Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Šéfovia KHL chcú vyradiť najslabší tím. Ako dopadne Slovan?

Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrij Černyšenko v rozhovore pre ruský portál sport.business-gazeta.ru prezradil, že bude trvať na tom, aby po skončení aktuálnej sezóny opustil nadnárodnú súťaž najslabší tím.

02.02.2019 10:49
HOKEJ-KHL: Bratislava - Minsk Foto: ,
Striedačka HC Slovan Bratislava počas zápasu s Dynamom Minsk.
debata (4)

Vedenie ligy posudzuje všetky kluby z viacerých hľadísk, v rámci ktorých berie do úvahy športové výsledky, návštevnosť domácich zápasov alebo ekonomické podmienky.

Na základe týchto kritérií zostaví tabuľku a posledný klub v poradí vyradí. Na chvoste zoznamu sa aktuálne nachádza Admiral Vladivostok.

„Existujú riadiace orgány, ktoré stanovujú pravidlá. Chceme dodržať stratégiu, ktorá hovorí o tom, že po skončení sezóny vyradíme najhorší tím z KHL. Teraz je v najnevýhodnejšej pozícii Admiral Vladivostok, ale potenciálnymi kandidátmi sú aj Severstaľ Čerepovec a Amur Chabarovsk,“ vyjadril sa Černyšenko, ktorý zároveň priznal, že liga rokuje o vstupe nových tímov. Záujemcovia pochádzajú podľa jeho slov z Francúzska, Nemecka alebo Japonska.

KHL prešla redukciou počtu klubov už na konci minulej sezóny. Z pôvodnej „dvadsaťsedmičky“ vtedy vypadli Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk. Vlani vedenie súťaže deklarovalo, že chce znížiť počet účastníkov na 24, a tak je jasné, že na jar opustí ligu ďalšie mužstvo.

Zaujímavosťou je, že najhorším tímom z hľadiska počtu získaných bodov v aktuálnom ročníku je Slovan Bratislava. Jediný slovenský účastník KHL zatiaľ nefiguruje v zozname ohrozených klubov, ktorý odprezentoval Černyšenko.

TV Pravda: Čo sa dialo posledných 7 dní v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – tenisový špeciál (vysielané 28.1.2019).

Video
4 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #hokej #HC Slovan Bratislava