Hudáček a spol. skončili. Nad ich sily bol hviezdami nabitý Petrohrad

Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský zaznamenal jednu asistenciu vo štvrtkovom 4. zápase štvrťfinále Východnej konferencie KHL. Jeho Avtomobilist Jekaterinburg triumfoval na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:1 a vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy.

08.03.2018 18:11
Július Hudáček Foto: ,
Július Hudáček v drese Severstaľu Čerepovec.

Sezóna sa skončila pre hokejistov Severstaľu Čerepovec, ktorí prehrali sériu 1. kola play off s SKA Petrohrad hladko 0:4 na zápasy. Vo štvrtom dueli podľahli obhajcovi Gagarinovho pohára na domácom ľade 0:2.

Slovenský brankár v službách Severstaľu Július Hudáček inkasoval dva góly a pripísal si 26 zákrokov (úspešnosť zásahov 92,86 percenta). V tretej tretine dostal aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.

Petrohrad postúpil do semifinále Západnej konferencie, rovnako ako CSKA Moskva, ktorý vyhral sériu so Spartakom Moskva takisto 4:0 na zápasy.

V ďalšom stretnutí hráči AK Bars Kazaň zvíťazili na ľade Amuru Chabarovsk 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie.