Hororový úvod, ďalšia prehra. Slovan sa lúči s Ligou majstrov bez bodu

Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom poslednom vystúpení v C-skupine Ligy majstrov.

11.10.2022 21:52
Slovan Foto: ,
Hokejisti Slovana.

V utorok prehrali na ľade švajčiarskeho tímu Rapperswil-Jona Lakers 1:4 a v tejto sezóne nezískal ani bod.

Úradujúci slovenský šampión hral v prestížnej európskej klubovej súťaži aj vlani, v F-skupine však v konkurencii Třinca, Fribourgu-Gotterón a Leksandu IF rovnako nezabodoval.

V druhom stretnutí už istých postupujúcich v „céčku“ fínsky klub Tappara Tampere zdolal nemecký EHC Red Bull Mníchov 4:0 a triumfoval v skupine.

Liga majstrov – C-skupina:

Rapperswil-Jona Lakers – HC Slovan Bratislava 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Noreau, 5. Embacher (Capaul), 8. Eggenberger (Profico), 9. Noreau (Moy) – 26. Pecararo (Harris).
Rozhodovali: Kopitz (Nem.), Hebeisen – Cattaneo, Altmann (všetci Švaj.), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Rapperswil: Meyer – Profico, Pauchard, Sataric, Baragano, Elsener, Noreau – Zangger, Albrecht, Forrer – Lammer, Čajka, Moy – Eggenberger, Wick, Brüschweiler – Capaul, Alge, Embacher
Slovan: Baroš (8. Coreau) – Beňo, MacKenzie, Golian, Gachulinec, Ackered, Maier, Demo – Takáč, Harris, Pecararo – Šotek, Zigo, Fominykh – Matoušek, Minárik, Lukošík – Török, Lipiansky, Bezák – Kukumberg

Ďalší zápas:
Tappara Tampere – EHC Red Bull Mníchov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 24. a 37. Savinainen, 26. Thomas, 50. Jürgens

Švajčiarsky tím začal v úvode lepšie a už v 32. sekunde otvoril skóre zápasu. Noreau sa presadil cez obranu Slovana a prekonal Baroša. V 5. minúte viedli domáci už 2:0. Capaul prihral Eggenbergerovi, ktorého strela skončila v sieti.

Rapperswil potom využil prvú presilovú hru, keď dal svoj druhý gól v zápase Eggenberger. Brankára Bartoša vystriedal Coreau. Kanaďan si však neudržal čisté konto ani minútu, keď domáci využili aj druhú početnú výhodu.

Noreau vystrelil od modrej čiary a upravil na 4:0. „Belasí“ sa presadili až v druhej tretine. Harris prihral Pecararovi, ktorý prekonal Meyera. Hostia sa napriek ďalším šanciam už nepresadili. V závere to skúsili aj bez brankára, no švajčiarsky tím si ustrážil trojgólový náskok.

Liga majstrov:

A-skupina:
Lulea Hockey – Aalborg Pirates 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 3. Lundkvist, 63. Hedqvist – 8. Bjorkstrand

C-skupina:

F-skupina:
Comarch Cracovia Krakov – Färjestads BK 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Góly: 8. Kinnunen, 30. Kasperlík, 37. Račuk, 48. Husák – 4. Berglund, 9. Ejdsell, 55. Nyström

G-skupina:
Frölunda HC – HC Grenoble 7:4 (5:1, 1:3, 1:0)
Góly: 2. a 5. Lasch, 3. Berndtsson, 7. Lenc, 14. Lasu, 31. Johansson, 59. Innala – 13. a 27. Dair, 25. Munoz, 29. Champagne

H-skupina:
HC Oceláři Třinec – HC Davos 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 12. Lyszczarczyk, 23. HUDÁČEK (DAŇO), 33. Jeřábek, 58. Voženílek (HUDÁČEK) – 16. Prassl, 21. Corvi, 39. Knak
Skelleftea AIK – Belfast Giants 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 28. a 50. Sandberg, 20. Möller, 43. Lindström – 26. McAuley