta, čo by sa nám proti kvalitnému súperovi nemuselo vyplatiť. Keď hostia znížili na 2:3 stiahli sme hru na tri päťky a potom sme strelili rozhodujúce góly. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Z výsledku sme smutní. Inkasovať osem gólov je veľa. Mrzí ma, že sme nesplnili úlohy a zápas nezdramatizovali. Opticky sme na ľade niečo urobili, ale ten výsledok všetko znegoval. V obrannej činnosti sme sa dopúšťali chýb, za čo nás súper trestal gólmi. Trikrát sme inkasovali vo vlastnom oslabení, keď domáci hráč po vyhratom buly strieľal od modrej. Musíme sa z toho poučiť a v ďalšom zápase sa vyvarovať zbytočných chýb.“

MsHK Garmin Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po samost. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 1. R. Krajči (Turoň), 25. M. Kokavec (I. Droppa, Hriňa), 51. Tvrdek (Koložváry, Kusovský), rozhodujúci sam. nájazd Krajči – 28. P. Lištiak (Róbert Huna), 28. Tomášek (D. Rehák), 33. Halaj (Kovář) . Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Javín 10 min za nešportové správanie – Heš 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – T. Orolin, Snášel, 1109 divákov
  • Žilina: Přikryl – Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek – R. Krajčí, Pleva, Pokrivčák – Sivák, R. Stantien, M. Kokavec – Tvrdek, Koložváry, Važan – Hájnik, Škoda, V. Baláž
  • L. Mikuláš: Falter – Heš, M. Grman, D. Rehák, P. Lištiak, Petran, M. Varga – Kovář, Halaj, J. Cibuľa – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek

Domáci mali bleskurýchly vstup do zápasu, keď už v 39. sekunde skóroval Krajči. Ďalšie príležitosti Stantiena, Važana a následne opäť Krajčiho zostali nevyužité. Potom však mali hostia možnosť vyrovnať pri dvojnásobných presilových hrách piatich proti trom, ale ani jednu z nich nevyužili. V druhej tretine to boli opäť Žilinčania, ktorí začali aktívnejšie a pri vylúčení Petrana Kokavec v priebehu 37 sekúnd vsietil druhý gól. Následne mali opäť Mikulášania výhodu početnej prevahy o dvoch hráčov, ale tú využili až v jej závere, keď na ľad naskočil Važan a Lištiak vsietil kontaktný gól.

Brankár Žiliny Petr Přikryl sa dal v zápase s... Foto: SITA
Přikryl, Žilina, hokej Brankár Žiliny Petr Přikryl sa dal v zápase s L. Mikulášom po treťom góle do jeho siete vystriedať.

Hosťom sa podarilo dokonale otočiť vývoj skóre vo svoj prospech, keď ešte v 28. min Tomášek vyrovnal na 2:2 a v 33. min Halaj dostal hostí do vedenia. V 37. min mali Žilinčania možnosť vyrovnať, ale desaťsekundovú presilovku piatich proti trom nezužitkovali. V záverečnej tretine sa hral len priemerný hokej, domáci mohli vyrovnať pri vylúčení Petrana. Podarilo sa im to v 51. min, keď Tvrdek prekvapil spomedzi kruhov hosťujúceho brankára – 3:3. Záverečné minúty riadneho hracieho času a ani predĺženie rozhodnutie nepriniesli. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší Žilinčania, keď jediný presný zásah zaznamenal Krajči.

Richard Turaz (asistent trénera Žiliny): „Videli sme dobré stretnutie. Úvod nám vyšiel, dobre sme kombinovali, korčuľovali a strelili dva góly. V druhej stretine sme poľavili, čo súper využil na získanie vedenia. Naši hráči potom prejavili túžbu po víťazstve, ktoré napokon v samostatných nájazdoch aj dosiahli.“

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): „Prvú tretinu sme hrali vlažne. Zmena prišla až v druhej tretine, keď sme za stavu 0:2 zmobiliizovali sily. Pred zápasom sme si dali za cieľ získať aspoň bod. To sa nám podarilo, a preto som spokojný. Menej však s faktom, že sa nám viackrát nepodarilo využiť početnú prevahu.“

