V správnom čase na správnom mieste. Slafkovský skóroval, nestačilo

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa strelecky presadil v prvom zápase finále play off najvyššej fínskej súťaže, jeho tím TPS Turku však neudržal vedenie a prehral na ľade Tappary Tampere 1:2.

20.04.2022 20:50
Slafkovský Turku Foto:
Juraj Slafkovský (60) v drese TPS Turku.

Slafkovský otvoril skóre finálovej série už v 6. minúte úvodnej tretiny, keď bol v správnom čase na správnom mieste. Z dvoch metrov dorážal puk do prázdnej bránky Tampere.

Zaujímavosťou je, že všetky tri góly duelu padli v presilových hrách. Na Slovákov zásah reagoval domáci tím gólmi Antona Levtchiho a Kristiana Kuuselu.

Pre Slafkovského to bol druhý presný zásah v 14. zápase v tohtoročnej vyraďovačke fínskej Liigy, na konte má šesť bodov (2+4). Druhý finálový duel je na programe v sobotu na ľade TPS Turku.