Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan odštartoval prípravu na novú sezónu. Országh ešte čaká na posily

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali v pondelok spoločnú prípravu na novú sezónu 2018/2019 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Na zimnom štadióne v Petržalke mal tréner Vladimír Országh k dispozícii 22 hráčov, čaká však ešte na príchod posíl do prvých dvoch útokov.

16.07.2018 18:48
Michal Vojvoda, Slovan Foto: ,
Na snímke hráči HC Slovan Bratislava - v popredí brankár Michal Vojvoda, na prvom spoločnom tréningu na ľade počas prípravy na novú sezónu KHL v Bratislave.
debata (2)

Slovanisti si pre rekonštrukciu chladenia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dali zraz v domovskom stánku HC Petržalka.

Na prvom tréningu sa trénerom hlásili hráči Ivan Švarný, Patrik Bačik, Tomáš Hedera, Samuel Fereta, Jakub Štěpánek, Tomáš Hrnka, Michal Sersen, Andrej Meszároš, Michal Řepík, Jegor Baranov, Michal Vojvoda, Marek Sloboda, Marek Čiliak, Mário Grman, Rudolf Červený, Patrik Lamper, Nicholas Schaus, Adam Jánošík, Lukáš Klok, Adam Liška, Miloš Kelemen a Eduard Šimun.

„Niektorí hráči nám ešte chýbajú, doťahujú sa veci, mali by sme byť už na budúci týždeň početnejší. Káder sa stále vyvíja, noví hráči budú prichádzať,“ povedal Országh.

Hráči HC Slovan Bratislava na prvom spoločnom... Foto: TASR, Pavel Neubauer
HC Slovan Bratislava, hokejisti Hráči HC Slovan Bratislava na prvom spoločnom tréningu na ľade počas prípravy na novú sezónu KHL.

Realizačný tím spolu s manažmentom stále pracujú na príchode posíl, Slovan potrebuje najmä hráčov do prvých pätiek.

„Musíme zatiaľ robiť s tým, čo máme. Vieme, aké problémy tu boli, ale teraz máme viac hráčov, ako o takomto čase vlani. Manažment odviedol veľmi slušnú prácu, aj keď vieme, že nie je v ľahkej situácii. Varíme z toho, čo máme. Niektorí hráči sú dotiahnutí a čakáme ich, niektorí sú v riešení. Máme v kádri mladých Slovákov – korčuliarov, ešte potrebujeme kvalitu. Prišli Řepík a ďalší hráči, ale stále hľadáme rozdielových hráčov. Na slovenskom trhu takí nie sú, hľadáme ich v zahraničí. Ale pre niektorých je ešte skoro a čakajú na ponuky. Musíme byť trpezliví,“ dodal Országh a pokračoval:

„Je jedno, či to bude Kanaďan alebo Maďar, jednoducho musí pasovať do systému. Podľa toho hráčov aj hľadáme, ale sme ovplyvnení financiami. Vieme niečo ponúknuť a na čo budeme mať, z toho budeme variť.“

Hráči HC Slovan Bratislava - v popredí Tomáš... Foto: TASR, Pavel Neubauer
Tomáš Hrnka Hráči HC Slovan Bratislava - v popredí Tomáš Hrnka na prvom spoločnom tréningu na ľade počas prípravy na novú sezónu KHL.

Hráči Slovana pobudnú v Petržalke dva týždne, potom sa vyberú na sústredenie na Kysuce. „Niektorí hráči boli na ľade po prvý raz, niektorí už viac. Je dobré, aby sa rozkorčuľovali a pomaly si zvykali na záťaž. V prvých troch týždňoch bude dôležité, aby sme toho čo najviac ‚najazdili‘, budeme pozerať veľa videí, aby si chalani zvykli na to, čo od nich chceme. Potom prídu dolaďovania a prípravné zápasy,“ zhrnul kormidelník „belasých“.

V príprave sa Slovan predstaví na domácom ľade dvakrát. V auguste naň čakajú súboje proti českému majstrovi Kometa Brno a na želanie trénera Országha aj proti úradujúcemu šampíónovi Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica.

Okrem toho čaká na hráčov kvalitne obsadený turnaj v Pardubiciach. V generálke na novú sezónu sa Bratislavčania stretnú so zástupcom českej extraligy BK Mladá Boleslav.

Program letnej prípravy HC Slovan:

 • od 30. júla sústredenie mužstva M&M Aréna, Krásno nad Kysucou
 • 2. augusta HC Olomouc HC Slovan Bratislava
 • 7. augusta Vítkovice Ridera HC Slovan Bratislava
 • 9. augusta HC Kometa Brno HC Slovan Bratislava
 • 14. augusta BK Mladá Boleslav HC Slovan Bratislava
 • 16. augusta (Memoriál Zbyňka Kusého/Pardubice) Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava /19.00/
 • 17. augusta (Memoriál Zbyňka Kusého/Pardubice) Eisbären Berlin HC Slovan Bratislava /18.00/
 • 18. augusta – (Memoriál Zbyňka Kusého/Pardubice) HC Slovan Bratislava Admiral Vladivostok /15.00/
 • 21. augusta HC Slovan Bratislava HC Kometa Brno /ZŠ Ondreja Nepelu, 18.00/
 • 24. augusta – HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava
 • 28. augusta HC Slovan Bratislava BK Mladá Boleslav /ZŠ Ondreja Nepelu, 18.00/
2 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Vladimír Országh