HC Košice – HKm Zvolen 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

• Góly: 26. P. Bartoš (Tabaček), 27. Ščurko (Rudolf Huna), 47. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 60. P. Bartoš – 5. Lipiansky (J. Čierny, J. Markovič), 31. Lelkeš (T. Tatar, Dubec). Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Lipiansky (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Tornay, Gajan, 6747 divákov
  • Košice: Hudáček – M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek – J. Kopecký, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Ščurko – Michel Miklík, Húževka, Kmiť – Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
  • Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, J. Malinský, Valach – J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny – Hvila, Klouda, M. Chovan – Pavliš, F. Turek, Vrbata – T. Tatar, Dubec, Lelkeš

Po neúspešnom ťažení v kvalifikácii Ligy majstrov nastúpili Košičania proti Zvolenu s viacerými zmenami – v bránke s Hudáčkom a s novým kapitánom Faithom. Zápas však domáci nezačali najlepšie, hneď prvá vážnejšia akcia hostí sa skončila gólom, keď po prihrávke J. Čierneho skóroval Lipiansky. Domáci mali potom možnosť vyrovnať, ale brankár Laco zneškodnil strelu Tabačeka, vyrazil Faithov pokus a aj Špeldov skončil v jeho lapačke.

Zľava Jiří Malinský a brankár Ján Laco zo... Foto: ČTK
Malinský, Laco, Gron, hokej Zľava Jiří Malinský a brankár Ján Laco zo Zvolena zasahujú proti Košičanovi Stanislavovi Gronovi v zápase 5. kola Slovnaft extraligy.

V polovici prvej tretiny mal dobrú príležitosť Zvolenčan Turek. Košičania boli síce aktívnejší, ale Laco pôsobil istým dojmom. Neprekvapil ho ani Kledrowetz, v 13. min chýbali len centimetre Kmiťovi a zvolenského gólmana neprekonal ani Huna. V úvode druhej tretiny hrali Košičania 191sekundovú presilovku piatich na troch, no nevyužili ju a ostalo len pri streleckých pokusoch. V 26. min sa až pred Laca natlačil Bartoš a bolo 1:1. V 26. min už domáci viedli. Laco si síce poradil s Hunovým zakončením, no nestačil na Ščurkovu dorážku.

V polovici zápasu sa začínalo odznova, lebo Lelkeš sa dobre zorientoval pred bránkou a vyrovnal na 2:2. Výborne chytajúci Laco si potom bez problémov poradil s pokusmi Hunu i Faitha. O zisku troch bodov rozhodol v 47. min pohotovou strelou Bartoš. Poistiť vedenie domáceho mužstva mohol ešte v presilovke Špelda, ale Laco bol na mieste. Zvolen sa pokúšal vyrovnať, no Lelkešova tvrdá strela na Hudáčka nestačila a v 58. min vychytal košický gólman Kloudu. Hetrikom zavŕšil zápas Peter Bartoš, ktorý pri zvolenskej power-play bez problémov dostal puk do opustenej bránky.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Mali sme dobrý vstup do stretnutia. Pomer striel v prvej tretine bol 22:6, ale prehrali sme ju 0:1. V úvode druhej sme nevyužili presilovku piatich proti trom. Hrali sme nervózne, ale zápas sme otočili paradoxne v tretej tretine, v ktorej bol pomer striel najvyrovnanejší.“

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): „V prvej tretine sme mali aj šťastie. V druhej sme sa síce ubránili presilovkám súpera, no z tlaku domácich rezultovali góly. Škoda tretieho gólu, ten zápas mohol ísť aspoň do predĺženia.“

Dukla Trenčín – Ski Park MHK Kežmarok 4:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0)

