Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Jalonen o KHL: Hráči ani tréneri nikdy nevedia, čo sa bude diať

Fínsky tréner Kari Jalonen si po pôsobení v Torpede Nižnij Novgorod a Leve Praha v KHL doprial ako kouč reprezentácie na dva roky pauzu od klubového hokeja, v sezóne 2016/2017 však už vedie SC Bern a čas strávený vo Švajčiarsku si užíva.

09.01.2017 11:00
Kari Jalonen Foto: ,
Kari Jalonen.
debata

„Nevšimol som si tu nič negatívne, páči sa mi tunajší životný štýl. Ľudia počas týždňa tvrdo pracujú a víkendy si užívajú. Páči sa mi, že vo Švajčiarsku je v nedeľu väčšina obchodov zatvorená. Vo Fínsku a vôbec celej EÚ sú otvorené prakticky 24 hodín denne sedem dní v týždni. To sa mi nepozdáva,“ skonštatoval v rozhovore pre Berner Zeitung 57-ročný rodák z Oulu, ktorému v Berne chýba jediné – sauna. "Doma vo Fínsku ju využívam takmer denne.

Hovoril som už o tom s generálnym manažérom. Pohrávame sa s myšlienkou zriadiť v šatni saunu, vírivku a ľadový kúpeľ. Bolo by to prospešné pre hráčov. Teraz zisťujeme možnosti výstavby a, samozrejme, financovania," prezradil Jalonen.

Skúsený kormidelník má v poprednom švajčiarskom klube SC Bern platný kontrakt do roku 2018. „Pochvaľujem si túto voľbu. Keď to len porovnám s KHL…“ skonštatoval Jalonen a z pôsobenia v Rusku prezradil: „Najhoršie je, že tam nikdy neviete, čo sa bude diať. Platí to pre trénerov aj hráčov. Lebo majitelia alebo manažéri s vami vôbec nekomunikujú, takmer nikdy ich nestretnete. V iných ligách môžete debatovať s vedením, ale v Rusku nie. Tam je to iné. Ak prehrávate, ste sám ako prst, odkázaný výlučne na seba. Predstavitelia klubu vás vtedy ani nepozdravia. To je ruská mentalita. Prvý rok v Novgorode som dumal: ‚Deje sa niečo?‘ Potom som si uvedomil, že toto je tu normálne. Možno vás takto zámerne dostávajú pod tlak, aby ste ukázali, že to zvládnete.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Torpedo Nižnij Novgorod #Kari Jalonen