Košice si vynútili siedmy zápas, Cíger poslal rozhodcov do r..i + VIDEO

Hokejisti HC Košice vyhrali v šiestom finále extraligy nad Slovanom 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 3:3. O víťazovi rozhodol v 63. minúte Faith. O majstrovi sa rozhodne v piatok v Bratislave. V článku nájdete fotogalériu

09.04.2008 19:52
Košice, hokejisti Košíc Foto:
Radosť Košíc.

Finále extraligy – 6. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Košice – Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0) – stav série: 3:3

• Góly: 23. Kmiť (Rudolf Huna, Javín), 29. Gron (I. Droppa), 63. Juraj Faith (P. Bartoš) – 17. Uram (Sersen, Hreus), 38. Baček (Hreus)

Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: 30. Kropáč (Slovan) trest v hre za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš – Mášik, M. Novák, 8347 divákov

• Košice: Lipovský – Špelda, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, P. Mocek, M. Šterbák – Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, Kmiť, S. Gron – Michel Miklík, Pleva, Šimurda – Weissmann, Ščurko, Jenčík
  • Slovan: Hovi – Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Hruška, Sersen, Bohunický, Huba – Kuľha, Ľ. Pištek, Döme – Lažo, Kapuš, Kropáč – Baček, Hreus, Uram – Gráčik, O. Rusnák, J. Sýkora

Tréner Slovana Zdeno Cíger pomiešal zloženie útokov a jeho tím bol spočiatku nebezpečnejší, ale stroskotával na brankárovi Lipovskom. Košičanom pomohli presilovky a v 9. min v jednej z nich strelil Droppa gól, rozhodcovia ho však neuznali pre postavenie domáceho hráča v bránkovisku. V 17. min Sersenom nahodený puk so šťastím sa odrazil od Urama do siete. Slovan viedol.

Po prestávke však oceliari otočili skóre. Najskôr Kmiť našiel medzeru medzi žŕdkou a Hoviho ramenom, potom Gron pohodlne potrestal školácku dieru v strede obrany Slovana. Hostia sedeli často na trestnej lavici. Nervy si neudržal Kropáč, najskôr fauloval Lipovského, potom napadol Jendek. Košice hrali dlhú sedem minútovú presilovku, nič z nej však nevyťažili. Potom si Cíger zobral oddychový čas. Slovan začal hrýzť a v 38. min tečoval Baček do bránky strelu Hreusa.

V záverečnej časti predviedli Košičania strhujúci hokej. Hrali v ohromujúcom tempe a Slovan sa dlhé minúty nevedel dostať k Lipovského bránke. Domáci však nedokázali streliť gól. Tutovky Kmiťa, Grona i Ščurka aj so šťastím pochytal skvelý Hovi. Finálový zápas tejto série tak po 60 min porvýkrát nemal víťaza. Už v 3. min predĺženia po akcii Bartoša prestrelil Hoviho Faith.

„Boli sme aktívnejší, mali sme možnosť odskočiť aj na väčší gólový rozdiel, napokon rozhodovalo predĺženie. Dokázali sme, že vieme bojovať a v rozhodujúcom dueli sme pripravení zabojovať,“ hodnotil po zápase tréner Košičanov Rostislav Čada.

Jeho náprotivok na slovanistickej striedačke Zdeno Cíger netajil hnev: „To som ešte nezažil, nech idú rozhodcovia do riti. To je moje hodnotenie,“ uviedol v prenose STV.