Tak zle ešte nebolo. Slovan prehral 12. zápas v rade, hoci ešte v 47. min. viedol

Hokejisti Slovana Bratislava zvýraznili najhoršiu sériu prehier od vstupu do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Vo štvrtok podľahli Dynamu Minsk 1:2 na jeho ľade a utrpeli dvanástu prehru za sebou. V tabuľke Západnej konferencie sú naďalej na poslednej 12. priečke.

20.12.2018 20:10
Marek Čiliak Foto: ,
Brankár Slovana Marek Čiliak pri zákroku.
debata (4)

„Belasým“ vyšla úvodná tretina, strelecky sa presadil Chad Rau. Američan ťažil z dôrazu pred bránkou súpera a upratal do siete vyrazenú strelu Michala Řepíka. V 20. minúte sa tešil aj z druhého gólu, ale ten napokon arbitri po porade s videorozhodcom pre nedovolené atakovanie brankára neuznali.

Dynamo Minsk sa dlho nevedelo presadiť, ale v 47. minúte v neprehľadnej situácii vyrovnal Jevgenij Lisovec. Slovan následne nevyužil presilovku a necelých osem minút pred koncom inkasoval opäť. Zlé striedanie hostí využil Teemu Pulkkinen, prebral si puk na modrej čiare a svoj nájazd zakončil úspešným forhendovým blafákom.

Jediný slovenský zástupca v KHL v samotnom závere ešte skúsil hru so šiestimi hráčmi na ľade, ale vyrovnávajúci gól nestrelil.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Dynamo Minsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 47. Lisovec (Blum, Kovyršin), 53. Pulkkinen (Howden, Wiercioch) – 8. C. Rau (Řepík, Taffe)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Kočetov – Antonov, Šadrin (všetci Rus.)
Minsk: Enroth – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum, Jevenko, Osipov, Litvinov, Gotovec – A. Kosticyn, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Kogalev, Kovyršin, Pavlovič – Drozdov, Volkov, Kitarov
Slovan: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – C. Bailey, M. Sukeľ, Jeglič – P. Lamper, Hrnka, M. Sloboda – Baranov, Chipchura, C. Rau