Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

V Podoľsku splnili sen hendikepovanému Slovákovi

Zástupcovia klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Viťaz Podoľsk splnili sen slovenskému hendikepovanému chlapcovi zo Žiaru nad Hronom.

25.09.2015 14:40
Hokej, hokejka, puk, hokejová bránka, hokejky Foto:
Ilustračná snímka.
debata

Iba 17-ročný fanúšik hokeja pripútaný na invalidný vozík veľmi túžil po drese spomenutého klubu. Za mladého Daniela napísal jeho otec list vedeniu ruského klubu so žiadosťou o dres s podpismi hráčov. „Odhliadnuc od ťažkostí, ktorým čelí každý deň, je Daniel veľmi veselý chlapec a miluje hokej. Jeho vášňou je zberateľstvo dresov hráčov zo zámorskej NHL, KHL aj ďalších európskych líg. Sníva však o drese vášho mužstva podpísaný jednotlivými hokejistami. Nepísal by som Vám tento list, ak by som vedel, ako inak splniť tento jeho sen. Žijeme takmer 200 kilometrov od Bratislavy a Daniela veľmi potešilo, keď mal možnosť fotografovať sa s hráčmi tímu Viťaz Podoľsk, keď klub nastúpil v našej krajine,“ uvádza sa v liste, ktorý poslal do Ruska otec mladíka.

Po rôznych peripetiách sa vysnívaný dres podarilo doručiť mladému Danielovi a podmoskovský tím o tom na svojom oficiálnom webe uviedol: „V klube sme nemohli zostať ľahostajní. Cesta, akou sa dres dostal z Ruska na Slovensko, bola tŕnistá. Problémy s poštou a mnoho ďalších prekážok… Všetky sa podarilo prekonať. Dres napokon putoval z rúk predstaviteľov Viťazu Podoľsk do Slovana Bratislava a v súčasnosti už je u Daniela.“

Informáciu priniesol oficiálny web klubu Viťaz Podoľsk a pripojil aj fotodokumentáciu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Viťaz Podoľsk