Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Mintála volá Amerika. Záujem prejavila Philadelphia

Útočník Marek Mintál by sa mohol stať druhým Slovákom, ktorý si zahrá v zámorskej futbalovej súťaži Major League Soccer (MLS). O dlhoročnú oporu nemeckého bundesligistu 1. FC Norimberg sa totiž aktuálne zaujíma Philadelphia Union, o čom v utorok informoval nemecký denník Bild. Jediným doterajším slovenským hráčom v tejto zámorskej súťaži bol útočník Ľubomír Reiter, ktorý si obliekal dres Chicago Fire.

04.01.2011 12:25
Marek Mintál Foto:
Marek Mintál. Zahrá si v Amerike?
debata

Tridsaťtriročný rodák z Bytčice Mintál dostáva v aktuálnej sezóne v drese Bavorov len minimum príležitostí (celkovo 47 minút v šiestich dueloch, pozn.) a aj preto nedávno vyjadril záujem zmeniť pôsobisko. Bývalý reprezentant Slovenska vie aj o interese zo strany pennsylvánskeho mužstva. „Evidujem to, musíme však počkať, ako sa to celé vyvinie,“ povedal bývalý hráč MŠK Žilina, ktorý je momentálne s Norimbergom na zimnom sústredení v tureckom Beleku.

Záujem Philadelphie o služby dvojnásobného Futbalistu roka na Slovensku (2004, 2005) potvrdil aj športový riaditeľ bundesligistu Martin Bader: „Marek je pre nás dôležitým článkom, hoci pravidelne nehráva. Viem, že Philadelphia o neho má záujem, skutočne sa tým však budem zaoberať až v tom prípade, ak budeme mať na stole konkrétnu ponuku.“

Klub Philadelphia Union vznikol v roku 2008. V sezóne 2010 sa „The Zolos“ neprebojovali do play-off, vo Východnej konferencii obsadili 7. priečku a celkovo ich v lige klasifikovali na 14. pozícii. Hlavným koučom mužstva je bývalý poľský reprezentant Piotr Nowak.

debata chyba