• Góly: 9. Marek Haščák (Kútny), 42. Paroulek (Homer, Křetinský), 49. Paroulek (Valčák, S. Saliji), 64. Marek Haščák (Kóňa, Křetinský) – 1. Mašlonka (Bartečko, Havíra), 16. Bartečko (Mašlonka, Brejčák), 40. Palovčík. Vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – J. Tvrdoň, Horínek, 2620 divákov
  • Trenčín: Hála – Bobček, Křetinský, Fatyka, V. Urban, P. Mikuš, Gabriš, Homer, Liška – Lelenas, Kóňa, Valčák – S. Saliji, Trochta, Paroulek – T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny – E. Hartmann, O. Ďuriš, L. Ružička
  • Kežmarok: Klempa – Sadiki, D. Brejčák, J. Marcinko, Jelínek, M. Žemba – Mašlonka, Bartečko, Havíra – Pavol Segľa, Palovčík, Drotár – Jasovský, Slaninák, Fedor – Čížek, V. Žemba, R. Schneider

Hostia sa dlho nerozpakovali a už v úvodnej minúte zaskočil Duklu Mašlonka – 0:1. Trenčín sa následne usadil v útočnom pásme, ale Klempa svoj tím podržal. V 9. min však vystihol prihrávku súpera Kútny a Haščák vyrovnal – 1:1. O pár minút neskôr sa puk dokotúľal za Klempu po druhý raz, ale hlavný rozhodca Rudý po konzultácii s videorozhodcom gól po zásahu korčuľou neuznal.

Pozorne hrajúci Kežmarčania hrozili iba sporadicky, ale taktika im vychádzala. V 16. min ich po druhý raz poslal do vedenia Bartečko. Domáci nevyužili v úvode druhej dvadsaťminútovky presilovú hru a úspešní neboli ani Kútny s Radulayom. Na opačnej strane mohol zvýšiť na dvojgólový rozdiel Drotár, ale prihrávka od Trenčana Gabriša zaskočila aj jeho. Štyri sekundy pred druhou sirénou zlikvidoval Hála bravúrne veľkú šancu Palovčíka, ale domáci Urban si letiaci puk zrazil do vlastnej bránky. Trenčín nastúpil do tretej tretiny s cieľom zvátiť nepriaznivé skóre a už v 42. min mal 93-sekundovú výhodu dvojnásobnej presilovej hry. Stačilo iba 15 sekúnd, aby Homerovu strelu odrazenú od zadného mantinelu sklepol za bezmocného Klempu aktívny Paroulek.

Kežmarčan Brejčák (vľavo) sa snaží zabrániť... Foto: SITA
Brejčák, Kútny, hokej Kežmarčan Brejčák (vľavo) sa snaží zabrániť prihrávke Trenčana Kútneho (vpravo) v zápase 5. kola Slovnaft extraligy.

Český krídelník uspel aj v 49. min, keď pre neho puk vybojoval Valčák. Kežmarok napriek tlaku domácich hrozil. Hostí mohol po tretí raz poslať do vedenia Bartečko, ale Hála jeho blafák zastavil betónom. Ten istý hráč pohrozil aj necelé tri minúty pred koncom riadneho hracieho času. V predposlednej minúte zazvonila horná žŕdka hosťujúcej bránky po nevinnej akcii Valčáka, ale Dukla neuspela ani v záverečných sekundách, keď k uznaniu gólu po úniku Kútneho chýbala azda jediná sekunda. Napriek celozápasovej prevahe vyhral Trenčín s prispením šťastia, keď Haščákovu strelu v predĺžení tečoval do vlastnej bránky Brejčák.

Július Pénzeš (tréner Trenčína): „Naše predzápasové obavy sa potvrdili na 100 percent. Chceli sme začať ofenzívne, ale inkasovaný gól nás zaskočil. Dostali sme sa do kŕču a vyzeralo to, že nám nie je súdené vyhrať. Bojovnosťou sme však naklonili misky váh na svoju stranu. V tretej tretine sme urobili korekcie v zostave a dotlačili súpera k chybám. S výsledkom som vzhľadom na priebeh zápasu spokojný. Hráčom ďakujem za bojovný výkon.“

Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): „Zamerali sme sa na kvalitnú defenzívu a prehustenie streného pásma, čo sa nám aj darilo. Napriek rýchlemu gólu a víťaznej prvej tretine nám chýbal lepší pohyb a domáci mali viac priestoru. V druhej časti sme sa zlepšili, hrozili rýchlymi brejkmi a napokon aj viedli 3:1. Boli sme vo výhode, ale v poslednej dvadsaťminútovke sme nezachytili úvod. Zbytočne sme držali puk a v oslabení o dvoch hráčov sa to zlomilo. Nie sme spokojní s výsledkom, lebo sme to mali rozohrané dobre. Za bod však musíme byť vďační.“

