Slovan na domácom ľade vydrel tri body s Jokeritom

Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch prehrách za sebou si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísali víťazstvo, v utorok večer v domácom prostredí zdolali fínsky tím Jokerit Helsinki 2:1.

15.11.2016 21:50 , aktualizované: 22:20
slovan bratislava, jokerit helsinky, jonathan... Foto: ,
Sprava: Jonathan Cheechoo z HC Slovan Bratislava a Ville Lajunen z Jokerit Helsinki.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa ujali vedenia sporným gólom Radka Smoleňáka v polovici prvej tretiny, uprostred druhej časti vyrovnal Tommi Huhtala a neskôr sa zdalo, že duel dospeje až do predĺženia. Domáci Jonathan Cheechoo však využil presilovku a zariadil tri body pre Slovan. Na výsledku už nič nezmenila ani hra hostí bez brankára Ryana Zapolského.

Slovan má po 29 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 38 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia vo štvrtok 17. novembra o 17.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Dinamu Riga.

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

• Góly: 12. Smoleňák (Cheechoo), 58. Cheechoo – 30. Huhtala (Jaakola, Pihlström)
  • Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Genoway (Jokerit) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Gusev – Goľak, Deduľa, 10 055 divákov
  • Slovan: Brust – F. Novák, A. Meszároš, Plastino, Švarný, Marek Ďaloga, Starosta, Bačik, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Michal Hlinka, Chipchura, Jeglič – Musatov, T. Kopecký, Valský – A. Šťastný, Lušňák, Vopelka
  • Jokerit: Zapolski – Genoway, Kulda, Jensen, Lauridsen, Jaakola, Lajunen – O'Neill, P. Regin, Joensuu – Salminen, Niemi, Huhtala – Jormakka, Wirtanen, Pihlström – Antilla, Mäki, Marjamäki

Duel začali aktívnejšie hostia a brankár Brust musel kryť niekoľko vážnejších pokusov „žolíkov“. Zahrmelo však na opačnej strane – Cheechoo sa natlačil na brankára Zapolského a puk do bránky fínskeho tímu prepasíroval Smoleňák. Ešte pred prvou sirénou boli blízko k vyrovnaniu Joensuu či P. Regin, ale Brust bol pozorný.

V druhej dvadsaťminútovke otestoval koncentráciu Zapolského domáci obranca Plastino, na opačnej strane nepochodil ani Genoway, toho však fauloval Cheechoo a presilovku už po 21 sekundách využil Huhtala. Slovan sa vzápätí dostal do prečíslenia, ale Švarného koncovku zneškodnil hosťujúci brankár.

Hneď v prvej minúte tretej časti prekonal gólmana Brusta hosťujúci obranca Kulda, ale arbitri po porade s videorozhodcom gól neuznali pre postavenie mimo hry hráčov Jokeritu. V závere riadneho hracieho času mali domáci výhodu presilovej hry, ktorú po necelej minúte využil kanonier Cheechoo a rozhodol o triumfe Slovana. Hostia v závere zvolili hru bez brankára, no skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Hrali sme proti silnému súperovi. Tento duel mal skoro všetko a priniesol nám tri body. Som rád, že sa šťastie konečne priklonilo aj k nám. Z mentálnej stránky nám to do ďalších zápasov môže pomôcť. Brankár Barry Brust nás dnes podržal a obrane výrazne pomohol.“

Jukka Jalonen (tréner Jokeritu): „Bol to veľmi zaujímavý zápas s veľkým množstvom šancí na oboch stranách. My sme ich mali dosť, no dali sme len jeden gól. Zápas priniesol mnoho sporných posúdení rozhodcov.“

Radek Smoleňák (útočník Slovana): „Bol to veľmi náročný zápas. Jokerit je kvalitný tím s dobrým systémom. Stále hýbu nohami a je ťažké proti nim hrať. Je to pre nás veľké víťazstvo. Dalo nám to šťavu do ďalších domácich duelov. Dlho som hral vo Fínsku a vyhovuje mi ich štýl. Je zábavnejšie nastúpiť proti tímu, ktorý chce a vie hrať hokej, než proti súperovi, ktorý stojí s piatimi hráčmi na modrej čiare. Tento zápas sme si užili.“

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava