Oslavuje aj sedem Slovákov. Třinec zdolal Spartu a má titul

Hokejisti HC Oceláři Třinec získali tretí majstrovský titul v sérii. Zlatý hetrik spečatili vo štvrtkovom šiestom finále, v ktorom triumfovali na ľade Sparty Praha tesne 2:1 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

28.04.2022 21:37
Vladimír Dravecký Foto:
Vladimír Dravecký oslavuje gól do siete Sparty.

Z titul sa tešilo aj sedem Slovákov, ktorí opäť zanechali v klube výraznú pečať.

Majstrovské oslavy si vychutnajú Martin Marinčin, Martin Bakoš, Marko Daňo, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Tomáš Marcinko a Miloš Roman.

Pre Třinec to je celkovo štvrtý titul v najvyššej súťaži, prvýkrát ho získal v roku 2011 a ďalšie dva pridal v sezóne 2018/19 a vlani.

sparta, třinec Čítajte viac ONLINE: Třinec dokonal majstrovský hetrik

V ročníku 2019/20 sa play off neuskutočnila pre pandémiu koronavírusu. Dravecký a Marcinko získali s Třincom tri tituly, Roman a Hrehorčák dva.

Prvý gól šiesteho finále padol v 15. minúte po akcii „slovenskej“ štvrtej formácie. Dravecký sa po hite rýchlo postavil na nohy a získal puk, poslal ho na ľavé krídlo Romanovi, ten pred bránkou naznačil strelu, no vrátil prihrávku Draveckému a pred ním bola už len odkrytá sieť.

Prešla len minúta a pol a Třinec viedol o dva góly. Adam Polášek sekol Martina Růžičku v samostatnom nájazde a tak nasledovalo trestné strieľanie. To premenil Vladimír Svačina, ktorý prekonal Júliusa Hudáčka v bránke Sparty.

Priemerné platy hokejistov v európskych ligách Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
1. Kontinentálna hokejová liga - 75 000 - 5...

Třinec sa v ďalšom priebehu sústredil najmä na obranu dvojgólového náskoku a Spartu do ničoho nepúšťal.

V druhej tretine jej dovolil len štyri strely na bránku, sám pritom hrozil z brejkov. Aj tretie dejstvo malo podobný priebeh, no Sparta predsa len duel zdramatizovala.

V 53. minúte sa po chybe Marinčina presadil Roman Horák. Sparta v závere odvolala Hudáčka, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

6. zápas finále play off českej extraligy:
Sparta Praha – Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 53. Horák – 15. DRAVECKÝ (ROMAN), 16. Svačina (t.s.), 17.220 divákov (vypredané)
Konečný stav série: 2:4, Třinec získal titul

Viac na túto tému: #Marko Daňo #HC Sparta Praha #Tomáš Marcinko #HC Oceláři Třinec #Vladimír Dravecký