Slovan Bratislava – HK Ardo Nitra 2:1 po samost. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 53. Vaic (Sersen, Kukumberg), rozhodujúci sam. nájazd Vaic – 60. Čaládi (H. Ručkay). Vylúčení: 11:11 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič – Stano, P. Šefčík, 4827 divákov
  • Slovan: Hovi – Pavlas, M. Hruška, Hančák, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré – Kuľha, Hujsa, Uram – Vaic, Kukumberg, Döme – Lažo, Hreus, Kropáč – A. Bezák, Liščák, Šiffalovič
  • Nitra: Falta – Kudrna, Hranáč, Výborný, Halász, T. Sedlák, M. Školiak – Podstavek, T. Chrenko, Čaládi – H. Ručkay, Čunderlík, Gálik – Ľ. Kolník, Poljaček, Mach – Marek Slovák, Dobrý, M. Chrenko

Úvod zápasu mal slávnostný nádych, pod strop haly vytiahli majstrovskú vlajku a úvodné buly vhodil bronzový medailista z OH v Pekingu voľnoštýliar David Musuľbes. Slovan po nemastnom výkone v Banskej Bystrici nastúpil s hrozbou pokút, v úvode sa jeho hráči snažili byť aktívni, ale želaný efekt to nemalo. Domácim viazla kombinácia a finálna fáza. Nitra do Bratislavy neprišla iba brániť a hrala veľmi sympaticky. Slovan môže ďakovať iba Hovimu za to, že po prvej tretine neprehrával.

V čistých šanciach sa pred ním ocitli dvakrát Podstavek, Poljaček i Kolník. V úvode druhej časti hry hýril veľkou aktivitou druhý bratislavský útok, Hančák spomedzi kruhov z prvej trafil iba rameno Faltu a osamotený Kukumberg po prihrávke od Dömeho spoza bránky neprestrčil puk popod betóny nitrianskeho gólmana. Hostia hrali potom sedem minút v kuse v početnej výhode, 63 sekúnd aj o dvoch hráčov, skóre sa však ani vtedy nemenilo. Hráčom oboch mužstiev robila problém najmä koncovka, strelecky aktívnejšia bola po dvoch tretinách Nitra (strely 16:27).

Nitrania mohli skórovať aj v úvode tretej časti hry, Kolník však ani dvakrát neprekonal ležiaceho Hoviho a Poljaček sa tiež nepresadil v nájazde. Snaha domácich po góle sa skončila v 53. min, keď sa odrazený puk dostal k Vaicovi, a ten ho zasunul za Faltu – 1:0. Keď sa už zdalo, že Slovan si doma pripíše prvé tri tohto sezónne body, unikol Čaládi a 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal. Slovan síce pokračoval v predĺžení v presilovke, avšak neúspešne a rozhodnúť museli až samostatné nájazdy, keď zo šestice exekútorov bol úspešný jedine Vaic.

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): „Dnešný zápas odohral náš tím pod veľkým tlakom a v kŕči. V tretej tretine sme strelili gól, na ktorý sme sa však veľmi nadreli. Za víťazstvo musíme poďakovať Hovimu, ktorý potvrdil dobrú formu. Je však pre mňa nepochopiteľné, ako sa dvom extraligovým obrancom už s dostatkom skúseností môže stať taká nepochopiteľná hrúbka, po ktorej sme inkasovali. Predĺženie a samostatné nájazdy potvrdili Hoviho dobrú formu. V tejto situácii, v akej sa nachádzame, sme radi aj za dva body.“

Jiří Kučera (tréner Nitry): „Pred zápasom by sme brali aj bod, po ňom je nám však málo. Mali sme dostatok šancí, mohli sme aj vyhrať. V poslednej minúte som povedal Čaládimu, aby aj napriek oslabeniu išiel na červenú čiaru a nebránil. Napokon nám tento zámer vyšiel.“