Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ozdraví ho najbohatší Čech? Slovan nedodal dokumenty na ďalšiu sezónu KHL

HC Slovan Bratislava a lotyšský klub Dynamo Riga ešte nedoručili vedeniu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) potrebné dokumenty pre účasť v súťaži v sezóne 2019/2020. Zostávajúce tímy to už urobili, čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun musí spresniť niektoré údaje.

19.03.2019 16:28
debata
TV Pravda: Člen predstavenstva hokejového Slovana Juraj Široký ml. hovorí o budúcnosti klubu v KHL či mimo nej. Športový riaditeľ Oldřich Štefl a tréner Vladimír Országh hodnotia uplynulú sezónu.

„Náš klub ešte nedoručil vedeniu KHL potrebné dokumenty, pretože vedenie Slovana sa nachádza v záverečnom štádiu rokovaní s potenciálnym novým majoritným akcionárom. Očakávame, že ten zabezpečí klubu financie na pokračovanie klubu v KHL. Všetko musí byť doriešené do konca marca,“ uvádza sa v stanovisku tlačového oddelenia „belasých“ pre ruský portál Championat.com.

Slovan Bratislava je súčasťou nadnárodnej KHL od leta 2012, počas siedmich sezón sa dvakrát prebojoval do play off. V ročníku 2018/2019 skončil spomedzi všetkých 25 klubov na poslednej priečke.

TV Pravda: Majster sveta Radoslav Hecl o budúcnosti HC Slovan Bratislava

V ostatných dňoch sa v súvislosti so zmenou majoritného akcionára hovorí o tom, že účastník KHL sa dostane do rúk českého podnikateľa Petra Kellnera, ktorý je majoritným vlastníkom spoločnosti PPF Group.

HC Slovan Bratislava musí okrem dlhodobých problémov s dlžobami voči hráčom riešiť aj problém s dlhom za nájomné za využívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Podľa mesta Bratislava, ktoré cez svoju organizáciu Správa telovýchovných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava (STaRZ) zimný štadión prevádzkuje, HC Slovan Bratislava za nájomné k 19. februáru dlhoval takmer 1 milión eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Dynamo Riga