Jokerit dvakrát stratil náskok. Vo finále Západu sa stretnú suveréni KHL

Hokejisti CSKA Moskva zdolali v šiestom zápase v Helsinkách domáci Jokerit 4:3 a štvrťfinálovú sériu Kontinentálnej ligy vyhrali 4:2.

24.03.2018 18:31
CSKA Moskva, hokej, radosť Foto: ,
Gólová radosť hokejistov CSKA Moskva.

V semifinále súťaže sa o titul v Západnej konferencii stretnú s Petrohradom v dueli dvoch suverénne najúspešnejších tímov základnej časti.

Dva dni po historicky najdlhšom stretnutí súťaže, v ktorom si v Moskve fínsky tím vynútil v piatom predĺžení pokračovanie štvrťfinále, odohrala obaja rivali gólovo najbohatší zápas série.

Jokerit viedol 2:1 a 3:2, ale favorizovaní hostia gólmi v 27. a 33. minúte skóre otočili, autorom víťazného gólu bol útočník Sergej Andronov.

Posledný semifinalista KHL vzíde zo série Ufa – Čeľabinsk. Po piatich zápasoch vedie Ufa 3:2 a po nedeľňajšom zápase v Čeľabinsku môže doplniť vo finále Východnej konferencie Kazaň.

Semifinále Západnej konferencie KHL

Jokerit Helsinki – CSKA Moskva 3:4 (2:1, 1:3, 0:0) – konečný výsledok série: 2:4
Góly: 18. Huhtala, 19. Tolvanen, 24. Norman – 13. Kuzmenko, 21. M. Grigorenko, 28. K. Petrov, 33. Andronov

Viac na túto tému: #CSKA Moskva #Jokerit Helsinki #play off KHL