Slovan sa trápil, ale Rigu zdolal po predĺžení

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dynamom Riga 3:2 po predĺžení.

21.09.2015 22:01 , aktualizované: 22:28
Slovan Bratislava, Dynamo Riga, Tomáš Surový,... Foto: ,
Súboj na vhadzovaní medzi Armandsom Berziňšom z Dynama a slovanistom Tomášom Surovým.

Zverenci trénera Miloša Říhu síce otočili z 0:1 na 2:1, no duel napokon dospel do predĺženia. V ňom rozhodol Rok Tičar. V bezgólovej I. tretine sa domácim podarilo ubrániť pri vylúčení Lušňáka, v druhej časti „belasí“ nevyužil 75-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov. Skóre duelu otvoril v 35. min Darziňš strelou spomedzi kruhov. V 46. min arbitri neuznali zásah A. Šťastného, ale vzápätí vyrovnal Bartovič a Slovan potom poslal do vedenia Kašpar. Vyrovnanie na 2:2 zariadil v 54. min najproduktívnejší hráč Rižanov M. Redlihs a muselo sa predlžovať. V nadstavenej päťminútovke triumf Slovana zariadil slovinský útočník Rok Tičar.

Slovan má z jedenástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 17 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa udržal na 8. mieste. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v stredu 23. septembra na ľade fínskeho Jokeritu Helsinki.

HC Slovan Bratislava – Dynamo Riga 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

• Góly: 46. Bartovič (Barker), 49. Kašpar (L. Nagy, Miklík), 65. Tičar (Starosta, Jeglič) – 35. Darziňš, 54. M. Redlihs (Sestito, K. Redlihs)
  • Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Buturlin – Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 7577 divákov
  • Slovan: Brust – Starosta, Švarný, F. Novák, Barker, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Miklík, V. Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, A. Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický
  • Riga: Joacim Eriksson – Kundrátek, Galviňš, Seigo, K. Redlihs, Sotnieks, Jerofejevs – M. Redlihs, Sestito, Meija – Leino, Schütz, Darziňš – Indrašis, Berziňš, Bukarts – Skvorcovs, Džeriňš, Saulietis

Úvodná tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Počas dvadsiatich minút zaujal pekný zákrok domáceho brankára Brusta pri šanci Berziňša, nevyužitá presilovka hostí pri vylúčení Lušňáka či pokus L. Nagya a následná dorážka Jegliča, s ktorými si poradil Eriksson. V druhej časti Brust zlikvidoval strely Schütza, Leina aj Indrašisa. Slovan potom zatlačil súpera pred jeho bránku, no na gól nevyužil ani 75-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov. Zahrmelo na opačnej strane, keď Darziňš „zamiešal“ puk medzi kruhmi a strelou švihom otvoril skóre duelu – 0:1. V 45. min Brust zneškodnil pokus M. Redlihsa a vzápätí skóroval A. Šťastný, arbitri po porade s videorozhodcom však jeho gól neuznali. O necelú minútu neskôr však od modrej vypálil Barker a Bartovič usmernil puk za Erikssona – 1:1. Netrvalo dlho a Slovan viedol, keď Kašpar našiel voľný priestor medzi betónmi súperovho brankára – 2:1. Vedenie si domáci udržali len do 54. min, keď Brusta prekonal najproduktívnejší hráč Rižanov M. Redlihs – 2:2. Duel sa musel predlžovať, v nadstavenej päťminútovke triumf Slovana zariadil Tičar.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dnes sme dva body získali. Podržal nás brankár Brust a využívali sme šance. Nastreľovali sme puky pred bránku a z toho dali tri góly, jeden z nich nám neuznali. Našťastie sme v predĺžení vybojovali druhý bod.“

Kari Heikkilä (tréner Dynama Riga): „V prvých dvoch tretinách sme mali veľa šancí, ale dali sme len jeden gól. Inkasovali sme po chybách, ktoré súper trestal. Mohli sme sa ich vyvarovať.“

Michel Miklík (útočník Slovana): „Hralo sa mi veľmi ťažko, ale to som predpokladal. Mal som dlhšiu prestávku a posledné dni som netrénoval. Mám čo zlepšovať. Vybojovali sme dva body, sme za nich radi. Mali sme to vo svojich rukách. Tešil som sa na Slovan, pôsobil som tu dva roky. Na prvý duel to nebolo ideálne.“

Lukáš Kašpar (útočník Slovana): „Riga je taká energická a veľa hrá do tela. Tlačia sa do predbránkového priestoru a pred vlastným gólmanom to dobre vytesňujú. Bohužiaľ, doma nezískavame viac bodov, mrzí nás to kvôli divákom.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Dynamo Riga