Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Slovane by najradšej videli len Slovákov, vraví Mazanec. Spoluhráčov baví zážitkami

Marek Mazanec sa pripravuje na premiéru v bránke českého národného tímu. Veľká chvíľa dvadsaťšesťročného rodáka z Písku so skúsenosťami z NHL, kde obliekal dres Nashvillu, príde v piatok. Výber kouča Jozefa Jandača vyzve v Helsinkách v rámci turnaja Karjala Cup Švajčiarsko.

09.11.2017 18:54
Marek Mazanec Foto: ,
Marek Mazanec.
debata

„Väčšinou nervózny nebývam, ale predsa len to bude premiéra, prvý zápas za reprezentáciu v kariére, takže určitú nervozitu pociťujem. Asi to bude, ako som to mával kedysi – do prvej strely budem nervózny, ale keď ju chytím, bude to dobré,“ povedal Mazanec v rozhovore s novinármi.

Chytať v reprezentačnom drese pre neho bude významným okamihom kariéry, ale rázne odmieta, že by ho vystúpenie za národný tím malo zmeniť. „Je to určite splnený sen, jeden z hokejových cieľov. Nemôže sa to však skončiť tým, že som prišiel na jednu reprezentačnú akciu,“ vyhlásil dôrazne Mazanec.

Nebyť angažmánu v zámorí, dočkal by sa zrejme už o niečo skôr. „Vždy je to o aktuálnej forme brankára, ako veľmi je vyťažený. V Amerike som bol vyťažený až-až, ale možnosť odísť a presadiť v narodnom tíme som nemal. Teraz tu šancu vďakabohu mám,“ pochvaľoval si Mazanec.

Vďaka nej môže prísť na iné myšlienky. Pôsobenie v bratislavskom Slovanom v KHL mu príliš priestoru na radosť a pohodu neposkytuje. „Belasí“ patria k najhorším tímom súťaže a v polovici základnej časti strácajú na play off priepastných 14 bodov. Okrem toho občas preniknú na verejnosť finančné ťažkosti klubu.

Brankár Slovana Marek Mazanec zasahuje v zápase... Foto: SITA, Diana Černáková
Marek Mazanec, Brankár Slovana Marek Mazanec zasahuje v zápase s Nižnekamskom.

„Človek tu rozhodne príde na iné myšlienky, ako má v Slovane. Je super vidieť tu tých chlapcov, je tu navyše veľa Plzenčanov, asi po ôsmich rokoch som zase v brankárskej dvojici s Pavlom Francouzom. Všetci sa delia so zážitkami z klubu, je to fajn,“ podotkol Mazanec. „Ja chlapcov svojimi zážitkami z klubu celkom bavím,“ pripustil, viac však neprezradil.

V Slovane je navyše na české posily vyvíjaný veľký tlak. „Je to slovenský tím a slovenskí fanúšikovia by tam najradšej videli len slovenských hokejistov. Nás berú ako hráčov, ktorí tímu majú pomôcť a ťahať ho, ale nech to beriem zľava alebo sprava, zatiaľ to nikomu nejde podľa predstáv,“ netajil Mazanec.

Zástupcovi slovenského hokeja v nadnárodnej súťaži aj podľa jeho názoru v KHL uškodilo, že tím skladal za pochodu. „Bol to trochu problém, zo začiatku bolo vidieť, že sme sa prvých desať zápasov hľadali. Optimálne nebolo ani to, že som sa k tímu pridal týždeň pred ligou a ani brankárska situácia tam nebola vyriešená,“ pripomenul Mazanec.

Tím sa navyše skladá neustále. „Niekto odíde, iný hráč príde, je to tam špecifické. Ja sa ale snažím robiť si svoju prácu, na ktorú si ma tam zobrali. Čo si robia ostatní okolo, o to sa nezaujímam,“ dodal Mazanec.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Marek Mazanec