Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mnohí Slováci z KHL si nezahrajú na majstrovstvách sveta ani o rok. Rusi pristúpili k drastickej zmene

Aj keď sa Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) chystá zmeniť spôsob rozhodovania o hráčoch z KHL v reprezentácii, na budúcoročných majstrovstvách sveta sa mnoho z nich pravdepodobne neukáže.

17.06.2024 09:14
slovensko, ms 2024 Foto:
Slovenská reprezentácia na MS 2024. Hráči z KHL opäť chýbali.
debata (38)

Návrat Slovákov z ruskej nadnárodnej súťaže do reprezentácie je na Slovensku aktuálnou témou. Na poslednom šampionáte v Česku sa neukázali.

O ich absencii rozhodol zväz, no možno sa tak udialo naposledy. Šéf HKM Zvolen Dušan Mráz na poslednom kongrese SZĽH navrhol, aby o legionároch z KHL hlasovali kluby. O zmene by sa malo rozhodnúť na najbližšom kongrese.

Na budúcoročných MS vo Švédsku a Dánsku by však mnohí Slováci z KHL chýbali, aj keby dostali reprezentačnú pozvánku.

ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Čítajte viac Anketa o Slovákoch z KHL v reprezentácii? Kluby o ničom nerozhodujú, zväz si všetko riadi sám. Väčšiu váhu má názor chlebodarcov

Dôvodom je zmena kalendára sezónu 2024/2025, ktorú oficiálne potvrdila ruská nadnárodná súťaž.

Základná časť sa po novom skončí až 25. marca, teda takmer o mesiac neskôr ako tento rok.

Play off v KHL sa začne 26. marca a vyvrcholiť by mala do 25. mája 2025. Teda v deň, kedy je v Štokholme na programe finále budúcoročných majstrovstiev sve­ta.

grman hokej Čítajte viac Zadrhni sa ruskými peniazmi! Grman po podpise do KHL prežíva ťažké chvíle, ľudia mu želajú smrť

Pre Slovákov v KHL, ktorých kluby sa prebojujú do vyraďovacej časti, to prakticky znamená, že na šampionát môžu zabudnúť.

V kontinentálnej lige by sa malo v nadchádzajúcej sezóne predstaviť osem hráčov zo Slovenska vrátane Martina Gernáta, Michala Čajkovského či Adama Ružičku.

Zmena v kalendári KHL môže spôsobiť komplikácie aj v iných reprezentačných výberoch. Najviac to asi pocíti výber Kazachstanu, ktorý ma reprezentačnú kostru vyskladanú z hráčov Barysu Astana.

Česko-slovenský tím na Svetovom pohári 2025 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
NHL vo februári 2025 zorganizuje miniverziu...
38 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #reprezentácia #Rusko #KHL #hokej #MS 2025