Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Spachtoš Nedorost. Prespí aj 14 hodín denne

Český útočník Václav Nedorost z hokejového Slovana Bratislava po hrôzostrašnom zranení v prvej polovici januára stále iba oddychuje.

23.01.2017 13:15
Václav Nedorost Foto: ,
Václav Nedorost.
debata

Spáva aj štrnásť hodín denne a dočasne sa presťahoval do Českých Budějovíc k rodičom. „Krik mladšieho syna mi nerobil dobre,“ priznal 34-ročný hokejista. Václav Nedorost utrpel ťažký otras mozgu v zápase KHL proti Jekaterinburg, doplatil na zákrok Anatolija Golyševa. Ten od vedenia súťaže dostal dištanc na tri stretnutia. „Nikdy som nemal ťažký otras mozgu a netuším, ako sa to prejavuje a ako dlho trvá zotavenie. Stále o tom zháňam informácie na internete a zatiaľ som nenašiel nič povzbudzujúce,“ pokračoval V. Nedorost. Jeho prípadný návrat na súťažný ľad je teda v nedohľadne, v tejto sezóne už pravdepodobne do diania nezasiahne.

Václav Nedorost si už medzičasom pozrel zákrok spomenutého Rusa Golyševa, po ktorom ho museli transportovať z ľadu na nosidlách a putoval priamo do nemocnice. Na súpera však nie je nahnevaný. „Ak by som mal byť nahnevaný na každého hráča, ktorý ma kedy zranil, tak by sme sa bavili tak o päťdesiatich hokejistoch. Ale ranu som dostal poriadnu,“ poznamenal s úsmevom český útočník.

Rodáka z Českých Budějovíc teší, že jeho kluboví spoluhráči statočne bojujú o účasť v play off KHL. Od vyraďovacej časti „belasých“ aktuálne delia tri body. „Videl som ostatné dva zápasy. Tím sa dostal do laufu, je však potrebné to udržať,“ povedal. Úspešné ťaženie Slovana v ostatnom období spája Václav Nedorost so skutočnosťou, že hráči mali pred Vianocami dostať chýbajúce výplaty. „Každý je teraz generál a hovorí, že keby nám načas platili od začiatku sezóny, tak by sme boli hore. Je to skôr poučenie pre tých, čo sa starajú o financie, aby sa to nestávalo. Na výkony to vplyv má, nech sa hovorí, čo sa hovorí,“ dodal.

Vyjadrenia Václava Nedorosta priniesol český denník Sport.

debata chyba
Viac na túto tému: #Václav Nedorost