Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Husár sa navážal do Slovákov v KHL. Kližan na ňom nenechal suchú niť

Do ruskej hokejovej ligy KHL mieri ďalší slovenský hokejista. Je ním brankár Adam Húska. Aj jeho podpis pod zmluvu s Torpedom Nižnij Novgorod vyvolal vášne na sociálnych sieťach. Dokonca aj pod statusom Štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Ivana Husára.

24.08.2022 07:26
Martin Kližan Foto:
Martin Kližan.
debata (115)

Ten totiž pri príležitosti výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa zverejnil na sociálnej sieti slová, ktorými ostro útočil na slovenských hokejistov v KHL. V príspevku ich označuje za bezcitných ignorantov.

"Šesť našich špičkových hokejistov podpísalo zmluvy do KHL. Do súťaže, ktorá má financie prevažne zo štátnych firiem. Do ligy, ktorá je výkladnou propagandistickou skriňou vojenského agresora V. V. Putina.

Idú do Ruska pracovať, dokonca táto liga dostala prednosť pred zmluvou v Amerike. Idú zarábať krvavé peniaze, idú po ruke systému, ktorý urobí veľa preto, aby dokázal, že liga je bohatá, že sa jej nič sankčné zo Západu nedotklo," napísal Husár.

Problémom je podľa neho aj renta, ktorú získali Rybár, Čajkovský a spol. po zisku bronzu na olympiáde v Pekingu.

Adam Húska Čítajte viac V decembri debutoval za Rangers. Húska je siedmym Slovákom v KHL

"Štyria hokejisti získali bronz na OH v Pekingu, získali podľa zákona nárok na rentu, ktorá im hodí za 40 rokov pol milióna eur – ak sa dožijú priemerného veku dožitia 75 rokov. Na tú rentu sa im budú skladať všetci daňoví poplatníci. Všetci.

Mnohí z nich si možno túto zimu začnú chodiť do lesa tajne po drevo, niektorí z nich možno budú sprchovať deti v studenej vode, ak bude elektrina do čerpadla. V športe, divadlách, školách, nemocniciach sa budú modliť, aby nedošli exekútori.

A vy, chlapci, si budete zarábať na luxusný život v Rusku. Budete prisluhovať propagande Putina. Budete propagovať ligu v krajine, ktorá si vašu rodnú vlasť dala na zoznam nepriateľov Ruska. Ste ignoranti. To som tým chcel povedať. Bezcitní ignoranti," dodal Husár.

Najlepšie platení hokejisti KHL v sezóne 2022/23 Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
86. Michal Čajkovský (Slovensko/Sibir...

Do diskusie pod statusom sa zapojil aj Martin Kližan, donedávna najlepší slovenský tenista. A ten si vôbec nedával servítku pred ústa.

„Ivan Husár, slušne Vám to napíšem. Sám ste pochoval slovenský šport. Či už pri nástupe do funkcie alebo počas pandémie,“ odkázal mu bývalý tenista, ktorý sa pred pár mesiacmi uchádzal o post šéfa slovenského tenisu. Momentálne kandiduje na starostu mestskej časti Petržalka.

„Ste jedna veľká funkcionárska vykopávka. Najsmutnejšie na tom je to, že už ani vaše odstúpenie ničomu nepomôže – tak ste šport zmanažoval,“ doplnil. Podotkol, že za stav športu môže spolu s Karolom Kučerom, jeho niekdajším trénerom, semifinalistom Australian Open 1998, ktorý je momentálnym splnomocnencom vlády pre šport.

Slovenskí hokejisti v KHL 2022/23 Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Christián Jaroš (obranca/Avangard Omsk)
115 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #Martin Kližan #Ivan Husár