Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Anglicko bol Štyvarov sen, len to celkom nevie dať najavo

Slovenský futbalový útočník Peter Štyvar je so svojím prestupom z MŠK Žilina do anglického druholigového klubu FC Bristol City nesmierne spokojný.

03.01.2009 11:12
Peter Štyvar Foto:
Peter Štyvar.
debata

„Som veľmi šťastný, že som sa napokon dohodol s Bristolom City. Odmalička som sníval o tom, že budem hrať futbal v Anglicku a teraz sa mi to splnilo. Myslím si, že som celkom rýchly a dobrý vo vzduchu, no rozhodne nechám na posúdení fanúšikov môjho nového klubu, aký typ hráča vlastne som,“ citoval Štyvara portál thisisbristol­.co.uk. Dvadsaťosemročný rožňavský odchovanec tesne pred koncom kalendárneho roka 2008 podpísal s tímom z juhozápadu Anglicka zmluvu do 30. júna 2011. Žilinčania za neho zinkasovali odstupné 775-tisíc eur.

Že Anglicko bolo jeho snom, povedal Štyvar aj v rozhovore pre klubovú stránku. Bol však veľmi krátky, keďže angličtina nie je jeho silnou stránkou a čaká ho ešte veľa učenia.

VIDEOROZHOVOR S PETROM ŠTYVAROM V ANGLIČTINE

Spokojnosť s angažovaním Petra Štyvara vyslovil aj hlavný kouč aktuálne 12. mužstva The Championship Gary Johnson: „Je trochu odlišný ako ostatní naši útočníci. Má výbornú fyzickú kondíciu, je rýchly a ako väčšina kontinentálnych hráčov skvelo technicky vybavený. Nebojí sa púšťať do súbojov so súperovými obrancami.“ Podľa lodivoda sledovali Angličania bývalého hráča Teplíc, Chomutova, Ústí nad Labem, Lokomotívy Košice, Podbrezovej a Trenčína už dávnejšie. Johnson si ho bol osobne pozrieť začiatkom decembra v Birminghame, kde Žilina prekvapujúco zvíťazila v dueli skupinovej fázy Pohára UEFA 2008/09 na pôde Aston Villy 2:1. Štyvar vtedy strelil druhý gól úradujúceho slovenského vicemajstra.

„Chceli sme sa s ním dohodnúť už začiatkom sezóny, no museli sme počkať na ukončenie účinkovania Žiliny v pohárovej Európe. Myslím si, že prestup do Anglicka mu môže v jeho kariére len pomôcť. Páči sa mu aj mesto a čoskoro by si sem chcel priviesť aj svoju manželku a ratolesť. Myslím si, že Peter sa veľmi dobre adaptoval do hráčskej kabíny. Som nadšený z jeho prístupu na trávniku aj mimo neho,“ dodal Johnson.

Podľa najnovších informácií na oficiálne stránke „The Robins“ už do Bristolu dorazili medzinárodné dokumenty potrebné na dotiahnutie prestupu. Štyvar, ktorý si bude v novom pôsobisku obliekať dres s číslom 16, tak bude hlavnému trénerovi k dispozícii už na sobotňajší duel 3. kola Anglického pohára – FA Cupu na trávniku prvoligového FC Portsmouth. Ak by sa mu nominácia neušla, premiéru v drese Bristolu City, aj keď len B-tímu, by mal absolvovať v utorňajšom dueli rezervných mužstiev proti Swindonu Town.

debata chyba